DOOM 3 – oficiálně potvrzeno, otázka ale zní KDY?

Minulý týden jsem zde na těchto stránkách nadhodil lehký nástin toho, co vyplynulo z osobního .plan update Johna Carmacka minulý čtvrtek. Netrvalo to dlouho a této zprávy se chytla prakticky všechna herní média po celém světě. Nebylo jiného východiska pro ID Software, než této publicity využít ve svůj prospěch. Co tedy Doom 3 přinese nového
DOOM 3 – oficiálně potvrzeno, otázka ale zní KDY?
Minulý týden jsem zde na těchto stránkách nadhodil lehký nástin toho, co vyplynulo z osobního .plan update Johna Carmacka minulý čtvrtek. Netrvalo to dlouho a této zprávy se chytla prakticky všechna herní média po celém světě. Nebylo jiného východiska pro ID Software, než této publicity využít ve svůj prospěch. Co tedy Doom 3 přinese nového?

Tak na tuto otázku zrovna tisková zpráva ID Software příliš sdílná nebyla. Dozvěděli jsme se z ní nespočetně informací o tom, jak je značka Doom od roku 1993, kdy poprvé příběhy mariňáka Johnyho Dooma spatřily světlo světa, následovaly obsáhlé informace o tom, kolik se prodalo po celém světě celkem kusů (zhruba čtyři miliony) a jaká tržba z toho pro ID plynula (100 milionů dollarů). To všechno ale bylo najednou příliš mnoho věcí – samé povídání kolem, až teprve pod vší tou marketingovou omáčkou a balastem jsem objevil to podstatné, kvůli čemu v tomto článku onu tiskovku vůbec zmiňuji.

ID Software konečně po mnoha dohadech oficiálně potvrdil vývoj hry, která navazuje na jednu z nejúspěšnějších značek mezi 3D hrami za celou historii. Mé předchozí domněnky o tom, že se bude jednat o zbrusu nový engine se potvrdily, jak vyplývá z tiskové zprávy. Můžeme tedy očekávat zcela nový engine, který se předpokládám ihned po dokončení stane nejvýnosnějším artiklem ID Softu – zatím všechny engines, které ID vyvinul, se dočkaly silného finančního výnosu ze stran firem, které si jádro pro své potřeby za nemalý peníz přiohnuly k obrazu svému (ať už se jednalo o Quake II nebo Quake III – tyto enginy jsou stále ke spatření v mnoha a mnoha hrách, ba i těch, které teprve vyjdou).

Hlavní směr celé hry bude napnut směrem k příběhu a spletitému věnci intrik, ve kterých se coby nevinná postavička budete zmítat a bude jen na vás, jak se s nepřízní osudu a občasným nedostatkem nábojů vypořádáte. Jedno je ale jasné – ID se nebudou snažit vytvořit adventuru, jejich třetí Doom bude plně akční first-person-shooter, kde bude hlavní důraz kladen na singleplayerové mise, byť by samozřejmě byl hřích opomenout i multiplayerové herní módy.

Více se o hře zatím zjistit nepodařilo. Samozřejmostí je, že jakmile se dozvíme cokoliv nového, najdete to na těchto stránkách. Byť je na další informace zatím ze strany ID uvaleno silné informační embargo, věřím, že nátlak veřejnosti přinutí Johna Carmacka a jeho kreativce pustit do oběhu něco málo z připravovaného titulu. Datum nebylo bohužel specifikováno.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 8 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |