Dostane se ČT kvůli Game Page před soud?

Rada České televize se nyní zabývá stížností jistého pana Bárty, kterému se nelíbí možný dopad pořadu Game Page na mládež. Tento pořad se, jak možná víte, zabývá počítačovými hrami. Na diskusním fóru České televize se vyskytlo znění oné stížnosti (neručím tím pádem za pravost, ale předpokládám ji):

"Píši Vám proto, že jsem po shlédnutí zmíněného pořadu došel k přesvědčení, že je zde porušován zákon o veřejnoprávní televizi, zákon o reklamě, ale především jde o zřejmé porušování trestního zákoníku ČR, neboť v tomto pořadu nepochybně dochází k ohrožování mravní výchovy mládeže propagací nejhrubšího násilí navíc masově prostřednictvím veřejnoprávní televize.
Po shlédnutí zmíněného pořadu jsem se hlouběji zajímal o jeho obsahovou náplň v minulosti a ke svému naprostému zděšení jsem například zjistil, že hned v několika říjnových vydáních z loňského roku byla propagována hra Hitman, ve které je hráč nájemným vrahem s úkolem za peníze zavraždit nejrůznějšími způsoby své oběti!!!
Dámy a pánové, obracím se na Vás jako na orgán, který má možnost, ale i povinnost po mém oznámení zasáhnout a zabránit další propagaci této úpadkové, nemorální a vysoce škodlivé zábavy.
Věřím, že trestní oznámení, které vážně zvažuji, nebudu muset podat, protože využijete svých kompetencí k tomu, aby televize veřejné služby nebyla dále zneužívána lidmi ( z mého subjektivního pohledu s psychopatickou poruchou osobnosti) k tomu, vsugerovat nejmladší generaci myšlenku, že lidský život je bezcenný, zabíjet je normální a učí je dokonce za peníze někoho o život připravit."

Jak je vidět, tak je docela i možné, že samotné pokračování ve vysílání Game Page může způsobit České televizi nemalé problémy. Na jednu stranu se musí člověk podivit, že se pořad, který by měl být určen pro mládež, zaměřuje na hry jako Hitman, na stranu druhou je námětem k zamyšlení, zda máme nějaký lepší televizní pořad o hrách. Nebudu se vůbec zabývat nějakým hlubším rozborem onoho dopisu, předpokládám, že si z něj uděláte obrázek sami.

Zdroj: ČT, Play Forever


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

16.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči požadují vrácení peněz

PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči…

Problém s launcherem Rockstaru se již podařilo vyřešit.

15.  11.  2021 | |18 N/A
Michal Maliarov
Rockstar GamesGTA