Dojmy: Necrovision – postrach války

Do první světové války se přičiněním našich západních sousedů přidává nová strana – nemrtví. Vyzkoušeli jsme boj proti nim a víme, co na ně platí.

Wolfenstein. To bylo první slovo, co mne po spuštění Necrovison napadlo. Německá říše zase experimentovala s něčím, s čím neměla, aby zvrátila špatně rozjetou válečnou mašinérii. Opět je jeden člověk, vy, proti nemrtvým zrůdám a německým soldátům. Jenže po pár krocích už je jasné, že se nejedná o druhou světovou válku, nýbrž jejího předchůdce. Ne, že by to nebylo jedno, na prezenčce vidím: Angláni – přítomni, Němci – támhle jsou, nemrtví už se taky vyhrabávají. Kde je tedy rozdíl?

 

Jedné odlišnosti si všimnete už při nahrávání lokací, kdy na pozadí vidíte válečné dopisy, navíc ještě čtené různými hlasy do vašich uší. Protože první světová byla spíše zákopovou válkou, rozlézá se po pozadí ostnatý drát a připravuje vás na blátivou atmosféru hry. O chvíli později už držíte v jedné ruce Luger, druhá pevně třímá polní lopatu a vyrážíte vstříc vnějším hrozbám. Už jen sama přítomnost zbraně nablízko ve vaší ruce by vám měla napovědět, že tady nepůjde jen o střílení.

Chyť mne za ruku smrti

Po chvilce motání se narazíte na vojáky přišpendlené k elektrickým sloupům, prosící o kulku z milosti, a rozjíždí se akce. Na scénu přichází létající průhledná postava, nahoře se objevuje nápis boss a ukazatel životů. Aby ale nebylo zábavy málo, z bláta vylézají viditelně už několikrát mrtví němečtí vojáci a vrhají se na vás. Prostřílíte a prokopete se davem (vojenská bota velikost 43 je ideální do každé tlačenice), sem tam vystřelíte nějakou tu zbloudilou kulku k modráskovi nahoře a všerůzné ukazatele létají nahoru a dolů.

Nebo prostě využijete umělé demence nemrtvých, vyskočíte na schody, popoběhnete na plošinku, kam za vámi nelezou, a pošlete zombiím jejich oblíbený handgranát, samozřejmě už bez pojistky.

Vojenská bota velikost 43 je ideální do každé tlačenice

Protože na vás neútočí ani průhledná postava, pěkně pomalu jej okusujete jednotlivými výstřely. A na mojí pozici uvažujete, který že z autorů píše tak skvělé recenze na ty nejhorší břečky, že pro něj máte za nedlouho zase jednou cosi zavánějícího.

necro_03.jpgnecro_04.jpg

Naštěstí jsem si ale řekl, že když už tvůrci poslali na ukázku dvě úrovně, tak bych je mohl vyzkoušet obě. O chvíli později už jsem v nějakém chrámu temnoty, v jedné ruce svírám rychlopalnou brokovnici a levačka má nasazenou rukavici Shadowhand. A co je nejvíce divné, skvěle se bavím, i když jsem během posledních pěti minut třikrát zemřel. Hra předvádí to, co umí nejlépe – čistou akci složenou ze střelby a útoků nablízko, kdy kombinací těchto dvou elementů provádíte smrtící komba.

Od Adrenalinu po Zuřivost

Zabíjením nepřátel získáváte adrenalin a zuřivost, přičemž první jmenovaný prvek využijete jako tolik oblíbený bullet-time, kdy čas zpomalí, ale vaše rychlost zůstane stále stejně ďábelská. Díky zuřivosti zase můžete zasazovat protivníkům silnější údery, nebo využít různých schopností vaší nové ruky.

V blátivé první světové vypadají venkovní lokace tak nějak nevýrazně už z principu

Ať už se jedná o léčení, silná kouzla, nebo dokonce ovládnutí některého z padlých nepřátel. Pravda, nakonec stejně sklouznete jen k léčení, ale možnosti tu jsou.

art.jpg

Jedinou otázkou tak zůstává, jak bude dlouhý úvod, který musí hráč přetrpět, než se k dobré hře dostane. Přikláním se k myšlence, že hra musí svého uživatele chytnout nejlépe hned, jinak už se jí to nemusí podařit vůbec. Možná tvůrci zapracují na umělé inteligenci a vylepší i uživatelskou přívětivost. Jasně, v blátivé první světové vypadají venkovní lokace tak nějak nevýrazně už z principu, ale proč musím běhat desetkrát dokola, než někde najdu zbraň, to jsem nepochopil.

necro_05.jpgnecro_06.jpg

Musím uznat, že Necrovision má přeci jen nějaký potenciál. Pokud nebudete čekat novodobého Wolfensteina, ale v podstatě bezduchou akci plnou střílení, kopání a krve, můžete se dokonce i těšit. A možná přijde i drak, na němž budete vesele lítat nad nepřáteli a kosit je plamenným dechem.

Dostupné pro: PC, X360
Žánr: Akce | FPS
Výrobce: The Farm 51 | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 20. února 2009
  • Spousta inovací
  • První polovina hry vás naučí správně mířit
  • Druhá polovina se hraje úplně jinak
  • Design levelů
  • S tím související frustrace
  • Slabá motivace
Související články
  1. Démonická první světová válka

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |