Dobro a zlo, řád a chaos - Entropia

V budoucnosti vzdálené tisíc let bude Země přelidněná a lidstvo si bude muset najít jiná místa pro život. Vstoupilo do druhé éry vesmírného věku a roztáhne se proto po celém vesmíru, díky výdobytkům své vědy a techniky osídlí množství nových planet. Jednou z nich je i Calypso.
Dobro a zlo, řád a chaos - Entropia
V budoucnosti vzdálené tisíc let bude Země přelidněná a lidstvo si bude muset najít jiná místa pro život. Vstoupilo do druhé éry vesmírného věku a roztáhne se proto po celém vesmíru, díky výdobytkům své vědy a techniky osídlí množství nových planet. Jednou z nich je i Calypso. Ohromná robotická sonda vystaví na jejím povrchu rozlehlé robotické společenství, aby mohla proběhnout teraformace a aby ji připravili na lidské osídlení. Když první lidští kolonisté přiletěli, přestěhovali se do gigantických představěných měst v teraformované oblasti zvané Nový Ráj.

Jakmile lidé dorazili, museli roboti před vládu lidem. Právě během tohoto okamžiku se stala podivná, nepředvídatelná chyba - centrální robotický počítač náhle začal lidi považovat za nebezpečí, nejen pro něj samého, ale i pro celou planetu, a tím začala vzpoura robotů. Ti téměř vyhladili celou dosavadní populaci na Calypsu a přeměnili celou civilizaci v trosky. Teprve po předlouhé válce se podařilo nové generaci osadníků roboty konečně přemoci. Jenže to nebylo k ničemu - objevilo se totiž zcela nové nebezpečí, a to v podobě hord mutantních lidských bytostí, které povstali z radioaktivních ruin. Po několika letech se dokonce znovu objevili i roboti. Bylo zjištěno, že roboti nebyli ani zdaleka vyhlazeni, že se pouze přesunuli do nových teritorií. Tito roboti se teď snaží znovu obsadit Calypso, využívajíc při tom novou technologii, která jim umožňuje vysazovat bojové jednotky přímo na povrch. Mezitím se však novým osadníkům podařilo vybudovat alespoň jeden opěrný bod - poslední město na planetě - město New Haven (Nové útočiště).

Tak to je příběh nového masivně multiplayerového on-line RPG s názvem Project Entropia, původem ze Švédska (jistojistě:). Hráči se stanou obyvateli města New Haven, které je od nebezpečného okolí odděleno silovým polem, které drží "zlé hochy" pěkně stranou. Dříve vypadalo toto město spíše jako vojenská základna než skutečné město, ovšem postupem času, jak se život ustaloval, se začalo přeměňovat. A tak si tam dnes v poklidu můžete zajít do nějakého baru či restaurace, anebo se jít procvičit do nějakého sportovního areálu. Začátečníci - uživatelé, kteří do světa vstoupí poprvé, se stejně jako v mnoha jiných dnešních MMORPG, objeví ve zvláštním regionu, určeném pro nově příchozí, kde si budou moci procvičit své schopnosti, kterých bude na výběr několik desítek a které se budou postupem času vylepšovat, a popovídat s nějakými těmi NPC (které se ale samozřejmě zdaleka nebudou nacházet pouze tam). Jakmile se hráč pořádně rozkouká, může vyrazit "do ruchu velkoměsta". Základní činností v Project Entropia nebude ani tak boj jako spíše "normální" život. Život ve městě daleké budoucnosti, se vším, co to přináší. Samozřejmě však nebude boj opominut, to zdaleka ne. Pokud někdo bude mít chuť na pořádnou šarvátku, bude klidně moci vyjít ven z města a pobít si pár mutantů či robotů. Každá postava si bude moci zcela volně určovat svůj osud - pokud se někdo rozhodne být třeba obchodník, nebude se z města asi příliš vzdalovat a bude se soustředit na získávání těch schopností a vlastností, které takový obchodník potřebuje. Naopak dobrodruzi či lovci lebek se budou často vydávat na dlouhé cesty, a tak se budou muset cvičit v boji (ať už blízkém či se střelnými zbraněmi). Samozřejmostí je možnost vytvářet skupiny - např. když se několik hráčů rozhodne vybudovat nějakou předsunutou základnu či malou vesnici. Prostor kolem města New Haven bude velice rozmanitý - od oceánů a pouští po hory a lesy. Tam se bude schovávat množství robotů i mutantů, takže se nikdy nebudete nudit. Tvůrci plánují i množství nejrůznějších předpřipravených úkolů (questů), které budou přibývat, jak bude přibývat hráčů (předpokládaný startovní počet je kolem 100 000 hlav).

Screenshoty ze hry nejsou bohužel zatím veřejně k dispozici, ale jakmile budou, nemusíte se bát, že bychom je neuveřejnili. Tuhle hru budu bedlivě sledovat.

Project Entropia bude jistojistě další z velice zajímavých on-line RPG her, řekl bych že i jednou z nejzajímavějších. Koho by nelákal život v daleké budoucnosti? Naprostá volnost pohybu po cizí planetě, kde se může kdykoliv cokoliv přihodit. To je přeci sen každého správného scifisty.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A