Doupěcí anketa: Blog na Doupěti

Na otázku "Hodláte si založit blog na Doupěti?" jsme se zeptali i členů redakce. A jak odpovídali? Dozvíte se v našem článku.

V poslední anketě jsme se vás ptali na to, zda si hodláte založit blog na Doupěti. Podle vašeho hlasování jednoznačně zvítězila možnost, že vás blogy nezajímají, následována lidmi, co si již blog založili. O další příčky se pobili čtenáři chystající se blog založit, pešek zbyl na možnost přesunutí současného blogu. Od dneška již můžete hlasovat v nové anketě, kde se vás ptáme, kolik her očekáváte jako dárky k Vánocům.

Karel Kališ

šéfredaktor Doupě.cz

alu.JPGMůj blog pochopitelně na Doupěti najdete. Bohužel tam ale zatím nenajdete moc příspěvků, protože jsem v posledním měsíci jednoduše nestíhal. V nejbližších dnech by se ale situace měla obrátit, protože považuji blogy za perspektivní médium a vybraným dávám popravdě větší přednost před klasickým zdrojem informací. Přeci jen, pokud autor má co říct a ví i jak, působí přednášené názory bezprostředněji než podané ve změti neutrálního textu klasických článků. Do kterých se popravdě některé názory ani nemusí hodit. Pokud si myslíte, že máte co říct, založte si svůj blog na Doupěti. Určitě si jej se zájmem přečtu. A nejen já.

Petr Kolář

zástupce šéfredaktora Doupě.cz

pettka.JPGPráce, práce. Zase práce. Je tady nějaká práce? Takhle nějak by mohla vypadat moje odpověď na libovolnou otázku týkající se Doupěte. Sakrýš, to mi něco připomíná, co že jsem to psal do minulé ankety? Musím si zapsat k ostatním nápadům, co napsat na blog, že bych měl stvořit zápis o nejčastějších klišé herních novinářů. Až někde najdu ty ztracené plechovky s časem, všechno to pěkně sepíšu a možná budu i spokojený. S trochou štěstí přitom vyhraji některou z cen, které jsou s našimi blogy spojené, a budu tak muset zase něco hrát. Těžký je život herního novináře.

Michal Bayerl

vodny.jpgSpuštěním blogů na Doupěti se otevírá další kapitola tohoto lety ověřeného herního serveru. Je to příležitost nejen pro redaktory, ale především čtenáře, vyjádřit svůj názor tam, kde se schází tisíce herních příznivců. Protože jsou blogy v posledních 3 letech extrémně populární, je možné, že již nějaký vlastníte někde jinde. Stejně jako já. Rozdíl je ovšem v tom, že blog na Doupěti, není anonymním místem v moři blogů po celém internetu. Máte jistotu, že váš článek si přečte skupina uživatelů, které v krvy koluje stejná, hráčská krev. Možná si získáte i pravidelné čtenáře z řad redaktorů, kteří váš článek patřičně ocení. Možná nás inspirujete něco změnit. Možná nám otevřete oči a nasměrujete tam, kam byste chtěli, aby se Doupě ubíralo. Je to na vás. Pište vlastní recenze, dojmy, názory, úvahy či kritiky. Nám to může jen pomoci a vám to třeba přinese nekonečnou slávu a obdiv ze strany herní veřejnosti. Kdo ví, třeba se jednou potkáme u stejného, redaktorského stolu?

Jakub Kovář

ertefol.jpgBlog na Doupěti jsem si již založil, ale žel bohu nemám příliš času do něj psát, i když bych se rád se všemi podělil o krátké postřehy z her. Jenže se chystám na skládání zkoušek FCE, mám na stole hromadu her k recenzi a na nějaké to vlastní, domácí hraní prostě nezbývá čas. Na jednu stranu je to škoda, na stranu druhou doufám, že ani mými normálními články nepohrdnete a třeba vám i nějaká ta recenze pomůže při rozhodování, jaký titul si mezi předvánoční záplavou vybrat.

Každopádně se ale můžete těšit na zápisky po tomto víkendu, nebo po 9.12. – na březen totiž připravuji jeden projekt, jenž by vás, čtenáře, mohl zajímat a myslím si, že by rovněž mohl býti i atraktivní. Co to je se dozvíte již brzy přímo na hlavních stránkách a na mém blogu poté budete moci nakouknout do zákulisí. 

Josef Netrh

logan.jpgBlog na doupěti již mám. Proč? Prvně jsem měl jen pocit, že mě někdo sleduje. Pak se mi začaly ztrácet fotky z rodinného alba. Když začaly chodit výhružné dopisy psané vystřiženými písmenky z novin, ve kterých stálo: „Blog musíš mít, jinak tvá rodina zaplatit,“, tak jsem si říkal, že půjde o ruskou mafii. Stále jsem nevěděl jaký blog. A tak jsem si jeden založil. Ovšem ne na Doupěti. A tak mi prohodili cihlu oknem. Sice nevím kdo, ale jistě se jeho fotka najde mezi těma tady. Říkal jsem si, že se jednalo o náhodu. Když mi ale unesli mojí siamskou kočku a do telefonu chraplavým hlasem řekli: „Alucard kočku zadusí, když tvůj blog Doupě neokusí.“. To ve mě alarmovalo všechny síly a blog si založil. Micinka má dodneška trauma.

Josef Murcek

josephd.jpgAsi se ode mě jako redaktora očekává, že si Doupěcí blog založím a budu všem čtenářům nebo ještě lépe celému světu prezentovat svá moudra a když čas dovolí, tak i recitovat bajky nebo přemítat o svém nitru. Upřímně, ze všech těch „blogíííííííískůůů“ a „blogů woe, respect brotha“ mi běhá mráz po zádech. Samozřejmě, že jsem si kdysi založil blog a byl jsem patřičně „hustey a c00l“, ovšem za pár dní jsem to s velkou slávou odpískal a nebohý výtvor smazal ze serveru. Ono psát nějaké nesmysle, které si čtu jen já, moje ego a kvanta spam botů, asi zrovna nemá valný význam. Já osobně si prozatím blog nezaložím, nicméně pokud mě osvítí duch svatý, vymyslím vhodná témata pro psaní článků a hlavně na to všechno budu mít dostatek času, milerád si ho vytvořím. Ovšem vy jako čtenáři na nic nečekejte, zakládejte a pište! Jak bylo nedávno řečeno, nejaktivnější a nejlepší pisálci mají šanci ke zviditelnění svého blogu přímo na Doupěti a radost jim také může udělat finanční odměna za dobře vykonanou práci! So, what are you waiting for? Christmas?!

David Sláma

dave.jpgPochopitelně za každou cenu musím být in a k tomu přeci neoddělitelně patří vlastní blogísek. Důležitá je především divoká šablona s růžovým podkresem, zeleným menu a odkazy zvýrazněnými žlutým pozadím písma. Na druhém místě jsou všechna důležitá téma: texty písní (Kanikuly a tak), emo obrázky a Britney Spears... Tak dobře, a ted vážně. O blogování přemýšlím už mnoho let, k samotnému založení blogu jsem se ale dostal až někdy letos na jaře - a nejhorší na tom bylo zjištění, že mě to vlastně docela dost baví. Problém u mě je však se zoufalým nedostatkem času, updaty tedy přicházejí střídmě a spíše ve vlnách. To je také jeden z důvodů, proč zatím blog ponechávám na jeho původním místě a o přesunu na Doupěcí adresu teprve přemýšlím. Další dilema také úzce souvisí s konkrétním umístěním blogu ve struktuře webů CPressu, vzhledem k tomu, že pracovně mám nyní blíže k časopisu Computer.

Nicméně je tu ještě jiný fenomén, který považuji za ještě zajímavější než celé to bláznění kolem blogů - mikroblogy. Tyto zajímavé služby nabízejí snadné a rychlé zasílání krátkých příspěvků (obvykle zhruba v délce SMS zprávy), třeba i z mobilního telefonu, jejichž výhodou je rychlost a jednoduchost, s jakou můžete vystihnout, co se právě děje, co je nového, jak se cítíte a tak dále. Weby, na nichž si můžete mikroblog zaregistrovat, mají současně i komunitní rozměr, a to díky sledování nových příspěvků uživatelů, kteří vás zajímají. A pro větší přehlednost se postupně chystají i vymoženosti jako uživatelské skupiny, abyste mohli svoje příspěvky směřovat na konkrétní množinu adresátů. V redakci Computeru/Zivě jsme zcela propadli Twitteru, zkusit můžete ale také třeba český Teidu nebo některou z řady dalších služeb. 

Související články
  1. Doupěcí anketa: Kam s Falloutem
  2. Doupěcí anketa: konzole darem
  3. Doupěcí anketa: Dojmy z Invexu
  4. Doupěcí anketa: ovládání her
  5. Doupěcí anketa: sportovní série

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na zaručenou zábavu do kapsy

Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na za…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

17.  11.  2018 | | 4 N/A
Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky lákají do bitevní vřavy (galerie)

Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky l…

Co si budeme povídat, Frostbite engine je prostě to nejlepší, co střílečky z pohledu první osoby v dnešní době mohou mít.

15.  11.  2018 | | 9 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A
Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté aneb hráči vs fakta (galerie)

Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté…

Uplynulo teprve pár týdnů, ale již nyní jsou některé skutečnosti evidentní.

7.  11.  2018 | | 2 N/A