Dnes večer uvidíme novinky od českých a slovenských vývojářů. Odstartuje také tematická slevová akce na Steamu

Už třetí rok nás čeká oslava české a slovenské herní tvorby. Během týdne uvidíme novinky, autorské hraní a čekají nás také slevy.

Stejně jako v minulém roce se v rámci herních prezentací na závěr roku netěšíme jen na The Game Awards. I tentokrát nás čeká představení novinek od tuzemských vývojářů v rámci akce Czech & Slovak Games Week, která se každým rokem rozrůstá. Minulý rok to bylo poprvé, co kromě slevových akcí proběhla také prezentace, kde vývojáři představili své novinky. Ta nás nemine ani letos a bude o co stát. Dnes v 19:00 našeho času uvidíme oznámení novinek, odhalení nových informací a několik světových premiér. V průběhu zhruba 60minutové Czech & Slovak Direct Showcase se ukáže přes 30 her.

Vedle toho bude probíhat i velká slevová akce, kde si budete moci starší české a slovenské hry pořídit až s 80% slevou. Kromě toho budou v živých přenosech na Steamu ukazovat vývojáři své novinky přímo v akci. Kompletní rozpis najdete zde. Nechybí tituly jako Bulánci 2 nebo Juro Jánošík. Do akce se celkem zapojí 106 vývojářských studií s více než 230 hrami. 

Czech & Slovak Games Week pořádá Asociace českých herních vývojářů. Pavel Barák, který je jejím předsedou, si pochvaluje zapojení velkého množství studií. „Během druhého ročníku popularita akce obrovsky narostla a zapojil se skoro celý český a slovenský herní průmysl. Ve vysoké míře zapojení českých a slovenských her pokračujeme i letos. Oproti loňsku však chceme dát větší prostor i chystaným a ještě nevydaným projektům. Ukázat potenciál lokálního odvětví do budoucna a pomoci nastartovat nadějné projekty.“

Projekt nicméně zaštiťuje i Slovenská herní asociace, společnost Arkance Systems, herní archiv Visiongame.cz a v neposlední řadě také produkce pořadu Indian. Filip Kraucher, který stojí právě za tímto pořadem, se do akce zapojí i s Matcho, což je novinka jeho týmu FiolaSoft, která spojuje střílečku z pohledu první osoby s žánrem spoj 3. Určitě to ale není jediná novinka, kterou večer uvidíme, protože sám na svém Twitteru láká na několik velkých překvapení. 

Zdroj: TZ, Twitter

Váš názor Další článek: Marvel's Midnight Suns: Dali jsme dohromady vše, co potřebujete vědět o taktickém RPG se superhrdiny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

17:11 | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 
15:51 | Na víkend od 16. do 19. prosince se chystá druhý betatest pro Street Fighter 6. Na zkoušku bude 8 bojovníků, nechybí online zápasy ani crossplay. 
15:20 | Remake spin-offu série Yakuza, který původně vyšel pouze v Japonsku, představuje akci a rozdílné bojové styly. Like a Dragon: Ishin vyjde 21. února příštího roku na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series S|X. 
30. listopadu | Páteční vydání tahovky Marvel's Midnight Suns připomíná launch trailer. S partou superhrdinů se pokusíme překazit plány démonické Lilith na PC a aktuální generaci konzolí. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách