Dobrodružství vojáka Gunloka

Aneb další 3D střílečka, která o sobě tvrdí, že není pouhou 3D střílečkou. Gunlok, jak se nová hra od týmu Rebellion, který má mimo jiné na svědomí třebas i Aliens versus Predator. Oficiálně je Gunlok nazýván 3D týmovou strategickou akcí. Ale je tomu opravdu tak? Inu podívejme se...
Dobrodružství vojáka Gunloka
Na konci 21. století se lidstvu splnil jeden z odvěkých snů. Všechnu práci za ně zastal někdo jiný. A kdo jiný, než stroje. Stroje se staly jedinou pracovní silou a pro lidstvo nastal čas lenosti. Stroje se však začaly vyvíjet, byly stále sofistikovanější, "chytřejší", až se nakonec staly opravdu chytrými. A netrvalo jim to nijak dlouho. Jakmile si uvědomily samy sebe (jako bych citoval Terminátora:), začala válka. Svět upadl v temnotu. Stroje bojovali jak mezi sebou tak samozřejmě i s lidmi. Jenže lidstvo bylo v nevýhodě - už nějaký ten pátek nedělalo vůbec nic a naprosto všemocné byly právě stroje, které za ně vykonávaly NAPROSTO VŠECHNO. Řízení korporací, armády, atd. V posledním nadějném záchvěvu se podařilo lidským vědcům vyvinout zcela nový tým zbrojí a zbraní, technologie zvaná Síla země. Skupina speciálních jednotek se právě chystala vyzkoušet tato nová, vysoce výkonná zařízení v praxi (to jest pokusit se rozmasit pár těch plechovejch popelnic na cucky), jenže stroje zasadily rozhodující úder. Povrch země byl po dlouhou dobu bombardován z orbitu neutronovými bombami, což vedlo téměř k vyhlazení veškeré lidské populace. Přežily pouze roztroušené hrstky kdesi v podzemních kobkách, marně se snažící o jakýsi odpor. Lidstvo válku prohrálo. Za několik let se začaly stroje dále organizovat. Rozčlenily se do korporací, které řídily programy, které byly navrženy pro gigantické nadnárodní korporace 21. století (nebudeme jmenovat:). Tyto korporace řídily zemi. V podzemí však stále dýchá naděje. Ta naděje má jméno Gunlok.

GunlokGunlok

GunlokGunlok

Gunlok jste, jak jinak, vy, tedy hráč. Jste členem podzemní speciální jednotky, ano, přesně té, která měla začít testovat novou vysoce výkonnou zbroj. Oněch několik dlouhých let podzemí jste využil k tomu, abyste se s ní naučil dokonale zacházet. A nyní přichází váš čas. Čas na pomstu.

Jak jsem již říkal, Gunlok je mix strategie a akce. Ovládáte totiž nejen samotného Gunloka, ale i skupinu robotů. Vaším úkolem tudíž nebude využívat stále větší a výkonnější zbraně proti větším a výkonnějším nepřátelům. Vaším úkolem bude také takticky myslet, plánovat další kroky, správně vybírat vybavení. Co má být na Gunloku výjimečné je to, že, podobně jako v Deus-Ex, si můžete vybrat mezi tím, zda si cestu prostě prostřílíte, nebo jemně protaktizujete.

GunlokGunlok

GunlokGunlok

Samozřejmě, že budete mít k dispozici množství nejrůznějších zbraní a fantastického vybavení. Jmenujme např. neopomenutelné plazmové pistole, pušky, kulomety, laserové to samé ;), granátomet, raketomet, plamenomet, nanomet (tahle věcička prý střílí množství nanorobotků, které rozkládají cíl na atomární úrovni ... zajímavé), miny, granáty, skenery, a jiné blbůstky, se kterými si ovšem každý militantněji založený pařan rád pohraje.

Po technické stránce se Gunloku zřejmě nebude dát co vytknout. Můžete si nastavovat libovolné úhly pro kameru, můžete i zoomovat, takže váš pohled bude vždy aktuální. 3D efekty jsou jaksepatří efektní, barevné a megalomanské. Jak jinak.

Gunlok vychází v těchto dnech.