Doupě 27 – Enclave, Želvy Ninja a motorová pila

Kdo by si je nepamatoval? Zelené, ohebné a milující pizzu. Želvy Ninja jsou zpět! Nejsou ale samy – v březnovém Doupěti je doprovodí Supreme Commander, Jade Empire, SiIverfall nebo třeba jedna z nejočekávanějších akcí budoucnosti – Resistance. Jako zákusek servírujeme plnou verzi mlátičky od tvůrců Riddicka – Enclave.
Doupě 27 – Enclave, Želvy Ninja a motorová pila
Seznam kapitol
  1. Co najdete v Doupěti 27?
  2. Kompletní obsah časopisu a DVD

Březen, za kamna vlezem? A proč, když máme Playstation 3? Jednak topí stejně dobře a také zabaví mnohem více, než koukání do plamenů. I na ty ostatně v březnovém Doupěti dojde, například v Motorstormu nebo Resistance. Vše se dozvíte ve Speciálu věnovaném luxusní skřínce od Sony. V třetím měsíci roku jsme ale také vzpomínali (při návratu Leonarda a jeho party), zabíjeli (Resistance, Ghost Recon Advanced Warfighter 2, Jade Empire), řídili, abychom mohli zabíjet (Supreme Commander) nebo se zabíjeli sami od sebe (Freak Out).

  
Doupě se prodává za bezkonkurenční cenu 49,90/99,90 Kč (včetně DVD s plnou hrou)

Nabídka je bohatá, a to ještě nebyla řeč o velké historické studii herních ovladačů, představení DirectX 10, rozhovoru s Lukášem Veselým o UFO, nebo podrobném prozkoumání Zatracenců z líhně české adventurní jedničky Future Games (Posel smrti, Nibiru).


 Bezkonkurenční nabídka: Předplaťte si Doupě za 349 Kč na rok!

Střípky z Doupěte 27 (3/2007)

Velké preview: Odoláte Resistance?

Nejzajímavější hra loňského veletrhu v Lipsku, která pokořila Bioshock a další hvězdy. Ohromila i jinak ortodoxní fanoušky platformy PC a přitom je to akce, primárně vyvíjená pro PS3 a Xbox 360! Co se za ní skrývá a čím je zajímavá? Vše se dozvíte ve velkém preview.

 

Rozhovor: Zatracenci s filmovou zápletkou

Po Poslovi smrti a Nibiru má do světa vyrazit další klasická adventura z dílny českých Future Games. Zápletka, která jako by vypadla z holywoodského thrilleru, zvláštní postavy a zasazení děje. Jak může dopadnout příběh muže, jenž dostal druhou šanci žít na podivném ostrově kdesi v trhlině časoprostoru? Důkladně jsme vyzpovídali autory hry a přinášíme odpovědi na všechny myslitelné otázky.

 


Téma: Herní ovladače

PCčkáři si herní světy neumí představit bez populární kombinace kláves WASD a myši, majitelé konzolí upřednostňují gamepady. Herní světy však nabízejí mnohem více ovládacích prvků. Jaké jsou nejzajímavější, nejstarší a nejbizarnější? V obřím tématu Doupěte se dozvíte pravdu i o motorových pilách.

  

VELKÁ recenze VELKÉHO Supreme Commanderu

Je velká, co velká... obří a monstrózní. Strategie Supreme Commander uchvátí každého, kdo klade důraz na velikost a počty jednotek, řítících se na nepřítele. Všem budete velet vy! Jak si hru nejlépe představit, čím je zvláštní a dokonalá, kde naopak autoři udělali chyby, to vše se dozvíte v naší recenzi.

 

PC Recenze: Jade Empire, TMNT, War Front, Silverfall

Dlouho jsme čekali na PC konverzi Xboxového hitu Jade Empire. Nyní je konečně tady – jak dopadl? A co Želvy Ninja? Další céčková hra podle béčkového filmu? Ani náhodou – jak se dozvíte v sekci PC recenzí. Verdikt jsme vynesli také nad Infernalem, World of Warcraft: Burning Crusade (po měsících hraní) nebo SRPG ilverfall. Seznam všech recenzovaných her najdete v druhé kapitole článku.

  

  

Speciál: Playstation 3

Next-gen věk započal spolu s prvním došlápnutím Sony na horkou evropskou půdu. Playstation 3 je tu a s ním i rozšířená várka launchových titulů. Bude stačit namlsanému hráči ze starého kontinentu? Jaké hry jsou nezajímavější, které naopak raději pořídit zlobivému sourozenci? Dozvíte se ve velkém Playstation 3 speciálu.

  


Konzolové recenze: Ghost Recon AW2, Phoenix Wright 2, Resistance

Kromě PS3 nášupu (v čele s Motorstorm a Resistance) jsme zrecenzovali i čerstvé pokračování mexického dobrodružství americké zásahové jednotky v Ghost Recon Advanced Warfighter 2. Nejpříjemněji nás však kupodivu překvapila právnická adventura Phoenix Wright z Nintenda DS. Holt není všechno zábava, co se polygony blyští...

  

 

Bonus Zone: DirectX 10

První grafické karty s oslňujícími nálepkami „DirectX 10“ jsou tady. Co to znamená pro majitele PC? V čem všem bude DirectX 10 jiná? Dozvíte se v našem podrobném článku.

 

 

DVD: Enclave, Sims 2 speciál a válka strategií

Stříbrný kotouč nabízí jako obvykle hodiny další zábavy. V prvé řadě je tu plná hra – brutální akce od tvůrců Riddicka – Enclave. Kromě toho nechybí ani zajímavý souboj „strategií roku“ – Command and Conquer 3 a Supreme Commander. Vyzkoušejte si hratelné verze a rozhodněte, kdo se stane vítězem! 9GB DVD je však zaplněno dalšími zajímavými daty. Nechybí obří Sims 2 speciál pro každého fanouška této neobvykle úspěšné strategie, videa z nejnovějších her a samozřejmě patche, obrázky či wallpapery. Kompletní obsah DVD najdete v druhé kapitole článku.

Další, dubnové číslo Doupěte, s plnou hrou Serious Sam, vychází 18. dubna.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A