Doupěcí anketa: Dojmy z Invexu

Na otázku "Co si myslíte o letošním Invexu?" jsme se zeptali i členů redakce. A jak odpovídali? Dozvíte se v našem článku.

V poslední anketě jsme se vás ptali na vaše dojmy z veletrhu Invex. Podle vašeho hlasování, jednoznačně zvítězila možnost zavrhující současný stav, následována pochvalou pro CPress Show. Našli se však i lidé,. kterým se veletrh líbil a pár jedinců dokonce kritizovalo pouze onu show. Od dneška již můžete hlasovat v nové anketě, kde se vás ptáme, kterou konzoli byste rádi dostali darem.

Karel Kališ

šéfredaktor Doupě.cz

alu.JPGLetošní Invex byl super. Dal se totiž projít za půl hodiny! Ale dost ironie a sarkasmů. Po pravdě, z hráčského hlediska se rozhodně jednalo o nejhorší ročník za těch 10 let, co brněnskou výstavu navštěvuji. Game Hall prakticky neexistovala, obzvlášť pokud nepatříte mezi fanoušky progamingu. Pokud se povzneseme nad herní zábavu, ano, pár zajímavostí se rozhodně našlo a nelituji, že jsem si Invex díky novinářské akreditaci prošel. Na druhou stranu, jako hráče by mě letos naštvalo si na něco podobného zaplatit vstupné. Kruté? Možná, ale pravdivé.

A co se týče samotné CPress Show? Zhodnocení nechám na každém, kdo ji viděl.

Petr Kolář

zástupce šéfredaktora Doupě.cz

pettka.JPGMyslete si, co je vám libo, nedostanete však ze mne víc, než že: „Letošní Invex nebyl v mých očích horší než jeho předcházející ročník, našly se zajímavé přednášky a představení.“ Nehodlám hodnotit CPress Show, neboť jsem byl jejím přímým účastníkem, stejně tak pochopitelně nemohu nezaujatě vyjadřovat ke snahám konkurence. Příjemné bylo představení akční strategie World in Conflict vedené Ondřejem Báčou ze serveru Teamplay. Vyskytly se sice drobné technické komplikace, když pořadatelé odnesli ten den ráno počítače z hlavního pódia do herní zóny, aby veřejnost musela sledovat marnou snahu opravit nefunkční plečky, ale i s tím se Ondra popral a jím komentované utkání patřilo ke zlatým bodům veletrhu.

Pokud vás ale zaujala CPress Show, ale nemohli jste sledovat herní přednášky, nezoufejte. Velká část redakce bude o hrách přednášet i začátkem příštího roku na speciálním Conu, ostatně více časem odhalí Jakub Kovář, který dané setkání spolupořádá. Snad se nám opět podaří na setkání se čtenáři zodpovědět všechny dotazy, co na nás fanoušci nahrnou, stejně jako se povedlo i na Invexu. Těšíme se na vás.

Kristýna Nováková

spike.jpgNa Invex jsem se těšila, přesto jsem se však nemohla zbavit zvláštního pocitu, že bude veletrh pokračovat v trendu snižování laťky kvality. Bohužel byl můj pocit správný. Výstaviště se dalo projít za zhruba hodinku a potom už nebylo co dělat (díky bohu za Press Centrum a jeho zázemí). Z pohledu hráče to platilo dvojnásob, protože letos absentovala Game Hall, a tak se veškeré herní přeneslo pouze do pavilonu C. Zkrátka kde nic, tu nic, tedy když nepočítám nepořádek, který způsobily všudypřítomné školní výlety a chumly lidí hromadící se u místa, kde se zrovna zdarma rozdávaly časopisy. A CPress show? Některé přednášky mi sedly, jiné ne, ale celkově vzato musím hodnotit kladně.

Už pomalu začínám přemýšlet, že příští rok návštěvu Invexu vynechám. Ostatně příště bychom se dle slov ředitele BVV, Jiřího Škrly měli dočkat odborně zaměřené akce, na níž se pravděpodobně objeví i další obory jako je zemědělství a strojírenství...

Michal Bayerl

vodny.jpgLetošní Invex jsem nenavštívil. Zda-li jsem přišel o něco výjímečně zajímavého, to nevím. Na Invexu jsem byl již několikrát a vždy jsem si našel to svoje. Co se herní části veletrhu týče týče, ta se již po několik let drží svého standardu a lidově řečeno neurazí ani nenadchne. Je sice pravda, že slavná éra Invexu s velkolepými prezentacemi všemožných produktů již dávno skončila, ale pořád je to jeden z prestižních evropských veletrhů. Zamrzí, že se čím dál více zaměřuje na firmy či podnikatele a obyčejného návštěvníka tak trochu ignoruje. Vadí mi i poměrně vysoká cena vstupenky, kdy se rodinná návštěva Invexu pěkně prodraží. Na druhou stranu je pravda, že tzv. "čumilové" nejsou pro veletrh přínosem - rozuměj nic si většinou nekoupí a tak se Invex zaměřuje na skutečné zákazníky. Je to škoda, ale takový je business.

Jakub Kovář

ertefol.jpgBez mučení se přiznám, že jsem na Invexu nebyl ani letos, ani předtím a jak to tak vypadá, ani se na něj nikdy nepodívám :) A nijak výrazně mi to nevadí. Důvody? V prvé řadě to budou asi nepříliš dobré ohlasy na celkovou úroveň výstavy (každý rok je to horší a tak dále) a délka cesty, kterou bych musel na výstavu vykonat. Sice to nejsou stovky kilometrů, ale i tak je to z Ostravska do Brna pár hodin cesty. Jediné, co mě mrzí, je moje absence na ročnících, jež se konaly někdy v době, kdy jsem ještě navštěvoval základní školu. Nu což, co bylo, bylo.

Josef Murcek

josephd.jpgLetošní Invex byl mým prvním Invexem vůbec, a tak jsem na něj přes celou republiku odcestoval s patřičně velkým očekáváním. Bohužel, strmě klesající kvalita samotného veletrhu, o které jsem tak často četl a slýchával, byla smutnou realitou. Malé množství vystavovatelů rozprostřených na velké ploše vypadalo jako pěst na oko, hladoví návštěvníci byli odkázáni na předražené občerstvení a samotná výstava působila velmi neatraktivním dojmem, jelikož nebylo kromě největší LCD televize světa a nádherných slovenských hostesek u nejmenovaného poskytovatele satelitní televize vůbec nic zajímavého k vidění. Nejvíce jsem se samozřejmě těšil na Game Hall, z níž se ve finále vyklubalo naprosté fiasko.

Pár notebooků pochybné hardwarové konfigurace s minimem her na vyzkoušení, desítky nevyužitých PC pro veřejnost, žádné zajímavé soutěže, absence jakéhokoliv prodeje her se slevami (měl jsem na ně vyhrazeno spoustu peněz) a možnost sledovat hodinové klanové zápasy pouze ve stoje (!), protože oněch cca deset tvarovacích pytlů před plátnem bylo neustále zabraných, byla příslovečná poslední kapka. Jediným světlým okamžikem byl stánek společnosti nVidia, kde byla možnost si vyzkoušet PhysX v akci a hlavně se pokochat zajímavými akčními sekvencemi pohledem skrze 3D brýle. Já osobně jsem z letošního Invexu velice zklamaný a jsem si téměř stoprocentně jistý, že se na něj v budoucnu už nikdy nevrátím.

David Sláma

dave.jpgNo, Invex... Na rovinu, letos jsem na Invexu strávil asi tak tři hodiny, a to navíc téměř výhradně na stánku CPressu klábosením s kolegy. Posuzování stánku vlastního vydavatele by asi nebylo úplně objektivní, takže jej taktně vynechám. A po herní stránce byl letošní Invex takovým smutným náhrobkem nad předešlými ročníky: už žádné okázalé show, žadná předvádění mraku nových her, žádná exkluzivní odhalení nových konzolí, prostě pusto a prázdno. Ale kdo ví, třeba když nás budete číst, a řeknete o nás i Frantovi a Pepovi odvedle, tak příští rok budeme moci obsadit celý pavilon mrakem her a překrásnými hosteskami. A mimochodem, všimli jste si, že na propagačním videu k přednáškám na Cpress Show náš pan šéfredaktor při druhé otáčce na židli dělá ústy "Vžžžžž"?

Michael Stern

mike.jpgNa Invex jsem poprvé po mnoha letech nezavítal. Spousta nepotřebných a neekologických letáků, všepohlcující reklama a tukem prosáklé langoše, nic z toho nemá pro srdce dnešního hráče smysl. Nelze se však divit. Pořádat velké herní předváděčky má z hlediska relativně mizivého tuzemského publika pro zahraniční vydavatele nulový význam, tím spíše, když si své odbyli před dvěma měsící za rohem v Lipsku.

Nicméně je škoda, že z výstavy zmizely dokonce i stojany s možností vyzkoušet si vybrané tituly, což jediné ještě mohlo lákat veřejnost. Letošní rok je poznamenán rovněž klidnými vodami v oblasti velkých hardwarových novinek, a tak návštěvníky kromě ulítlé show overclockerů s tekutým dusíkem nečekaly žádné žhavé prezentace nejnovějších Yboxů nebo Sony STB. Zkrátka mrtvo

Jan Vávra

vavra.jpgInvex? Co je to? Až v Brně se konal, jo? Uniklo mi snad něco zásadnějšího kromě zásob propisovaček na celý rok? Upřímně řečeno, i kdybych předchozí měsíc strávil polonahý u nás ve sklepě hrajíc osamocen vodní pólo s mrtvými krysami a přišel tak o možnost navštívit brněnský veletrh, zřejmě bych se necítil nijak výrazně sociálně a kulturně ošizen. Navíc mrtvé krysy nejen že výborně chutnají, ale také disponují obdivuhodnou nehlučností, na rozdíl od davu rozdováděných mládežníků. Není nad božský klid. I když ty propisovačky by se mi hodily, to je pravda.

Související články
  1. Doupěcí anketa: ovládání her
  2. Doupěcí anketa: sportovní série

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A