Donkey Kong Rumble – banánový král z džungle

V dnešní plné hře se postavíte do role udatného opičáka Donkey Konga a spolu s ním budete zažívat jeho mnohá dobrodružství v rodné džungli, kde se proti němu postavilo mnoho nepřátel, a jak už to tak bývá, určitě s nimi pěkně zametete. Tuto hru prostě musíte mít – je jedna z nejlepších svého druhu – skvělá grafika, super hudba skloubená s naprosto dokonalou hratelností.
Donkey Kong Rumble – banánový král z džungle
Opičák Donkey Kong není v herním světě žádným nováčkem. Jeho pouť započala v osmdesátých letech v elektronických hrách ze série Game & Watch od firmy Nintendo. Za nějakou dobu se rozšířil snad na všechny existující platformy, počítače nevyjímaje. Naposledy se objevil na konzoli Nintendo 64 a na Game Boyi. Jednoduše řečeno – této opici není nic svaté.

Vůbec jsem netušil, že v dnešní době se dá na internetu nalézt tato hra. O to více jsem byl potěšen, když jsem na ni narazil. Trošku jsem byl znechucen velikostí archivu, jehož velikost se blížila 3 MB. Nu což, řekl jsem si, taková hra si to jistě zaslouží, a jal se hru stahovat.

Řekněme si to na rovinu – od této hry jsem neočekával vůbec nějaké zázraky, myslel jsem si, že to bude jen tuctová předělávka staré klasiky, sice s dobrou hratelností, avšak nic víc, nic míň. Proto jsem byl při prvním hraní docela mile překvapen – tak pěknou grafikou jsem už dlouho neviděl – působí dosti reálně a je radost na ni pohledět. Možná se mezi vámi najdou rejpalové, kteří mi budou oponovat tím, že viděli hry, které mají mnohonásobně lepší grafické vzezření a s touto se nedají ani srovnat. Budu s nimi muset souhlasit, ale viděli jste už někdy FREE hru tohoto žánru s takovouhle grafikou? Já tedy ne. Vše, co doposud viděly mé oči nesahá této hře ani po pás.

Donkey Kong RumbleDonkey Kong Rumble

Hodnocení hry dozajista není ovlivněno jen grafikou, ale nemalou míru má na konečném výsledku také hratelnost. A ta je zde také na perfektní úrovni. Hra se skládá z několika map (oblastí), ve kterých máte vždy po pěti levelech. Já jsem se dostal do druhé mapy, kde jsem skončil u druhé úrovně. Počítám však, že ve hře jsou obsaženy minimálně 3 mapy, ne-li více.

V každé této úrovni sbíráte banány a překonáváte vaše nepřátele, kterých tu je velké množství. Ze začátku jsou to jen neškodní tvorové, které můžete skokem na ně odstranit, avšak s vyšším kolem obtížnost graduje – čekají na vás stále těžší a těžší soupeři. Přičemž každá mapa je zakončena jedním bossem. Tak například po první mapě následuje souboj s velkým rozpixelovaným ještěrem.

Donkey Kong RumbleDonkey Kong Rumble

Závěr jste si vyvodili jistě sami – hra Donkey Kong Rumble je jedna z nejlepších free plošinovek, které jsem za můj život viděl. Hra vyniká ve všech směrech, ať už je to hratelností, grafikou, hudbou. Pokud bych mohl hru ohodnotit celým číslem od jedné do desíti, dal bych ji po dlouhém váhání 9 bodíků, protože k dokonalosti ji opravdu mnoho nechybí.

Download (3 MB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A