Doom 2 - tajná místa

Chcete vědět, jak najít 100%...

Chcete vědět, jak najít 100% tajných míst? Není nic snažšího, jen si přečtěte tento kratinký návod a máte vyhráno! A stále platí: oficiální tajná místa označuji číslicemi, neoficialní tajná místa a různé tipy budu označovat písmeny.

Level 1 - Entryway
Secret: 5

Až vejdete do dveří s nápisem UAC, uvidíte proti sobě dva spínače, stiskněte ten pravý a místnost v rohu proti Vám se otevře (#1). Když stisknete nejdříve ten levý, tak Vám pravý spínač zmizí, ale můžete použít fintu: stoupněte si před místo, kde byl dříve pravý spínač a stiskněte mezerník, tajné místo by se mělo otevřít. V místnosti, ze které vedou dveře do exitu, otevřte stěnu vpravo od klece s Impem (#2).

Vpravo ode dveří, kterými jste vstoupili do této místnosti, je výtah, vyjeďte jím nahoru a otevřte zadní stěnu (#3). Zde stiskněte spínač, otočte se a skočte dolů na větrací mřížku, uslyšíte zvuk otevírajících se dveří, jděte proto vlevo do místnosti se spoustou lahviček se zdravím, tam se Vám otevřelo další tajné místo (#4). Spínač, který jste sepnuli na třetím tajném místě, otevřel vchod do zahrady, který je za sloupem vpravo od klece s Impem (#5).

Level 2 - Underhalls
Secret: 1

Až seberete červený klíč, tak se otočte vlevo a otevřte tajné dveře (#1).

Level 3 - The Gauntlet
Secret: 1

Kolem prvního výtahu jděte dál vlevo a projděte vodou k modrému brnění, tím se proti Vám otevře tajné místo (A). Až si vysunete lávku k teleportu, tak po ní postupujte, ale před teleportem se zastavte, otočte se a rozběhněte se přímo dopředu, skočíte tak do tajného místa (#1).

Level 4 - The Focus
Secret: 3

Hned jak vyjdete ze dveří, začnou na Vás pálit zleva z okna bývalí seržanti, jděte dál, zahněte vlevo za roh a vpravo od druhého okna se seržanty otevřte tajné dveře (#1). Když seberete modrý klíč, půjdete zpět kolem jezírka s kyselinou, skočte do něj a najděte ve zdi tajné dveře (#2). Když seberete červený klíč, otočte se vlevo a skočte z bedny dolů (#3).

Level 5 - The Waste Tunnels
Secret: 3

Poté, co se objevíte, jděte doleva, přede dveřmi zahněte vpravo a posledním oknem projděte na balkón. V místnosti za balkónem jděte ke zdi po Vaší levici a u této zdi stiskněte mezerník. Zeď se sníží, Vy běžte za ní dál a propadněte dírou u protější zdi (#1). (Do místnosti za balkónem se můžete dostat ještě jiným způsobem: z místnosti, kde seberete modrý klíč, proskočte oknem po Vaší pravici). Až spadnete do tmavého území, vstupte do dveří vlevo. Na konci této místnosti je "supercharge" a za ním jsou malá tajná dvířka (#2). V místnosti za dveřmi na modrý klíč se otevřou dva velké výklenky, do nich musíte skočit (samozřejmě se pořádně rozeběhněte) (#3).

Level 6 - The Crusher
Secret: 3

Z místa Vašeho startu jděte rovně a snižte druhý sloup po Vaší levici (#1). Když vstoupíte na výtah, tak si počkejte, až vyjede nahoru a otočte se vlevo. Uvidíte, že můžete proskočit skrz mříže ke spínači. Odtud pak můžete skočit buď ke klecím s Impy (A) nebo spínač stiskněte a vpravo od Vás se sníží výtah (B). Další tajné místo je na konci kyselinové říčky, uvnitř najdete teleport (#2). Když budete v místnosti za dveřmi na modrý klíč snižovat výtah, všimněte si vpravo výklenku, který se objeví poté, co výtah sjede dolů (C). Až budete vycházet po kruhovém schodišti, skočte do kukaně, kde byl kulometčík a otevřte stěnu uprostřed (#3). (Chce to cvik).

Level 7 - Dead Simple
Secret: 1

Až zabijete všechny nepřátele, zvedne se Vám schod vedoucí k exitu, právě tento schod je tajný (#1)?!

Level 8 - Tricks and Traps
Secret: 7

V místnosti se dvěma teleporty střelte do stěny s hlavou, odhalí se tak další teleport, který Vás zavede na první tajné místo (#1). Z tohoto místa skočte ke sloupu naproti Vám. Na sloupu jsou opět dvě hlavy, střelte do té po Vaší levici, proti Vám se otevře výklenek a vpravo od něj tajné místo (#2). To samé zopakujte i s druhou hlavou, opět se otevře výklenek a vlevo od něj další tajné místo (#3). Když jste seskakovali ke sloupu uprostřed místnosti, přeskakovali jste potok lávy. Postavte se zády ke sloupu, čelem k potoku. Skočte do něj a otevřte stěnu na jeho levém konci (#4). Až půjdete úzkou chodbičkou (v místnosti vlevo ode dveří na červený klíč), tak se před Vámi otevře místnost, vstupte (#5). V místnosti s kakodémony stiskněte spínač, potom jděte do místnosti s démony. Až démony zabijete, stiskněte pravý spínač za nimi. Za Vašimi zády se otevře tajná místnost (#6). Až se otevřou místnosti s dalšími démony, tak couvněte, jděte doprava (z pohledu ode dveří, kterými jste vstoupili) a střelte do obrazu ďábla (#7).

Level 9 - The Pit
Secret: 6

Až se objevíte, jděte do výtahu hned naproti Vám. Poté, co se dostanete na prostranství, v jehož středu je šestihranná budova. Skočte do kyseliny, která tuto budovu obklopuje a řimsa kolem budovy sjede dolů (#1). Na severní straně této budovy jsou dveře, otevřte je a vstupte do dalšího tajného místa (#2). Hned proti dveřím otevřte roh, na kterém je při podlaze osvětlený pruh (#3). Až seberete modrý klíč, vyjeďte výtahem nahoru a skočte do výklenku vlevo od Vás, když otevřete dveře a půjdete vpravo, najdete dveře s hlavou, jimi postupujte dál, na konci chodby seberte "supercharge", tím se vlevo od Vás otevře místnost s raketometem, kolem kterého je kyselina. Té se nelekněte a klidně jděte k raketometu, sama se vysune lávka, která Vás před škodlivými účinky kyseliny ochrání (#4). Poté, co seberete raketomet, jděte pořád za nosem a římsa na druhé straně je další tajné místo (#5). Spínač za dveřmi na modrý klíč odhalí místnost se třemi spínači. Jeden z nich otevře dveře k podivnému schodišti. Když po něm půjdete až na konec, objevíte teleport a spoustu prospěšných věcí (#6).

Level 10 - Refueling Base
Secret: 18

Hned poté, co se objevíte, otevřte tajné dveře po Vaší pravici těsně před schody (A). Čtyři masivní sloupy na prostranství obsahují čtyři tajná místa. Když půjdete ke dveřím s nápisem UAC, které vedou pryč z tohoto prostranství, otevřou se za Vámi dva sloupy (#1, #2). Pokud budete z prostranství odcházet východní chodbou, otevře se sloup nejvíce na západě (#3). A pokud půjdete pryč západní chodbou, otevře se nejvýchodnější sloup (#4). V místnosti se spoustou kukaní (a rovněž spoustou seržantů a vojáků) je dalších pět tajných míst. Všechna jsou schována v kukaních a to v těch, které na sobě mají napsáno velkými písmeny UAC. Abyste se dostali dovnitř, musíte na nápis UAC vystřelit. První taková kukaň je druhá zprava na severním konci místnosti (#5). Další najdete, když u dveří, kterými jste vstoupili, zahnete vpravo a na další křižovatce vlevo (#6). Až odsud vyjdete, tak se otočte vpravo a jděte až na konec, poslední kukaň po Vaší pravé ruce obsahuje další tajné místo (#7). Když vyjdete ze sedmého tajného místa a otočíte se trochu vlevo, uvidíte další nápis UAC (#8). Obejděte dokola kukaň s osmým tajným místem a najděte žlutý klíč, proti němu je další tajné místo (#9). Když na konci tohoto tajného místa otevřete dveře a projdete skrz, budete teleportováni nad Cyberdémona (#10). V místnosti s kukaněmi je ještě jedno tajné místo. Otevřete ho tak, že stisknete spínač, který je v kukani vpravo od té, která obsahuje deváté tajné místo. Po stisku spínače se za Vámi otevře chodba (#11). Stěna vlevo na konci této chodby je otevírací (B). V místnosti, kde seberete modrý klíč, přeběhněte přes světlý čtverec na podlaze, v místnosti se otevřou dva výklenky (C, D). Kolem poloviny této místnosti vede stěna se světlými proužky dole a uprostřed, na jednom místě jsou však tyto proužky přerušeny (v JV rohu místnosti), právě tato část stěny je otevírací (#12). A opět je stěna na konci této chodby odsouvací (E). Hned, co vyjdete z této chodby, odbočte vpravo a otevřte stěnu mezi zelenými sloupy (#13). V místnosti s raketometem (za dveřmi UAC) se rozběhněte proti raketometu, abyste přeskočili do výklenku za ním (#14). Když se otočíte, uvidíte výklenek s bednami raket, jděte k nim a stiskněte mezerník, zjistíte, že výklenek je vlastně výtah (#15). Až z této místnosti vyjdete, tak se otočte vpravo a uvidíte místnost s hnědými stěnami a na konci této místnosti vidíte "supercharge" a plasmovou pušku. Postup pro jejich získání je následující: Jak vidíte, jsou zde také dva výklenky. Takže vběhněte do pravého, otočte se a stiskněte spínač v levém výklenku, potom rychle běžte pro plasmovou pušku a "supercharge" (F). Když vstoupíte do místnosti se dvěma kyselinovými jezírky, všimněte si, že vlevo od vchodu je stěna porušena (ze zdi koukají dráty). Jděte k tomuto místu a za sloupy za Vašimi zády se otevře chodba, běžte do ní a pak dál, až doběhnete k "megaspheru". Tato tajná místnost se počítá za tři (#16, #17, #18).

Level 11 - O of Destruction aneb Circle of Death
Secret: 3

Až půjdete pro modrý klíč, tak se před schody vedoucími k pavoukům otočte vpravo a projděte holografickou stěnou vlevo od vchodu (A). Když vystoupíte po schodech až nahoru, sjede po Vaši pravici výtah, nastupte a nahoře otevřte stěnu vlevo (#1). Až se budete vracet s modrým klíčem, tak se zastavte na lávce vedoucí ke kruhu, skočte doprava do kyseliny a vběhněte do chodby vpravo (#2). Za dveřmi na červený klíč jsou samoodsunovací mříže, naprasklá stěna vlevo proti mřížím je otevírací (#3). Nezapomeňte, že teleport vpravo před exitem Vás vezme k "superchargeru" (B).

Level 12 - The Factory
Secret: 4

Spínač v místnosti, ve které se postupně vysouvá lávka z kyseliny otevře vchod do temné místnosti se spoustou rohů a kulometčíků, která se nachází přímo proti dveřím do místnosti se spínačem (#1). V místnosti s padající podlahou nezapomeňte, předtím než se teleportujete, stisknout spínač, který je severně od teleportu. Vysune totiž stojan se "superchargerem" a jeho získání pro Vás bude jednodušší (A). Když se teleportujete, tak se otočte a propadněte dírou u zdi (#2). V malé místnosti, která se nachází na JZ mapy, skočte na bednu s "berserkem" a z ní přeskočte ke spínači. Spínač stiskněte, nechte se vyvést nahoru výtahem a přeskočte k rotačáku (#3). Poté použijte transport a ocitnete se u "superchargeru". Ze sloupu potom seskočte dolů (#4).

Level 13 - Downtown
Secret: 8

Nejvýchodnější budova ve druhé řadě odspoda má na sobě spínač, sepněte ho, vyjeďte výtahem nahoru, otevřte levé dveře a přeskočte přes díru na pravou stranu (#1). Až půjdete ke schodům, ke kterým ukazuje velká šipka, tak dojděte pro "berserk", který se nachází vpravo od výše zmiňovaných schodů. Když k němu přijdete, tak se sníží stěna vpravo za Vámi (A). V JZ rohu místnosti za schody (viz již výše) je za bednami spínač, který otevře cestu ven (#2). Vlevo od tohoto spínače je bedna, tu snižte a stiskněte spínač za ní. Potom oběhněte bedny, za kterými jste a najdete nově postavené schody, vedoucí k teleportu, který Vás vezme na římsu u místa startu (#3). Pak se vraťte do místnosti na JZ a vyjeďte nahoru výtahem. Proti Vám je stěna s hlavou, tu otevřte (#4). V místnosti, kde seberete modrý klíč, vystoupejte po schodech nahoru a teleportujte se do dalšího tajného místa (#5). Až seskočíte z pátého tajného místa, tak jděte k severní stěně budovy, která se nachází východněji od té, obsahující paté tajné místo a otevřte tajné dveře uprostřed (#6). Na východ od budovy s exitem je stavba se schodištěm. Vyjděte nahoru a otevřte dveře na modrý klíč (#7). Poté, co se přeteleportujete za pomoci teleportu v SV rohu mapy, skočte k budově s dveřmi na modrý klíč (tzn. na jih), ve které je také teleport, který vede k červenému klíči a na jedné malé krabici najděte spínač, který sníží bednu s motorovkou (#8).

Level 14 - The Inmost Dens
Secret: 0

Proti jezírku s modrým brněním (v místnosti poblíž Vašeho startu) je otevírací stěna (A). Až budete scházet po schodech dolů ke dveřím na červený klíč, držte se co nejvíce při pravém kraji schodů, měli byste přeskočit do vody a najít tak za schody zastrčenou místnost (B). (Do těchto prostor se dostanete také tak, že z místa Vašeho startu půjdete vlevo, za rohem poběžíte pořád rovně a vyskočíte oknem. Vlevo od sebe pak uvidíte výtah a spínač, který Vám otevřte dveře po Vaší levici (ten první způsob je ale lepší. Vyzkoušejte a poznáte).) Přede dveřmi na modrý klíč uhněte vlevo a jděte po římse až na konec. Tam otevřte tajné dveře po Vaši pravici (C).

Level 15 - Industrial Zone
Secret: 11

Pokud chcete uvolnit cestu k výtahu v místnosti s červeným klíčem, můžete to udělat buď "klasicky", tím že přeskočíte ke spínači ve tvaru hlavy nebo půjdete "pod spínač" a tam si všimněte, že část stěny, na které je spínač, je přístupná i ze země. Proto si stoupněte přímo ke stěně se spínačem, otočte se trochu vlevo a stiskněte spínač ze země (chce to trpělivost najít to správné místo) (A). Další otázkou je, jak získat červený klíč. Jednoduše! V místnosti s červeným klíčem použijte teleport, objevíte se v dalším teleportu. Nyní udělejte pár kroků vpřed a vraťte se zpět. Hurá, jste u červeného klíče (B). Až seberete červený klíč, tak skočte na východ (mezi bedny, kde s největší pravděpodobností seberete "berserk". Potom stiskněte mezerník u hnědé bedny před Vámi (#1). Poté se opět přeteleportujte teleportem v této místnosti, objevíte se na střeše, jděte vlevo a spadněte dírou dolů. Potom se ještě jednou vraťte do místnosti s červeným klíčem a ještě jednou se přeteleportujte. Když potom skočíte do díry, ocitnete se na lávce, která se zde po Vaší poslední návštěvě vytvořila. Z této lávky můžete poté přeskočit k rotačáku (#2). Za dveřmi na červený klíč je teleport a těsně před ním jsou vlevo tajné dveře (#3). Jděte na jiží stranu budovy ve tvaru diamantu (cetrální budova) a postavte se čelem k ostrůvku v lávě, který je ještě jižněji pod centrální budovou tak, abyste měli výtah vedoucí k modrému brnění po Vaší levici a stůjte zády u zdi ve druhé řadě dlaždic zleva. Potom klidně jděte a spadnete tak na onen ostrůvek, kde stiskněte spínač. Na východ od Vás se v kyselině otevřou tajné dveře, jděte dovnitř a seberte nesmrtelnost (#4). Potom jděte do budovy v JV rohu mapy. Když uvnitř poběžíte po schodech nahoru, tak se před Vámi otevřou dveře, za nimi zahněte hned vlevo za roh a proti sobě uvidíte otevřené místo s "megaspherem". Skočte si pro něj, ale rychle (#5, #6)! Rovněž si všimněte, že když vstoupíte "pod dveře", otevřou se za Vámi další tajné dveře (#7). Teleport v této místnosti Vás vezme k motorové pile (#8). Když za dveřmi již zmíněnými výše zahnete vlevo a skočíte do díry naproti Vám, získáte také několik zajímavých věcí (C). Poté jděte do budovy na JZ mapy, vyběhněte nahoru po schodech a hned proti sobě otevřte tajné dveře a vstupte do teleportu (#9). O pár kroků výš si všimněte díry proti sobě a skočte do ní (D). Až se dostanete až na hradby, stiskněte nejdříve spínač vpravo a teprve poté běžte k tomu levému. Když ho stisknete, sjede výtah až úplně dole vlevo ode dveří, kterými jste do této budovy vstoupili. Seskočte tedy z hradeb dolů do místnosti a běžte k výtahu (#10). A určitě jste si už všimli, že v chodbě vedoucí ke spínači, který vytvoří schody je po levé straně odbočka, ta vede do tajného levelu, levelu 31 - "Wolfenstein" (#11). Tato odbočka se otevře, když se dostanete do tajného místa #4. Po ukončení levelu si asi hned všimnete, že máte nalezeno pouze 90% tajných míst. Problém spočívá v tom, že počítač nepočítá tané místo #9. To se nechá ale obejít tak, že přijdete před teleport v tajném místě #9, napíšete IDCLIP a vstoupíte na teleport, potom z něj zase sestoupíte a opět napíšete IDCLIP. Nyní už by měl DOOM hlásit 100% tajných míst.

Tajný level - level 31 - Wolfenstein
Secret: 0

Až se dostanete do "modré místnosti", kde je přímo proti dveřím mříž a po stranách jsou výklenky, jděte do posledního výklenku vpravo a otevřte tajné dveře (A). Později budete procházet chodbou, která má uprostřed po obou stranách výklenky. V pravém výklenku je nabodlé tělo na kůlu a v levém je obraz orlice, ten otevřte (B). V SZ rohu mapy je místnost, ve které visí vpravo ode dveří, kterými jste vstoupili, obraz Hitlera, odsuňte ho (C). V místnosti s exitovými dveřmi otevřte stěnu hned vpravo od dveří, kterými jste vstoupili (D). Jděte rovně dovnitř, až ke zdi, otočte se vpravo a otevřte další tajné dveře (E). Dostanete se k druhým exitovým dveřím, které Vás zavedou do tajného levelu, levelu 32 - "Grosse". Ale ještě předtím otevřte poslední tajné dveře ve zdi vlevo od levé vlajky s hákovým křížem (F).

Tajný level - level 32 - Grosse
Secret: 0

Ve velkém sále vysuňte čtyři masívní sloupy a to ty, před kterými planou modré pochodně (A,B,C,D). Na východní zdi velkého sálu otevřte prostřední zlatý hákový kříž (E). Na západní zdi sálu je přesně naproti předchozímu tajnému místu další místnosti (F).

Level 16 - Suburbs
Secret: 4

Uprostřed mapy jsou dvě budovy, Vy začínáte v té severní. Jděte do jiží a až vstoupíte dovnitř, vyhledejte podstavec, na kterém jsou náboje do brokovnice. Tento podstavec je ve skutečnosti výtah, proto ho snižte a vyjeďte jím opět nahoru. Když se rozhlédnete po místnosti, vidíte, že mezi knihami hoří něco-jako-oheň, střelte do něj a vpravo od něj se otevře tajné místo (#1). Ale pozor! Musíte do něj vstupovat opatrně, abyste se propadli dolů, jinak se Vám nebude počítat! V té samé místnosti najděte červenou pochodeň a stiskněte ji, vpravo od Vás se vysune vrchní část stěny. Jděte k ní a mezerníkem spusťte část spodní. Nastupte a střelte do očí proti Vám, vpravo od Vás se otevře další tajné místo (#2). Na východě je červená budova se čtyřmi dveřmi, otevřte východní dveře (#3). Až vstoupíte dovnitř, tak se otočte trochu vlevo a stiskněte mezerník u stěny proti Vám. Ta sjede a Vy nastupte. Po Vaší levé ruce uvidíte jezírko s kyselinou, skočte do něj a stiskněte spínač. Ten odhalí další tajné místo (#4). V místnosti za dveřmi na modrý klíč, stiskněte spínač v okně, běžte ven z místnosti a vstupte do teleportu před Vámi (A).

Level 17 - Tenements
Secret: 3

V místnosti, kde seberete červený klíč se postavte čelem k mřížím a skočte vpravo dolů, uvidíte dva teleporty, Vy použijte ten levý bílé barvy (A). (Sem se můžete dostat také z chodby, která vede proti díře, kterou se seskakuje ke žlutému klíči (zahněte vlevo)). Potom skočte i vlevo dolů a použijte levý rovněž bílý teleport (B). V místnosti na východ od středového sloupu zahněte vpravo, skočte do kyseliny a stiskněte spínač. Vpravo od Vás se objeví otvor, do něj vběhněte a poté vyjeďte nahoru výtahem (#1). Za kůly, které odstraníte žlutým klíčem, jděte pořád rovně, dokud nespadnete do kyseliny, pak se otočte a uvidíte, že jedna část "schodů" je bílá, tu spusťte a za ní uvidíte spínač. Když ho sepnete a otočíte se, zjistíte, že se vpravo otevřel otvor, do kterého skočte (#2). Druhý způsob, jak otevřít otvor, je ten, že nemusíte skákat do kyseliny, ale stačí, když budete stát na správném místě a stisknete mezerník, tím vlastně sepnete spínač "zvrchu". V místnosti s kukaní, ve které je ohnivák, je v polovině třetího schodu otevírací stěna (hledejte) (C). Až pojedete výtahem nahoru k exitu, tak si všimněte, že je během jízdy v pravé stěně díra, do ní skočte (#3).

Level 18: The Courtyard
Secret: 4

Když půjdete dokola kolem středového sloupu na velkém prostranství, otevře se kolem Vás spousta dveří. Vy jděte na západ, kde se otevřely dvě místnosti a vstupte do to severní (#1). Potom jděte na východ, kde je místnůstka ve tvaru kříže, na které je spínač. Ten sepněte a běžte vpravo za roh, do teleportu (#2). Z této místnosti se můžete buď teleportovat nebo můžete spustit roh proti teleportu (A). Severními dveřmi na východě vstoupíte do labyrintu. Ode dveří jděte rovně až na konec, otočte se vlevo a stiskněte spínač na zdi, objeví se rotačák (#3). Na severu mapy je výklenek, ve kterém najdete žlutý klíč. Vpravo od žlutého klíče je růžek ve tmavším odstínu, jděte k němu a přeteleportujte se (#4).

Level 19: The Citadel
Secret: 9

V místnosti se spínačem, který otevírá dvoje dveře, jděte po stisku spínače do dveří za Vámi, zahněte vlevo a vstupte do dalších dveří (#1). Potom pokračujte dál chodbou, až najdete po Vaší levé ruce okno, vlevo od něj je odsouvací stěna (#2) a za ní je další (#3). Dostanete se k oknu, ze kterého přeskočte na schody, které jsou před budovou před Vámi (#4). Do oné budovy jsou dva vchody, jděte do toto levého. Když tam skončíte, jděte ven a zjistíte, že se po Vaší levici otevřelo tajné místo (#5). Až poté stisknete spínač, který odhalí další cestu, dostanete se k pěti teleportům. Prostřední vede do sloupu uprostřed hradu (A). Pak se vraťte známou cestou k teleportům a použijte JV teleport. Ocitnete se na sloupu uprostřed místnosti, střelte do mříží vlevo a skočte ke dveřím, potom běžte po schodech dolů (#6). Vraťte se opět a vyzkoušejte SV teleport (#7). Vraťte se ještě jednou a zkuste SZ teleport (B). (Druhá možnost, jak se sem dostat, je, že po stisku spínače (zmíněného v první větě návodu na tento level) půjdete do levých dveří a uvnitř sepnete spínač po Vaší levé ruce. Odhalíte tak teleport a ten použijte). JZ teleport vedoucí též do tajného místa z mě neznámých důvodu nefunguje, a proto se musíte do tajného místa dostat následujícím způsobem: Jděte do místnosti se spínačem (viz výše) a po jeho stisku jděte do levých dveří, běžte dál a až uslyšíte, že se někde otevřely dveře, běžte zpět a za dveřmi odbočte do tajných dveří vlevo. Běžte po schodech nahoru a jste tam (#8). Jděte do dveří proti dveřím vedoucím ke spínači a otevřte stěnu vlevo, která je přímo proti dveřím vpravo. Až vyjdete na poslední schod přede dveřmi, spustí se za Vámi stěna (C). V místnosti za dveřmi jsou dva spínače, stiskněte nejdříve ten západnější. Vpravo ode dveří, kterými jste vstoupili, zmizí kyselina a Vy můžete v klidu sebrat krabici raket (D). Potom stiskněte 3x východnější spínač a skočte dolů přímo proti teleportu a použijte ho (#9). Nebo teleport nepoužívejte, seskočte dolů a otevřte stěnu s ventilačním otvorem, za ní potom použijte výtah (E). Když teleport použijete, tak se objevíte za "superchargerm", udělejte pár kroků dopředu a vraťte se, budete teleportováni na sloup, ze kterého se (viz výše) dostanete do #6.

Level 20 - Gotcha!
Secret: 7

Až se objevíte, otočte se a jděte k budově za Vámi, objeví se lávka. Z druhé strany budovy jsou dveře, když je otevřete, tak si na ně stoupněte a nechte se vyvést nahoru. Odtud pak skočte na plošinu vlevo (A). Až z této budovy vyjdete, spadněte do příkopu vpravo a najděte tu výklenek s antiradiačním oblekem (#1). Obejděte příkop a teleportujte se zpět na místo startu. Až se znovu objevíte, seskočte vlevo a najdete chodbu, jděte po schodech nahoru. V cestě Vám stojí stěna, střelte do ní. Na konci chodby vyskočte z okna a oběhněte budovu, najdete "supercharge" (B). Potom se dostaňte nahoru na vršek budovy. Na konci je teleport, před ním vlevo otevřte dveře (#2). Od teleportu s velkým ďáblem skočte do lávy a běžte k budově na SV. Kolem budovy běžte východním směrem, najdete lebky v plamenech , které upozorňují na schody. Po nich běžte k teleportu (C). Až vyjdete z teleportu, otočte se a stiskněte spínač. Potom se podívejte z okna a vystřelte na růžovou stěnu nad teleportem s velkým ďáblem. Za Vámi se otevře výklenek s BFG9000 (D). Poté stiskněte spínač a za Vámi se objeví teleport a za ním "supercharge". Otevřte stěnu vlevo od teleportu (#3). Jděte až ke zdi a otevřte stěnu po Vaší pravici, dostanete se tak k "superchargeru" (#4). Proti sobě otevřte další stěnu (#5), pak si otevřte stěnu vpravo a jste zase věňku. Nakonec se přeteleportujte. Poté použijte teleport s velkým ďáblem. Až se objevíte, jděte po schodech dolů, ale z nich seskočte vpravo, najdete teleport (E). Potom skočte zase na schody a z nich do temné místnosti. Nechoďte ale až k teleportu, ale zahněte vlevo do tmavé odbočky a použijte teleport (#6). Až půjdete po schodech k plasmové pušce, spustí se za Vámi stěna, běžte do místnosti za ní (F). Až stěna vyjede zase nahoru, stiskněte spínač a stěna se sníží. Vstupte na ní a pomaloučku jděte zase ke schodům (ale tak, abyste ze stěny nespadli). Když potom pojedete na stěně nahoru, přeskočte na sloup s baterií do BFG9000 (G). Vpravo od schodů je jedna část stěny odsunovací (#7).

Level 21 - Nirvana
Secret: 0

Abyste dostali "megasphere", přeteleportujte se pravým teleportem a snižte obě dvě stěny a vraťte se teleportem zpět. Potom stiskněte spínač, který je u teleportu, teleport znovu použijte a běžte stále dopředu až k "megaspheru" (A).

Level 22 - The Catacombs
Secret: 3

Až se objevíte, otevřte tajné dveře vlevo od místa Vašeho startu a vlevo od tří oražnových pochodní (#1). Vpravo od místa Vašeho startu je pět pochodní, stiskněte tu zelenou a vpravo od ní se sníží výtah (#2). Až seberete červený klíč, je vpravo před Vámi obraz ďábla, otevřte ho (#3).

Level 23 - Barrels O Fun
Secret: 2

Až se vypořádáte s prasaty, jděte horní chodbou a seskočte na římsu mezi oběma chodbami, pak se otočte a jděte do otvoru před Vámi (#1). V SV rohu mapy je místnost se dvěma výklenky, které obsahují bedny s raketami. V jižním výklenku je obraz ďábla, stiskněte u něj mezerník (#2).

Level 24 - The Chasm
Secret: 4

Když se objevíte, jděte doprava a vpravo za rohem uvidíte místnost, do které se nemůžete dostat. Úkol tedy zní: dostat se tam! Skočte dolů do kyseliny, najděte jediný antiradiační oblek a všimněte si, že v dálce za ním (směrem na Z) je ve zdi otvor, jděte tam (A). Potom použijte jeden ze čtyř teleportů, které se v kyselině nachází. Ocitnete se tak na prvním sloupu, musíte seskákat až dolu a teleportovat se. V budově, kde se objevíte, sepněte všechny spínače, což vytvoří schody před "naší" místností. Jděte zpět do teleportu a po rematerializaci skočte do kyseliny a opět se teleportujte . Ze sloupů potom přeskočte ke schodům vlevo a vstupte do místnosti (#1). Když vstoupíte dovnitř, uvidíte před Vámi po Vaší pravici něco jako přístrovou desku, stiskněte ji a vpravo za Vámi se sníží výtah, ten použijte (#2). Když potom projdete až na konec místnosti, najdete další přístrojovou desku. Tu opět stiskněte. To otevře několik kukaní (B). Za dveřmi na modrý klíč je dole v kyselině sedm teleportů. Čtyři z nich vedou na římsu, která je na jihu této místnosti. Tři zbývající teleporty vedou na budovu západně od "nesmrtelnosti". Těmito teleporty jsou ty, které se nacházejí nejvíce na SZ. Ale pozor! Ony tři teleporty si vytipujte raději předem, protože až začnete prozkoumávat tuto místnost, teleport, který je nejvíce na SZ z mapy zmizí! (za předpokladu, že používáte kód IDBEHOLDA). Poté, co seberete plasmovou pušku, se zvýší podlaha kolem zeleného sloupu. Potom běžte k "nesmrtelnosti". Když pro ní hned skočíte, tak se vysune okolní podlaha na úroveň podlahy s nesmrtelností. Potom budete muset jít k jedné ze stěn a stisknout 3x mezerník, abyste se dostali na původní úroveň, v té chvíli ale vyprchá "nesmrtelnost", což je k ničemu. Lepší je se přeteleportovat správným teleportem (viz výše) na budovu západně od "nesmrtelnosti", sebrat antiradiační oblek, seskočit dolů do lávy a stisknout mezerník u jedné ze stěn, dokud se nedostanete na úroveň "nesmrtelnosti", tu popadněte a pomocí mezerníku vyjeďte zase nahoru na "původní" úroveň. Nebo skočte vlevo nebo vpravo od "nesmrtelnosti", tak aby se zvedla podlaha na úroveň "nesmrtelnosti", tu pak seberte a opět vyjeďte na "původní" úroveň (#3). Když potom půjdete dál za nesmrtelnost, do budovy po Vaší pravé ruce, nezapomeňte, že na konci budovy je opět přístrojová deska (C). Před čtyřmi teleporty s visící mrtvolou je sloup, který vypadá jako lis, osvětlený červenými světílky, když vstoupíte na plošinu pod ním, okolní podlaha se zvýší. Poté se teleportujte a v další místnosti použijte levý červený teleport. Dostanete se na naše známé sloupy. Z nich zase seskočte vlevo ke schodům, ale neběžte po schodech nahoru, ale běžte vlevo od nich. Na první odbočce vlevo si všimněte, že když půjdete pomalu stále stejným směrem za lékárnu až na kraj, vyjede před Vámi sloup s raketometem (D). Na další odbočce vlevo máte šanci získat brokovnici. Jakmile se k ní dostanete, otevře se za Vámi výklenek. Když do něj skočíte (#4), začne se zvyšovat podlaha kolem brokovnice. No a když se dostanete až ke dveřím na červený klíč, zvýší se podlaha mezi teleporty a těmito dveřmi.

Level 25 - Bloodfalls
Secret: 0

Když půjdete na sever do místnosti s modrým klíčem, uvidíte na schodech vpravo zelenou stěnu, tu otevřte (A). Až ve startovní místnosti seskočíte do díry na východě, zahněte hned za rohem vpravo a projděte holografickou stěnou (B). Když potom v místnosti za dveřmi na modrý klíč vyjedete výtahem nahoru, jděte vlevo podél zdi za výtahem a najděte stěnu s odlišným vzorkem, tu otevřte (C).

Level 26 - The Abandoned Mines
Secret: 4

Po startu je hned za Vámi první tajné místo (#1). V této místnosti jsou dva teleporty, severní Vás vezme k nábojům do plasmové pušky a jižní na sloup, ze kterého můžete seskočit na sloup se samotnou plasmovou puškou. Ve startovní místnosti potom stiskněte spínač a na stěně po Vaší pravici najděte větrací mřížky a otevřte je (#2). V místnosti za kyselinou jsou dvoje dveře nalevo a napravo od spínače. Když budete stát zády ke spínači, tak levé dveře vedou na chodbu, ale Vy pokračujte těmi pravými. Stiskněte nejdříve spínač a teprve až sjedete dolů, otevřte pravé dveře. V následující místnosti můžete buď jít zpět na začátek levelu nebo se můžete teleportovat, což je lepší, protože získáte raketomet. Za modrým klíčem jsou ještě jedny tajné dveře (#3). Spínač za ním spustí výtahy u výklenků za Vámi. Jděte do toho pravého, čímž se Vám z lávy vysune část podlahy. Když potom znovu stisknete spínač a poběžíte do levého výklenku, vynoří se i druhá část. V této kukani najděte odlišné místo na stěně a toto místo otevřte (#4).

Level 27 - Monster Condo
Secret: 8

Nejdříve zavedu pojem "rozdělená zeď". To je ta zeď, která se sníží, když přijdete k lebkám poblíž ní. Jasné? První, co musíte rychle udělat je běžet přes "rozdělenou zeď" do místnosti za ní a hned za dveřmi zahnout vlevo. Najdete tak tajné místo (#1), které se navždy zavře 30 vteřin po startu levelu. Když už tedy jste za "rozdělenou zdí", tak si všimněte, že na sever od ní je osvětlený roh. Když do něj vstoupíte, otevře se před Vámi tajné místo (#2). Jižně od "rozdělené zdi" je rovněž světlé místo, do kterého když vstoupíte, tak se před Vámi zase otevře tajné místo (#3). Když si půjdete po schodech vedle "rozdělené zdi" pro raketomet, tak se vpravo před Vámi otevře další místnost (A). Když potom seberete rotačák, otevře se proti Vám další místo (B). A ještě! Když půjdete od Vašeho místa startu hned vpravo za roh, uvidíte další osvětlené místo. Když k němu přijdet, otevře se stěna u rotačáku (C). Jděte tedy dovnitř a před Vámi se otevře další stěna (D), a když půjdete ještě dál, otevře se ještě jedna stěna (E). Potom jděte do dveří vpravo od místa startu a seberte raketu v rohu, tím pádem stěna sjede a Vy můžete jít dál (F). Jak vidíte i zde je několik osvětlených míst, tak se do nich pustíme! Osvětlené místo proti dveřím snižuje výtah vpravo od Vás (G). Osvětlené místo vpravo ode dveří otevře stěnu proti dveřím (H). V místnosti, kde seberete žlutý klíč, si jděte pro plasmovou pušku. Cestou k ní máte po pravé ruce spínač, stiskněte ho a vlevo od Vás sjede stěna (#4). V místnosti se spoustou mrtvol jděte k motorové pile (to proto, aby se otevřela stěna za ní) a potom stiskněte pravý spínač (z pohledu ode dveří). Vlevo od Vás se sníží podlaha a Vy můžete dovnitř (#5). Jděte na konec chodby a teleportujte se (#6). V místnosti za dveřmi na žlutý klíč stiskněte spínač a za Vámi se otevře tajné místo (#7). Potom ještě vystřelte do obrazu ďábla (I). Otevře se výklenek a v něm nepřehlédněte spínač. Nakonec se teleportujte pomocí velkého čtverce uprostřed místnosti. Tím, že jste v předchozí místnosti stiskli spínač, jste si otevřeli tajné místo i v této místnosti. Je to to s počítačovou mapou (#8). To platí i o výstřelu v předchozí místnosti, i ten otevřel další skryté místo se spínačem (J).

Po ukončení levelu jste si asi všimli, že opět nemáte 100% tajných míst. Je to stejný problém jako v levelu 15. Problém je teleport aneb tajné místo #6. Situaci vyřešíme jako předtím, dojdeme před teleport, napíšeme IDCLIP, vstoupíme na teleport, pak sestoupíme, napíšeme IDCLIP a pak teleport použijeme. Na konci už DOOM hlásí plných 100% tajných míst.

Level 28 - The Spirit World
Secret: 7

Když půjdete do místnosti s pěti sloupy, které se nachází na severu mapy, tak nezapomeňte, že vlevo přede dveřmi do oné místnosti jsou také dveře (A). Až vstoupíte do místnosti s pěti sloupy, tak se otevřou tři výklenky. V JZ výklenku je otevírací východní stěna (#1). V JV výklenku stěna severní (#2) a v SV výklenku opět stěna východní (#3). Potom jděte ze startovní místnosti pryč na západ kolem zelených pochodní směrem k lebkám v plamenech před Vámi. U nich se otočte trochu (o 45o) vpravo a běžte k něco-jako-kořenu před Vámi. U kořenu se pak otočte vpravo a stěna před Vámi je holografická (B). Jděte dál a za schodama uvidíte sloup. Zůstaňte stát na schodech a vystřelte na sloup. Sloup vyjede a objeví se raketomet (C). Za raketometem je stěna a na ní tři symboly. Vystřelte na levý a pravý symbol, což otevře dvoje dveře (D). Vstupte do těch levých a držte se levé stěny, asi tak v polovině projdete její holografickou částí (#4). Potom jděte chodbou dál a naproti Vám je další holografická stěna (#5). Na konci chodby seberte žlutý klíč. Potom by šlo už brzy skončit, to ale není ono. Jděte pryč, po schodech u raketometu dolů a holografickou stěnou ven. Od lebek v plamenech se potom otočte vpravo a jděte po krvavé říčce až ke stěně. Vlevo od říčky je potom díra, kterou můžete propadnout dolů. Vpravo před sebou vidíte, jak teče láva dolů, ono místo je vlastně výtah, který Vás může vzít zase nahoru (E). Vy ale běžte až na prostranství. Až to tam vyčistíte, běžte po schodech na jihu nahoru. V místnosti, kam se dostanete, vyjděte na trůn a za Vámi sjede výtah (#6). Na výtahu potom stiskněte dvě lebky s rudýma očima nalevo a napravo od Vás. Tím se Vám otevřou dveře v rohu, sjedou dolu čtyři sloupy a také se za trůnem sníží plošina s nesmrtelností. Použijte teleport za ní (#7).

Level 29 - The Living End
Secret: 0

Až půjdete po lávce k prvnímu teleportu, otevře se vpravo od Vás místnost. Do ní se dostanete tak, že před teleportem skočíte do lávy a vpravo od Vás najdete chodbu vedoucí k teleportu, který Vás vezme do skryté místnosti (A). Teleport v místnosti A použijte pak ještě jednou, což musíte stejně udělat, dostanete se tak na další skryté místo (B). Až půjdete do třetího vchodu na severu mapy, tak najdete za dveřmi uprostřed místnosti sloup. Najděte na něm škrábance a v tom místě stěnu otevřte (C). Na SV mapy jsou tři lávky. Z té úplně vpravo můsíte skočit oknem vpravo ke spínači (D).

Level 30 - Icon of Sin
Secret: 0

Jak dokončit tento level? V centrální místnosti vyjděte po schodech až nahoru a tam stiskněte spínač, čímž spustíte výtah. Jděte potom dolů, počkejte až výtah vyjede nahoru a pak ho spusťte zase dolů. Nastupte a těsně před tím, než se výtah dostane do nejvyššího bodu, vystřelte raketu do ďáblova mozku (to je tam, odkud vylétává lebka tvořící monstra). Abyste ho zničili, musíte se trefit třikrát přesně.

Samozřejmě, že nemůže chybět ani úplný seznam čítů. Tady je.

IDBEHOLDR - radiační oblek
IDBEHOLDI - neviditelnost
IDBEHOLDV - nepřemožitelnost
IDBEHOLDA - počítačová mapa
IDBEHOLDL - zlepšení světla
IDBEHOLDS - Berzerk
IDCHOPPERS - motorová pila a nápis ....Doesn t Suck - GM
IDCLEV01-32 - přeskakování levelů
IDDQD - nesmrtelnost
IDKFA - všechny klíče, zbraně a 200% brnění
IDFA - všechny zbraně a 200% brnění
IDMYPOS - ukáže Vaši pozici
IDCLIP - procházení zdmi
IDDT - celá mapa (nutno zadat na mapě)
IDMUS## - změní hudbu podle přiložené tabulky
01 - RUNNIN 
02 - STALKS
03 - COUNTD 
04 - BETWEE 
05 - DOOM
06 - THE_DA 
07 - SHAWN 
08 - DDTBLU
09 - IN_CIT 
10 - DEAD 
11 - STLKS2
12 - THEDA2 
13 - DOOM2 
14 - DDTBL2
15 - RUNNI2 
16 - DEAD2 
17 - STLKS3
18 - ROMERO 
19 - SHAWN2 
20 - MESSAG
21 - COUNT2 
22 - DDTBL3 
23 - AMPIE
24 - THEDA3 
25 - ADRIAN 
26 - MESSG2
27 - ROMER2 
28 - LENSE 
29 - SHAWN3
30 - OPENIN 
31 - EVIL 
32 - ULTIMA
33 - READ_M 
34 - DM2TTL 
35 - DM2INT

 

Martin Kovář

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce