Doupě 22 – Splinter Cell, Gothic 3 a Creature Conflict jako bonus!

vytisknout velikost písma
Nové Doupě v sobě skrývá opravdové poklady. Plnou náruč podzimních recenzí, jimž dominují Company of Heroes, Gothic 3, Okami či nový Splinter Cell. Nechybí ani velké rozebrání kontroverzní ochrany StarForce. Na zoubek jsme se podívali i ambicióznímu projektu Spore. A DVD? Petr Molyneux naživo či plná hra Creature Conflict.
Doupě 22 – Splinter Cell, Gothic 3 a Creature Conflict jako bonus!
Seznam kapitol
  1. Co najdete v říjnovém Doupěti?
  2. Kompletní obsah časopisu a DVD

Podívejte se pozorně na obálku. Nevšimli jste si něčeho zvláštního? Plusový bod pro pozorné čtenáře – v říjnu vám oficiálně představujeme nové logo Doupěte, které vzniklo po dlouhých debatách s grafickým oddělením. Věříme, že se vám bude líbit stejně jako nám (na první pohled možná pozitivní emoce nevyvolává, ale od pátého zahledění si jej už dva měsíce nemůžeme vynachválit).

Změn se dočkala i obálka, která je lesklejší a tlustší než její předchůdkyně. Objemnější je i Doupátko samotné, a to díky změně vazby, která zároveň zabraňuje nehezkému mačkání při dlouhodobějším používání (daní za to je cena 49,90 bezpřílohové verze, verze s DVD zůstává na obvyklých 99,90 Kč).  Dost však technických záležitostí – vy jste určitě nejvíce zvědaví na to, co v říjnovém čísle najdete.

Exkluzivní nabídka - Doupě s DVD za 23 Kč! Více informací v časopise


Střípky z Doupěte 22 (10/2006)

Reportáž z X06 – novinky od Microsoftu

Dříve než se zahledíte do tradičního nášupu novinek v sekci Loading, nabídneme vám žhavé dojmy z velké podzimní prezentace Microsoftu v Barceloně. Současný lídr trhu konzolí nové generace ještě před vstupem konkurentů odhalil své plány v nejbližších měsících, čímž potěšil jak fandy Xboxu 360, tak kované PCčkáře. Čím? Prozradíme vám v časopise.

 

Preview: Spore – po simsmánii následuje sporemánie?

Will Wright je pojem, s nímž bývá spojován obrovský úspěch Simcity a Sims. Je to opravdový génius, který kam sáhne, tam vyskakují z nadšených hráčů milióny? Spore je bezesporu ambiciózní projekt, má však šanci uspět?

 

Z dalších připravovaných her se podíváme například na Raymana v novém dobrodružství Raving Rabbids (jehož geniální video jste mohli zhlédnout na Invexu), připravované díly Final Fantasy či strategii Star Trek: Legacy.


Téma čísla: Pravda o StarForce

Znáte to určitě z vlastní zkušenosti. U mnoha článků se objeví dotaz „Má hra SF?“ a po kladné odpovědi následuje salva příspěvku ve stylu „Tak to si nekoupím, nehodlám si zničit počítač“. Jde o oprávněné výkřiky? Mají se uživatelé programů a her chráněných ochranou StarForce čeho bát? Prozradíme vám ve velkém tématickém článku.

 

 

Předplaťte si Doupě a získejete HOMAM 5, nebo Toca Race Driver 3


PC recenze: Company of Heroes

Jakýkoli přívlastek je zbytečný. Čísla totiž hovoří samy za sebe. Company of Heroes je jasným favoritem na trůn pro strategii roku, je strhující, filmovou a chytlavou podívanou, která vám nedá pokoj, než se dostanete k cíli. Na DVD mimochodem najdete obří demoverzi!

 


PC recenze: Gothic 3

Dlouhou dobu jsme usilovně přemýšleli (diskutovali a nadávali si), kdo bude lepší. Zdali Oblivion, nebo Gothic 3. Konec spekulacím, Doupě zná odpověď. A dozvíte se ji i vy v recenzi třetího dílu unikátního německého RPG.

PC recenze: Just Cause, GTR2 a další…

 

Listopadové Doupě je nabité recenzemi a naprostá většina z nich skrývá vysoké číslo na konci. Realistické závody GTR 2, akční GTA v tropech Just Cause, strategie Paraworld či Joint Task Force anebo třeba nejnovější návrat legendárního Caesara. A to jsme přeskočili i další hry jako NHL 07, Guild 2 nebo datadisk FEARu.

   


Konzolové recenze: Splinter Cell: Double Agent

Máme ho! Vyslýchali jsme jej hodiny a hodiny a vše jsme z něj dostali! Víme, jaký je nejnovější díl Splinter Cellu s podtitulem Double Agent. Hráli jsme jej a musíme uznat, že Ubisoft ví, co dělá.

 

Konzolové recenze: Okami, Yakuza a další

Přesto si ocenění Konzolová recenze měsíce odnáší někdo úplně jiný. Zvláštní. Umělecký. Okami bylo od počátku v centru pozornosti obdivovatelů netradičního zážitku a po vydání můžeme zodpovědně prohlásit, že právem. Jaké dojmy jsme si z hraní odnesli, to se můžete dočíst v recenzi.

 

Bonus Zone: Vše o Civilizaci

Mezi jinými rubrikami vyniká zejména „plná verze“ Rozšířeného zážitku, která vám představí spoustu možností, jak si prodloužit zážitek z hraní Civilizace 4. Chcete nové kampaně? Český národ? Něco speciálního? Vše najdete v časopise a na DVD.

 

9 GB DVD: Creature Conflict, Peter Molyneux a další

Plnou hrou aktuálního čísla je velký konkurent Worms – hra Creature Conflict, v níž však nebojují růžoví červíci, ale mnohá jiná zvířecí stvoření. Kromě nášupu demoverzí (včetně Company of Heroes či Just Cause) jsme si pro vás také přichystali lahůdku z Barcelony – přenos prezentace Petera Molyneuxe, který zasvěceně představuje novinky ve Fable 2.

 

Další, listopadové číslo Doupěte vychází 22. listopadu.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
9 Wii U her, které bychom si rádi zahráli na Nintendo Switch

9 Wii U her, které bychom si rádi zahr…

Největším problémem konzole Nintendo Switch je určitě malý počet titulů. Kvůli menšímu výkonu zkrátka neutáhne stejné tituly jako Xbox One a PS4. Každopádně Switch svým výkonem předčí Wii U, na kterém vyšlo mnoho skvělých her. Vybrali jsme 9 her z Wii U, které bychom si na Switch rádi zahráli.

3.  8.  2017 | | 5 N/A