Doom ve stylu retro - Doom the Roguelike

Střílečka Doom si vydobyla takovou slávu, až se dá s klidným srdcem říci, že ukázala směr vývoje stříleček. Proto je Doom the Roguelike tak trochu ironie osudu.

Hra, která naváděla směr dalšího vývoje, se dočkává remake, jenž ukazuje minulost. Doom the Roguelike je totiž nejvíce podoben prastarým textovým dungeonům, jakými je třeba slavný Nethack, nebo ADOM. Hlavní postava je reprezentována klasicky zavináčem a mapu vám ukáže ASCII kód, nepřátelé jsou táké jen znaky. Nečekejte žádné nové rozměry, dostáváte se do klasického 2D. Kdo neviděl, neuvěří, zkuste tedy stránky projektu.

Doupě komentuje: Na něco podobného člověk jen tak nenarazí. Sice nedávno jsme informovali o remake soundtraku k Doomu, ale předělávat tuto legendu do hávu ASCII je přeci jen silné kafe.

Zdroj: homepage


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |