Doupě 9: Evropská výstava roku a Paradise Cracked ZDARMA

Byli jsme na výstavě v Lipsku a přinášíme čerstvé dojmy z her NHL 06, FIFA 06, King Kong a NFS: Most Wanted. Popovídali jsme si s Hitmanem v obřím preview, vynesli ortel nad Bloodrayne 2 či Dungeon Siege 2. A jako bonus jsme přidali Paradise Cracked CZ.
Doupě 9: Evropská výstava roku a Paradise Cracked ZDARMA
Seznam kapitol
  1. Co najdete v zářijovém Doupěti?
  2. Kompletní obsah časopisu a CD/DVD

Spolu s posledními dny prázdnin se na stáncích objevilo další číslo jediného herně multiplatformového časopisu v ČR. Po minulém rekordním čísle se Doupě opět vrátilo k standardním 100 stranám a ceně 29 Kč (79 Kč s přílohou 3 CD či DVD). Kandidátů na zaplnění tohoto prostoru bylo hodně, takže se nakonec přes papírově okurkovou sezónu zářijové Doupě pyšní hned 33 recenzemi z různých koutů herního světa. Opět vám jako jediní povíme o hrách jak ze světa PC či mobilů, tak i konzolí či nové generace handheldů.

Dungeon Siege 2, Battlefield 2, BloodRayne 2, Worms 4: Mayhem, Batman Begins či Bard´s Tale - to je jen namátkový výběr recenzovaných titulů. Jak už jste si zvykli, Doupě není jen o recenzích, ale nabídne vám mnohem víc. WOW - nejemocionálnější prožitky z aktuálních her, speciální časopis v časopise Pavlač, tentokrát ještě s bulvárnějšími a šťavnatějšími zprávami z herního světa nebo třeba mnohem serióznější rozhovor NAOSTRO, který svými otázkami tvoříte vy.

Všechny tyto rubriky v "devítce" pochopitelně opět najdete. Mnohé prošly značnými úpravami, navíc jim přibyli zdatní konkurenti. Těšit se můžete například na hromadné představení redakce, komentář a spoustu dalšího. A až se nabitými 100 stranami prokoušete, čeká na vás DVD s plnou hrou - scifi RPG Paradise Cracked v češtině.


Speciální letní akce. Neváhejte a předplaťte si Doupě pouze za 499 Kč. Získáte tak 4 čísla časopisu ZDARMA!


Kousek na Západě

Hry snadno a rychle

V druhé lekci našeho netradičního kurzu pro herní začátečníky jsme vám představili základy žánru RPG. Hry na hrdiny ani po desetiletích neztratily své kouzlo, i když, jak vám dokážeme, občas jsou značně vzdálené od reality.

  

Games Convention neboli evropská jednička

Zatímco před několika lety kraloval evropským herním festivalům Londýn, poslední roky je jasnou evropskou jedničkou výstava v Lipsku, která v mnohém překonává i samotnou E3. Co jsme při cestě na západ zažili a co nám němečtí vystavovatelé nabídli, o tom si přečtete v reportáži doplněné žhavými dojmy z hraní očekávaných titulů jako NFS: Most Wanted či FIFA 06.

  

Běžný bulvár je nuda

Letní počasí viditelně svědčilo našim kolegům z redakce Pavlače, kteří opět získali nejpikantnější informace z herního světa, o kterých se obyčejně příliš nehovoří a vyšli s nimi na světlo světa. Podtitul jediné zaručeně bulvární informace na české herní scéně rozhodně nelže.

 


SimsVille, Dungeon Keeper a spol.

Téma čísla: Mrtvé hry

Takřka každý den vychází několik nových her. Mnohé další se však do finálního stádia nikdy nedostanou. Proč dochází k rušení titulů? Která nejznámější jména postihl takto smutný konec? Vše vám povíme v článku, který vzdává hold nikdy nedokončeným projektům. Vzpomínáme!

  


Jmenuji se 47, Číslo 47

Heslo nájemný zabiják má v herní encyklopedii již delší čas rezervován Hitman, titul dánských IO Interactive. Známá akční série s plešatým vrahem v hlavní roli sice mnohé naposledy svým rychlokvašeným třetím dílem zklamala, autoři si nyní ale dávají záležet, aby se faux pas už neopakovalo. Nevěříte? Možná vás velké preview a rozhovor přesvědčí.

  


Recenze: Dungeon Siege 2 - velká RPG mlátička podruhé

Dungeon Siege je akční RPG. Dungeon Siege 2 je také akční RPG. Tři roky vývoje však jsou znát, pokračování je mnohem dotaženější, disponuje spoustou nápadů a vůbec - je více než důstojným následovníkem. Změnu filozofie od něj ale nečekejte. Je to zkrátka akční RPG.

 

  

Recenze: BloodRayne 2 - zašlá sláva upírů

Upírské hry mají své nepopíratelné kouzlo, nutno však dodat - dobré - upírské hry. BloodRayne 2 má bohužel vyjma nahých sexy protagonistek hlavní hrdinky v reklamní kampani málo co nabídnout. Hodnota 6,1 v závěrečném hodnocení opravdu není to, co jsme od červenovlasé dračice čekali.

  


Jsme nové, jsme žhavé, jsme rychlejší

Recenze: Lula 3D - erotická hra s.r.o.

Ženy v hlavních rolích neopustíte ani v recenzi německé adventury Lula 3D. Nepřímé pokračování legendární erotické hry sice opět sází na přírodou nadmíru obdařenou blondýnu, známou z předchozích dílů, kvalitě to však nepomohlo. Uvidíte sami v recenzi.

  


GeForce 7800 - grafika o generaci dále

Velkou pozornost jsme věnovali nové sérii grafických karet od nVidie. "Sedmičková" řada neměla malé ambice, a tak jsme ji v redakci důkladně otestovali. Výsledek se dozvíte v rubrice Hardware.

  

Konzole: Nový Loading a Metroid Prime 2

Konzolová sekce vás tentokrát uvítá novým designem Loadingu. Hlavním tahákem videoher tento měsíc je však především Metroid Prime 2. S FPS číslo jedna na GameCube vás seznámíme jak v recenzi, tak v rubrice WOW, kterou si hra vysloužila za dramatické uvedení hlavního hrdiny do temného světa stínů.

  


3 CD nebo DVD: Paradise Cracked CZ

Jako minulý měsíc, i tentokrát můžete na stáncích sehnat Doupě jak s DVD přílohou, tak i ve variantě s 3 CD. V obou verzích však naleznete zajímavou scifi akci Paradise Cracked v češtině. Kromě toho se můžete těšit na výběr nejzajímavějších demoverzí, videí a dalších materiálů, které vám o prázdninách mohly uniknout. Třešničkou na dortu je plná verze hry Counter-Strike 2D.

 

 Výherci soutěží z čísla  7-8/05 

Juiced:
Anastázia Navrátilová
Michal Novotný
Ivan Jeziorek
Karel Chmelík
Stanislav Beran
Otto Vaněk
Pavla Čuříková
Miroslav Pokorný
Karel Pešek
Ondřej Prchal
 
God of War:
Klára Kubíčková
Radek Hradečný
Monika Ježková
Martin Mikulík
Martin Kolinger
Jan Dressler
Pavel Soukup
Pavel Dvorský
Andrea Máchalová
Pavel Prošek

Říjnové číslo Doupěte s recenzí Sony PSP očekávejte na stáncích 4. října.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A