DOOM 3 - nové informace a obrázky

Pekelníci, pekelnice a pekelničata, radujte se! Máme tu další pěkně krvavé zprávy z vaší oblíbené očekávané zábavy, FPS DOOM 3. V prvé řadě to jsou dva nově zveřejněné screenshoty ze hry. Jeden z nich ukazuje boj s již několikrát představenými potvůrkami, a tak nejzajímavějším na něm je působivá hra světla a stínu díky pronikajícím paprskům z vedlejší místnosti. Velkou novinkou je však obrázek číslo dvě, ve kterém Carmack představil nového protivníka v podobě sympatického zelenookého kostlivce se zbraněmi na ramenou. Moc pěkné, co říkáte?

  

Druhou zajímavostí je další preview hry, které se objevilo na internetu. Můžeme jen závidět kolegům z GameSpy, že mohli na vlastní oči spatřit dosud nepublikované levely ze single-playerové kampaně. DOOM 3 se podle vyjádření zástupce id softu bude odehrávat v roce 2145 na Marsu. Ujmete se role vesmírného mariňáka, který po příletu na svou stanici zažije nepříjemný šok v podobě útoku pekelných nestvůr, jež se na stanici objeví díky nepovedeným pokusům s teleportační technologii.

Jak se již dalo odhadnout z dřívějších ukázek, hra není bezhlavou střílečkou, ale více připomíná temnou hororovou akci. Kupodivu nebudete na celou pekelnou armádou sami, ale čas od času se potkáte i se spřátelenými jednotkami. S těmi budete komunikovat pomocí PDA a zároveň vám tak budou zadávány úkoly. Readaktoři GameSpy zhlédli několik na sebe navazujících levelů, ve kterých musí hráč najít svou jednotku a na závěr celého představení se tvůrci pochlubili také různými legráckami v technickém demu, čímž dokázali, že i jejich engine si s pojmem fyzikální vlastnosti rozumí stejně dobře jako Half-Life 2 a další. Bohužel autoři stále nechtějí prozradit, kdy přesně se DOOMa dočkáme.

Pozn. Celé preview si můžete přečíst zde. Dojmy z multiplayeru vám nabízíme v tomto článku.  

Související informace (DOOM III):
Homepage hry: http://www.idsoftware.com/
Výrobce hry: id Software
Distributor hry: Activision
Distribuce v ČR: Cenega
Předpokládané datum vydání: 2004

Zdroj: GameSpy, 3D Gamers

Nejnovější komentáře