DOOM 3 - nové informace a obrázky

Pekelníci, pekelnice a pekelničata, radujte se! Máme tu další pěkně krvavé zprávy z vaší oblíbené očekávané zábavy, FPS DOOM 3. V prvé řadě to jsou dva nově zveřejněné screenshoty ze hry. Jeden z nich ukazuje boj s již několikrát představenými potvůrkami, a tak nejzajímavějším na něm je působivá hra světla a stínu díky pronikajícím paprskům z vedlejší místnosti. Velkou novinkou je však obrázek číslo dvě, ve kterém Carmack představil nového protivníka v podobě sympatického zelenookého kostlivce se zbraněmi na ramenou. Moc pěkné, co říkáte?

  

Druhou zajímavostí je další preview hry, které se objevilo na internetu. Můžeme jen závidět kolegům z GameSpy, že mohli na vlastní oči spatřit dosud nepublikované levely ze single-playerové kampaně. DOOM 3 se podle vyjádření zástupce id softu bude odehrávat v roce 2145 na Marsu. Ujmete se role vesmírného mariňáka, který po příletu na svou stanici zažije nepříjemný šok v podobě útoku pekelných nestvůr, jež se na stanici objeví díky nepovedeným pokusům s teleportační technologii.

Jak se již dalo odhadnout z dřívějších ukázek, hra není bezhlavou střílečkou, ale více připomíná temnou hororovou akci. Kupodivu nebudete na celou pekelnou armádou sami, ale čas od času se potkáte i se spřátelenými jednotkami. S těmi budete komunikovat pomocí PDA a zároveň vám tak budou zadávány úkoly. Readaktoři GameSpy zhlédli několik na sebe navazujících levelů, ve kterých musí hráč najít svou jednotku a na závěr celého představení se tvůrci pochlubili také různými legráckami v technickém demu, čímž dokázali, že i jejich engine si s pojmem fyzikální vlastnosti rozumí stejně dobře jako Half-Life 2 a další. Bohužel autoři stále nechtějí prozradit, kdy přesně se DOOMa dočkáme.

Pozn. Celé preview si můžete přečíst zde. Dojmy z multiplayeru vám nabízíme v tomto článku.  

Související informace (DOOM III):
Homepage hry: http://www.idsoftware.com/
Výrobce hry: id Software
Distributor hry: Activision
Distribuce v ČR: Cenega
Předpokládané datum vydání: 2004

Zdroj: GameSpy, 3D Gamers

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A