Doupě 22 – Splinter Cell, Gothic 3 a Creature Conflict jako bonus!

Nové Doupě v sobě skrývá opravdové poklady. Plnou náruč podzimních recenzí, jimž dominují Company of Heroes, Gothic 3, Okami či nový Splinter Cell. Nechybí ani velké rozebrání kontroverzní ochrany StarForce. Na zoubek jsme se podívali i ambicióznímu projektu Spore. A DVD? Petr Molyneux naživo či plná hra Creature Conflict.
Doupě 22 – Splinter Cell, Gothic 3 a Creature Conflict jako bonus!
Seznam kapitol
  1. Co najdete v říjnovém Doupěti?
  2. Kompletní obsah časopisu a DVD

Podívejte se pozorně na obálku. Nevšimli jste si něčeho zvláštního? Plusový bod pro pozorné čtenáře – v říjnu vám oficiálně představujeme nové logo Doupěte, které vzniklo po dlouhých debatách s grafickým oddělením. Věříme, že se vám bude líbit stejně jako nám (na první pohled možná pozitivní emoce nevyvolává, ale od pátého zahledění si jej už dva měsíce nemůžeme vynachválit).

Změn se dočkala i obálka, která je lesklejší a tlustší než její předchůdkyně. Objemnější je i Doupátko samotné, a to díky změně vazby, která zároveň zabraňuje nehezkému mačkání při dlouhodobějším používání (daní za to je cena 49,90 bezpřílohové verze, verze s DVD zůstává na obvyklých 99,90 Kč).  Dost však technických záležitostí – vy jste určitě nejvíce zvědaví na to, co v říjnovém čísle najdete.

Exkluzivní nabídka - Doupě s DVD za 23 Kč! Více informací v časopise


Střípky z Doupěte 22 (10/2006)

Reportáž z X06 – novinky od Microsoftu

Dříve než se zahledíte do tradičního nášupu novinek v sekci Loading, nabídneme vám žhavé dojmy z velké podzimní prezentace Microsoftu v Barceloně. Současný lídr trhu konzolí nové generace ještě před vstupem konkurentů odhalil své plány v nejbližších měsících, čímž potěšil jak fandy Xboxu 360, tak kované PCčkáře. Čím? Prozradíme vám v časopise.

 

Preview: Spore – po simsmánii následuje sporemánie?

Will Wright je pojem, s nímž bývá spojován obrovský úspěch Simcity a Sims. Je to opravdový génius, který kam sáhne, tam vyskakují z nadšených hráčů milióny? Spore je bezesporu ambiciózní projekt, má však šanci uspět?

 

Z dalších připravovaných her se podíváme například na Raymana v novém dobrodružství Raving Rabbids (jehož geniální video jste mohli zhlédnout na Invexu), připravované díly Final Fantasy či strategii Star Trek: Legacy.


Téma čísla: Pravda o StarForce

Znáte to určitě z vlastní zkušenosti. U mnoha článků se objeví dotaz „Má hra SF?“ a po kladné odpovědi následuje salva příspěvku ve stylu „Tak to si nekoupím, nehodlám si zničit počítač“. Jde o oprávněné výkřiky? Mají se uživatelé programů a her chráněných ochranou StarForce čeho bát? Prozradíme vám ve velkém tématickém článku.

 

 

Předplaťte si Doupě a získejete HOMAM 5, nebo Toca Race Driver 3


PC recenze: Company of Heroes

Jakýkoli přívlastek je zbytečný. Čísla totiž hovoří samy za sebe. Company of Heroes je jasným favoritem na trůn pro strategii roku, je strhující, filmovou a chytlavou podívanou, která vám nedá pokoj, než se dostanete k cíli. Na DVD mimochodem najdete obří demoverzi!

 


PC recenze: Gothic 3

Dlouhou dobu jsme usilovně přemýšleli (diskutovali a nadávali si), kdo bude lepší. Zdali Oblivion, nebo Gothic 3. Konec spekulacím, Doupě zná odpověď. A dozvíte se ji i vy v recenzi třetího dílu unikátního německého RPG.

PC recenze: Just Cause, GTR2 a další…

 

Listopadové Doupě je nabité recenzemi a naprostá většina z nich skrývá vysoké číslo na konci. Realistické závody GTR 2, akční GTA v tropech Just Cause, strategie Paraworld či Joint Task Force anebo třeba nejnovější návrat legendárního Caesara. A to jsme přeskočili i další hry jako NHL 07, Guild 2 nebo datadisk FEARu.

   


Konzolové recenze: Splinter Cell: Double Agent

Máme ho! Vyslýchali jsme jej hodiny a hodiny a vše jsme z něj dostali! Víme, jaký je nejnovější díl Splinter Cellu s podtitulem Double Agent. Hráli jsme jej a musíme uznat, že Ubisoft ví, co dělá.

 

Konzolové recenze: Okami, Yakuza a další

Přesto si ocenění Konzolová recenze měsíce odnáší někdo úplně jiný. Zvláštní. Umělecký. Okami bylo od počátku v centru pozornosti obdivovatelů netradičního zážitku a po vydání můžeme zodpovědně prohlásit, že právem. Jaké dojmy jsme si z hraní odnesli, to se můžete dočíst v recenzi.

 

Bonus Zone: Vše o Civilizaci

Mezi jinými rubrikami vyniká zejména „plná verze“ Rozšířeného zážitku, která vám představí spoustu možností, jak si prodloužit zážitek z hraní Civilizace 4. Chcete nové kampaně? Český národ? Něco speciálního? Vše najdete v časopise a na DVD.

 

9 GB DVD: Creature Conflict, Peter Molyneux a další

Plnou hrou aktuálního čísla je velký konkurent Worms – hra Creature Conflict, v níž však nebojují růžoví červíci, ale mnohá jiná zvířecí stvoření. Kromě nášupu demoverzí (včetně Company of Heroes či Just Cause) jsme si pro vás také přichystali lahůdku z Barcelony – přenos prezentace Petera Molyneuxe, který zasvěceně představuje novinky ve Fable 2.

 

Další, listopadové číslo Doupěte vychází 22. listopadu.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 |
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 14 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A