Donkey Kong Rumble – banánový král z džungle

V dnešní plné hře se postavíte do role udatného opičáka Donkey Konga a spolu s ním budete zažívat jeho mnohá dobrodružství v rodné džungli, kde se proti němu postavilo mnoho nepřátel, a jak už to tak bývá, určitě s nimi pěkně zametete. Tuto hru prostě musíte mít – je jedna z nejlepších svého druhu – skvělá grafika, super hudba skloubená s naprosto dokonalou hratelností.
Donkey Kong Rumble – banánový král z džungle
Opičák Donkey Kong není v herním světě žádným nováčkem. Jeho pouť započala v osmdesátých letech v elektronických hrách ze série Game & Watch od firmy Nintendo. Za nějakou dobu se rozšířil snad na všechny existující platformy, počítače nevyjímaje. Naposledy se objevil na konzoli Nintendo 64 a na Game Boyi. Jednoduše řečeno – této opici není nic svaté.

Vůbec jsem netušil, že v dnešní době se dá na internetu nalézt tato hra. O to více jsem byl potěšen, když jsem na ni narazil. Trošku jsem byl znechucen velikostí archivu, jehož velikost se blížila 3 MB. Nu což, řekl jsem si, taková hra si to jistě zaslouží, a jal se hru stahovat.

Řekněme si to na rovinu – od této hry jsem neočekával vůbec nějaké zázraky, myslel jsem si, že to bude jen tuctová předělávka staré klasiky, sice s dobrou hratelností, avšak nic víc, nic míň. Proto jsem byl při prvním hraní docela mile překvapen – tak pěknou grafikou jsem už dlouho neviděl – působí dosti reálně a je radost na ni pohledět. Možná se mezi vámi najdou rejpalové, kteří mi budou oponovat tím, že viděli hry, které mají mnohonásobně lepší grafické vzezření a s touto se nedají ani srovnat. Budu s nimi muset souhlasit, ale viděli jste už někdy FREE hru tohoto žánru s takovouhle grafikou? Já tedy ne. Vše, co doposud viděly mé oči nesahá této hře ani po pás.

Donkey Kong RumbleDonkey Kong Rumble

Hodnocení hry dozajista není ovlivněno jen grafikou, ale nemalou míru má na konečném výsledku také hratelnost. A ta je zde také na perfektní úrovni. Hra se skládá z několika map (oblastí), ve kterých máte vždy po pěti levelech. Já jsem se dostal do druhé mapy, kde jsem skončil u druhé úrovně. Počítám však, že ve hře jsou obsaženy minimálně 3 mapy, ne-li více.

V každé této úrovni sbíráte banány a překonáváte vaše nepřátele, kterých tu je velké množství. Ze začátku jsou to jen neškodní tvorové, které můžete skokem na ně odstranit, avšak s vyšším kolem obtížnost graduje – čekají na vás stále těžší a těžší soupeři. Přičemž každá mapa je zakončena jedním bossem. Tak například po první mapě následuje souboj s velkým rozpixelovaným ještěrem.

Donkey Kong RumbleDonkey Kong Rumble

Závěr jste si vyvodili jistě sami – hra Donkey Kong Rumble je jedna z nejlepších free plošinovek, které jsem za můj život viděl. Hra vyniká ve všech směrech, ať už je to hratelností, grafikou, hudbou. Pokud bych mohl hru ohodnotit celým číslem od jedné do desíti, dal bych ji po dlouhém váhání 9 bodíků, protože k dokonalosti ji opravdu mnoho nechybí.

Download (3 MB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

8.  1.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech starších generací konzole

Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech sta…

Sony podle všeho nasypalo spoustu zdrojů do tzv. Remastering Enginu, který spojí všechny generace do jedné.

4.  1.  2020 | | 7 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A