DOOM 3 – oficiálně potvrzeno, otázka ale zní KDY?

Minulý týden jsem zde na těchto stránkách nadhodil lehký nástin toho, co vyplynulo z osobního .plan update Johna Carmacka minulý čtvrtek. Netrvalo to dlouho a této zprávy se chytla prakticky všechna herní média po celém světě. Nebylo jiného východiska pro ID Software, než této publicity využít ve svůj prospěch. Co tedy Doom 3 přinese nového
DOOM 3 – oficiálně potvrzeno, otázka ale zní KDY?
Minulý týden jsem zde na těchto stránkách nadhodil lehký nástin toho, co vyplynulo z osobního .plan update Johna Carmacka minulý čtvrtek. Netrvalo to dlouho a této zprávy se chytla prakticky všechna herní média po celém světě. Nebylo jiného východiska pro ID Software, než této publicity využít ve svůj prospěch. Co tedy Doom 3 přinese nového?

Tak na tuto otázku zrovna tisková zpráva ID Software příliš sdílná nebyla. Dozvěděli jsme se z ní nespočetně informací o tom, jak je značka Doom od roku 1993, kdy poprvé příběhy mariňáka Johnyho Dooma spatřily světlo světa, následovaly obsáhlé informace o tom, kolik se prodalo po celém světě celkem kusů (zhruba čtyři miliony) a jaká tržba z toho pro ID plynula (100 milionů dollarů). To všechno ale bylo najednou příliš mnoho věcí – samé povídání kolem, až teprve pod vší tou marketingovou omáčkou a balastem jsem objevil to podstatné, kvůli čemu v tomto článku onu tiskovku vůbec zmiňuji.

ID Software konečně po mnoha dohadech oficiálně potvrdil vývoj hry, která navazuje na jednu z nejúspěšnějších značek mezi 3D hrami za celou historii. Mé předchozí domněnky o tom, že se bude jednat o zbrusu nový engine se potvrdily, jak vyplývá z tiskové zprávy. Můžeme tedy očekávat zcela nový engine, který se předpokládám ihned po dokončení stane nejvýnosnějším artiklem ID Softu – zatím všechny engines, které ID vyvinul, se dočkaly silného finančního výnosu ze stran firem, které si jádro pro své potřeby za nemalý peníz přiohnuly k obrazu svému (ať už se jednalo o Quake II nebo Quake III – tyto enginy jsou stále ke spatření v mnoha a mnoha hrách, ba i těch, které teprve vyjdou).

Hlavní směr celé hry bude napnut směrem k příběhu a spletitému věnci intrik, ve kterých se coby nevinná postavička budete zmítat a bude jen na vás, jak se s nepřízní osudu a občasným nedostatkem nábojů vypořádáte. Jedno je ale jasné – ID se nebudou snažit vytvořit adventuru, jejich třetí Doom bude plně akční first-person-shooter, kde bude hlavní důraz kladen na singleplayerové mise, byť by samozřejmě byl hřích opomenout i multiplayerové herní módy.

Více se o hře zatím zjistit nepodařilo. Samozřejmostí je, že jakmile se dozvíme cokoliv nového, najdete to na těchto stránkách. Byť je na další informace zatím ze strany ID uvaleno silné informační embargo, věřím, že nátlak veřejnosti přinutí Johna Carmacka a jeho kreativce pustit do oběhu něco málo z připravovaného titulu. Datum nebylo bohužel specifikováno.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |