Dostane se ČT kvůli Game Page před soud?

Rada České televize se nyní zabývá stížností jistého pana Bárty, kterému se nelíbí možný dopad pořadu Game Page na mládež. Tento pořad se, jak možná víte, zabývá počítačovými hrami. Na diskusním fóru České televize se vyskytlo znění oné stížnosti (neručím tím pádem za pravost, ale předpokládám ji):

"Píši Vám proto, že jsem po shlédnutí zmíněného pořadu došel k přesvědčení, že je zde porušován zákon o veřejnoprávní televizi, zákon o reklamě, ale především jde o zřejmé porušování trestního zákoníku ČR, neboť v tomto pořadu nepochybně dochází k ohrožování mravní výchovy mládeže propagací nejhrubšího násilí navíc masově prostřednictvím veřejnoprávní televize.
Po shlédnutí zmíněného pořadu jsem se hlouběji zajímal o jeho obsahovou náplň v minulosti a ke svému naprostému zděšení jsem například zjistil, že hned v několika říjnových vydáních z loňského roku byla propagována hra Hitman, ve které je hráč nájemným vrahem s úkolem za peníze zavraždit nejrůznějšími způsoby své oběti!!!
Dámy a pánové, obracím se na Vás jako na orgán, který má možnost, ale i povinnost po mém oznámení zasáhnout a zabránit další propagaci této úpadkové, nemorální a vysoce škodlivé zábavy.
Věřím, že trestní oznámení, které vážně zvažuji, nebudu muset podat, protože využijete svých kompetencí k tomu, aby televize veřejné služby nebyla dále zneužívána lidmi ( z mého subjektivního pohledu s psychopatickou poruchou osobnosti) k tomu, vsugerovat nejmladší generaci myšlenku, že lidský život je bezcenný, zabíjet je normální a učí je dokonce za peníze někoho o život připravit."

Jak je vidět, tak je docela i možné, že samotné pokračování ve vysílání Game Page může způsobit České televizi nemalé problémy. Na jednu stranu se musí člověk podivit, že se pořad, který by měl být určen pro mládež, zaměřuje na hry jako Hitman, na stranu druhou je námětem k zamyšlení, zda máme nějaký lepší televizní pořad o hrách. Nebudu se vůbec zabývat nějakým hlubším rozborem onoho dopisu, předpokládám, že si z něj uděláte obrázek sami.

Zdroj: ČT, Play Forever

Diskuze (162) Další článek: Deadhunt - zabte nemrtvé!

Témata článku: , , , ,