Doupě 16 – Oblivion, Tomb Raider a exkluzivní Scarface!

Oblivion, všude jen Oblivion. I na obálce dubnového Doupěte jej najdete. Ale přes nepopíratelné kouzlo čtvrtého dílu slavné RPG série, není Doupě monotematické. Naopak – těšte se na recenze Tomb Raider: Legend, Full Spectrum Warrior 2, Dragon Quest 8. Přijdou i první dojmy ze Scarface, HOMAM 5 či Hitmana. A co teprve téma, speciál, plná hra a mnoho dalšího.
Doupě 16 – Oblivion, Tomb Raider a exkluzivní Scarface!
Seznam kapitol
  1. Co najdete v dubnovém Doupěti?
  2. Kompletní obsah Doupěte 16

Šestnácté Doupě je půvabně vyvážené. Ne jako jeho březnový předchůdce, v němž dominovali recenze očekávaných titulů. Aktuální číslo rozhodně není na hity skoupé (Oblivion, Tomb Raider: Legend, Full Spectrum Warrior: Ten Hammers, Call of Cthulhu), zvučný jménům v sekci PC recenzí však zdatně sekundují první dojmy například z Heroes of Might and Magic 5 (hráli jsme singleplayerovou betaverzi), Hitman: Blood Money a zejména Scarface. Na exkluzivní znovupředstavení hry jsme se vydali jako jediní novináři z České republiky až do Španělska.

Doupě se prodává ve třech verzích - bez přílohy (39 Kč), s CD (99 Kč), s DVD (99Kč)

Pozadu nezůstávají ani konzolové trháky, z nichž za zmínku stojí nejen Onimusha 4, ale zejména Dragon Quest VIII, RPG, které se pere s Final Fantasy o post nejlepší japonské série všech dob. No a poslední vzadu? Bonus Zone je opět nabitá oblíbenými rubrikami - Naostro nabízí rozhovor se Slavomírem Pavlíčkem, ředitelem sdružení Idea Games, v hardwarové sekci se dozvíte díky odborníkům z Computeru, že ani koupě zdroje se nevyplatí podcenit. Připravili jsme pro vás i test reprosoustav a sluchátek. A mnoho dalšího. Mimo jiné plnou verzi Singles (alias Sims bez cenzury), tématický článek osoby z nejpovolanějších - Martina Zavřela - o japonské kultuře a hrách. A to není zdaleka vše!

  

Střípky z Doupěte 16 (04/2006)

Digitální distribuce: Ano, či ne?

Je nutné prodávat hry v krabicích v obchodech jako chleba? Není lepší si je jednoduše a legálně stáhnout? Ve speciálu čísla jsme se probrali všemi pro a proti digitální distribuce. Má toto řešení budoucnost? A je opravdu tak dokonalé, jak vypadá? I to se dozvíte v článku.

 


Reportáž ze Španělska - Scarface chce být brutálnějším GTA

Scarface na loňské E3 byl… propadák. Toho si naštěstí byli vědomi i autoři a hru do značné míry přebudovali. "Nové Scarface" vypadá mnohem lákavěji, ve stylu dalšího z konkurentů GTA. Jako jediní novináři z České republiky jsme byli u celosvětového představení obrozené hry a přinášíme kromě reportáže i podrobné dojmy ze hry!

 

První dojmy z HOMAM 5 a Hitmana

Kromě obřího preview akčního Dark Messiah of Might and Magic v dubnovém Doupěti najdete další zajímavé ochutnávky připravovaných her. Hráli jsme betaverze Heroes of Might and Magic 5 i Hitman: Blood Money a přinášíme první dojmy!

 


Téma čísla: Japonsko

Proč jsou tak jiné? Proč je čím dál víc Evropanů a Američanů obdivuje? Vždyť japonské hry jsou tak zvláštní. Právě proto se ocitly v našem hledáčku. Proč jsou pro nás hry a vlastně celá japonská kultura tak přitažlivá a exotická? V čem tkví tajemství jejich úspěchu? Na to vám neodpoví nikdo jiný než náš vrchní otaku Martin Zavřel.

 

 

Předplaťte si Doupě - získáte zdarma originální hru!

Recenze: Oblivion - Jeho Veličenstvo R P G

Může pršet, sněžit, mohou být povodně či nejteplejší dny v měsíci. Může být zemětřesení, ale hráči se o Oblivionu bavit nepřestanou. Megalomanské RPG se sklony k akčnímu chování je zkrátka jasným hitem dubnového čísla, což dokazuje i privilegované místo na obálce. Podrobnou recenzi pochopitelně najdete uvnitř.

 

Recenze: Tomb Raider: Legend, Call of Cthulhu, Commandos Strike Force a další

Bude to těžké, ale salva dalších očekávaných verdiktů vás snad na chvíli z likvidace bran do Oblivionu vytrhne. Nasazujeme na to nejtěžší zbraně - veškerý šarm sličné archeoložky Lary Croft v novém pokračování Tomb Raidera, trojici statných válečníků z Commandos Strike Force, strach a děs Call of Cthulhu a celý koordinovaný útok proti RPG pozitivním buňkám zastřešuje taktika vybroušená ve Full Spectrum Warrior: Ten Hammers. Čekají vás ale také ortely nad akcí Übersoldier nebo českou Loco Manií.

   

Recenze: Dragon Quest VIII - úhlavní konkurent Final Fantasy

Když se podíváte na žebříček nejoblíbenějších japonských her všech dob, první desítku opanují dvě jména - Final Fantasy a… Dragon Quest. Zatímco první jmenované RPG dobře znají i daleko za hranicemi země vycházejícího slunce, druhá série se k nám dostává až teď. Stojí za to?

 


Recenze: Onimusha 4

Trilogie byla uzavřena, přesto tu máme čtvrtý díl. Stojí nový Onimusha za to, nebo jde jen o další ze série narychlo vytvořených, nepovedených pokračování? Dočtete se v naší recenzi.

 


Hardware - od základů!

Tradičně profesionálně pojaté články o hardwaru od odborníků z Computeru vás tentokrát zavedou do oblasti, která nebývá příliš diskutována. Jaký si pořídit do počítače zdroj? Myslíte, že na něm nezáleží? Povíme vám pravdu. Kromě toho testujeme nejzajímavější reprosoustavy a sluchátka. Recenzi se nevyhnula ani levná moderní karta GeForce 7300.

 


DVD/CD: Singles - Sims bez cenzury

Na CD i DVD najdete tak trochu jiné Sims. Nejúspěšnější konkurent slavné série se jmenuje Singles a krom atraktivního a dnes tolik skloňovaného názvu nabízí větší důraz na vztahy, a to bez cenzury! Kromě plné hry se můžete těšit i na tradiční porci nejzajímavějších demoverzí či videí z poslední doby. Mimo jiné třeba hratelnou ukázku RPG/RTS Spellforce 2.


 

 

Květnové Doupě s českou adventurní klasikou Gooka 2 vychází už 10. května!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A