Doupě speciál – 270 nejlepších her zdarma k 50 stranám čtení

Touha znovu si zalistovat stránkami papírového Doupěte je jistě v mnohých z vás stále silná. Dovolte mi tedy vám „pamětníkům“ časopisu i vám všem ostatním představit unikátní speciál mapující ty nejlepší tituly freewarové scény s 9GB DVD, na němž všech skoro 300 her máte k dispozici. Zjistěte zde více!
Doupě speciál – 270 nejlepších her zdarma k 50 stranám čtení

Když jsme s kolegy v redakci přemýšleli, co bychom tak ještě mohli udělat pro naše čtenáře, tedy i vás, uvědomili jsme si, že chceme nabídnout víc, než jen články o nejnovějších hrách. V souvislosti se spuštěním nového designu na našem serveru FreeHry.cz, které proběhlo v létě, vznikla myšlenka na vytvoření unikátní kompilace freewarových her. Tvorba her poskytovaných zdarma má dlouhou tradici a intenzivně se vyvíjí. Tím chci říct, že takových her je na internetu nepřeberné množství a s tím, jak roste kvalita nejlepších z nich, je jejich celková úroveň značně rozkolísaná. Rozhodli jsme se tedy připravit tohoto jedinečného průvodce světem hraní si zdarma, časopis, který vám na jednom místě představí 270 fantastických her.

 undefined

Her, jejichž instalace často ukrojí z vašeho harddisku sotva několik megabytů, her, za které nemusíte utratit ani korunu. Avšak také her, u nichž můžete strávit nespočet hodin parádní zábavy. Sami byste se jistě k některým dostali, a možná i docela snadno – nakonec recenze na FreeHrách vám ve světě těchto her jsou jistě cenným rádcem. Ale my jsme vám chtěli ušetřit bloudění po nekonečném množství internetových stránek nezávislých herních tvůrců a zkoušení stovek špatných her, abyste našli hrstku těch dobrých. Na následujících stránkách si můžete přečíst o takřka třech stovkách pečlivě vybraných titulů, za jejichž kvalitu ručíme.

 

Tím je však naše práce hotová jen z poloviny – k čemu by byl tento průvodce, kdybyste si všechny ty hry nemohli hned sami vyzkoušet? Přestože u každého titulu odkazujeme na jeho domácí stránku (existuje-li), jako bonus jsme vám k časopisu přibalili dvouvrstvé 9GB DVD, na němž naleznete všechny hry, o kterých si tu budete moci číst.

Podstatné ale také je, co přesně ve speciálu naleznete a jak se k němu dostanete. Do výběru jsme zařadili hry všech žánrů od akčních přes tradiční plošinovky až po adventury či letecké simulátory. Z pochopitelných důvodů jsme však z výběru vyloučili hry erotické, takže náš speciál je určen opravdu úplně pro každého. A zachtělo-li by se vám lechtivější zábavy, neváhejte zavítat na server FreeHry.cz.

 

Kromě klasických žánrů jsme ovšem prostor nalezli i pro méně obvyklé záležitosti. Jsou to jednak flashové hry, jež se zvláště v poslední době dočkávají stále větší obliby, zvláště díky absenci instalace a možnosti ihned se pustit do hraní. Nemohli jsme ale také opomenout atraktivní líheň originálních titulů označovaných nálepkou „experimental gameplay“ – více o tomto fenoménu se dočtete právě v časopisu. V neposlední řadě nesmí v našem výběru chybět ty nejlepší tituly ze soutěže Becherovka Game, které se účastní amatérští herní tvůrci s často překvapivě kvalitními kousky.

A kde našeho průvodce s přílohou koncentrované zábavy seženete? Speciál je od dnešního dne k dostání na brněnském veletrhu Invex/Digitex a od středy na všech dobrých trafikách a v hypermarketech za sympatickou cenu 99 Kč / 149 Sk. Neváhejte proto už ani chvíli a pusťte se do spousty hodin kvalitní zábavy přiložených zdarma k podrobnému průvodci světem freewarových her!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A