DOOM 3 – oficiálně potvrzeno, otázka ale zní KDY?

Minulý týden jsem zde na těchto stránkách nadhodil lehký nástin toho, co vyplynulo z osobního .plan update Johna Carmacka minulý čtvrtek. Netrvalo to dlouho a této zprávy se chytla prakticky všechna herní média po celém světě. Nebylo jiného východiska pro ID Software, než této publicity využít ve svůj prospěch. Co tedy Doom 3 přinese nového
DOOM 3 – oficiálně potvrzeno, otázka ale zní KDY?
Minulý týden jsem zde na těchto stránkách nadhodil lehký nástin toho, co vyplynulo z osobního .plan update Johna Carmacka minulý čtvrtek. Netrvalo to dlouho a této zprávy se chytla prakticky všechna herní média po celém světě. Nebylo jiného východiska pro ID Software, než této publicity využít ve svůj prospěch. Co tedy Doom 3 přinese nového?

Tak na tuto otázku zrovna tisková zpráva ID Software příliš sdílná nebyla. Dozvěděli jsme se z ní nespočetně informací o tom, jak je značka Doom od roku 1993, kdy poprvé příběhy mariňáka Johnyho Dooma spatřily světlo světa, následovaly obsáhlé informace o tom, kolik se prodalo po celém světě celkem kusů (zhruba čtyři miliony) a jaká tržba z toho pro ID plynula (100 milionů dollarů). To všechno ale bylo najednou příliš mnoho věcí – samé povídání kolem, až teprve pod vší tou marketingovou omáčkou a balastem jsem objevil to podstatné, kvůli čemu v tomto článku onu tiskovku vůbec zmiňuji.

ID Software konečně po mnoha dohadech oficiálně potvrdil vývoj hry, která navazuje na jednu z nejúspěšnějších značek mezi 3D hrami za celou historii. Mé předchozí domněnky o tom, že se bude jednat o zbrusu nový engine se potvrdily, jak vyplývá z tiskové zprávy. Můžeme tedy očekávat zcela nový engine, který se předpokládám ihned po dokončení stane nejvýnosnějším artiklem ID Softu – zatím všechny engines, které ID vyvinul, se dočkaly silného finančního výnosu ze stran firem, které si jádro pro své potřeby za nemalý peníz přiohnuly k obrazu svému (ať už se jednalo o Quake II nebo Quake III – tyto enginy jsou stále ke spatření v mnoha a mnoha hrách, ba i těch, které teprve vyjdou).

Hlavní směr celé hry bude napnut směrem k příběhu a spletitému věnci intrik, ve kterých se coby nevinná postavička budete zmítat a bude jen na vás, jak se s nepřízní osudu a občasným nedostatkem nábojů vypořádáte. Jedno je ale jasné – ID se nebudou snažit vytvořit adventuru, jejich třetí Doom bude plně akční first-person-shooter, kde bude hlavní důraz kladen na singleplayerové mise, byť by samozřejmě byl hřích opomenout i multiplayerové herní módy.

Více se o hře zatím zjistit nepodařilo. Samozřejmostí je, že jakmile se dozvíme cokoliv nového, najdete to na těchto stránkách. Byť je na další informace zatím ze strany ID uvaleno silné informační embargo, věřím, že nátlak veřejnosti přinutí Johna Carmacka a jeho kreativce pustit do oběhu něco málo z připravovaného titulu. Datum nebylo bohužel specifikováno.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A