Doupěcí anketa: Která z next-gen konzolí vás nejvíce zaujala?

Která next-gen konzole vás zaujala? Nebo raději zůstanete věrní starému dobrému PC? Na toto jsme se vás ptali v naší anketě. Nyní vám přinášíme výsledky společně s názory našich redaktorů.
Doupěcí anketa: Která z next-gen konzolí vás nejvíce zaujala?

Aktuální anketa:

V anketě jsme se vás ptali, která z next-gen konzolí vás nejvíce zaujala. Na výběr byla klasická trojka v podobě PS3 od Sony, Xbox 360 od Microsoftu a Revolution od Nintenda, doplněná možností zůstat věrný PC.

Výsledky ankety nás zajímaly zejména proto, že se ve světe dochází k čím dál většímu odlivu PC hráčů směrem ke konzolím - například v USA ovládá PC přibližně 20% herního trhu; nicméně Česká republika se zdá prozatím tímto odlivem nepoznamenána. Byli jsme tedy zvědaví, jestli se čeští hráči v nejbližší době (tedy po příchodu next-gen) plánují začít tomuto trendu přizpůsobovat, nebo jestli si i nadále podrží svou výjimečnost.

A výsledek? Vidíte sami. PC si minimálně u našich čtenářů stále drží jasnou převahu; konzole jsou uspořádány v klasickém pořadí, které obvykle platí nejen pro naši zemi, ale i pro celý svět: Playstation následuje s velkým odstupem Xbox a na třetím místě je konzole od Nintenda. A celkově? Prostě klasika...

Komentáře redakce:

Martin Boček, šéfredaktor

Z next-gen konzolí mě zaujaly... Všechny. A která nejvíc? Asi PS3, ale kdo si má být jistý? S tou spoustou skvělých titulů oznámených pro Xbox 360? S revolučním ovládáním Revolutionu? Nicméně samotná anketa je pro mě také zajímavá. Vcelku přesně totiž odráží aktuální rozložení české hráčské populace; dokonce to podle ní vypadá, že se, alespoň prozatím, s příchodem next-genů v Čechách téměř nic nezmění. Možná jen Revolution bude mít o něco silnější postavení než současný GC.

Martin Zavřel, vedoucí konzolové sekce

Konzole jsou pro mne zdrojem nejlepší zábavy i milovanou prací zároveň. Vždycky byly, měl jsem doma všechny konzolové systémy od roku 1990. Proto vyhlížím next-gen přístroje s pocity věřícího, jehož bůh právě ohlásil datum svého příchodu. Xbox 360 bude první a již hry v první vlně (Quake 4, Call of Duty 2, Gears of War, Oblivion atd.) jsou zárukou silného zážitku. PS3 je jasným favoritem blížící se technické revoluce. Metal Gear Solid 4 jistě zesměšní všechny ostatní hry. O Nintendu Revolution mám zatím největší pochyby díky doposud (ne)oznámeným hrám, na které bych se mohl těšit. Ale ten ovladač je opravdu revoluce.

Petr Kolář, vedoucí zpravodajské sekce a zástupce šéfredaktora

Konzole mne zaujaly všechny. Nintendo svojí originalitou a nintendovostí, PS3 výkonem a grafikou, Xbox 360 univerzálností a vzhledem - ale i tak zůstávám nadále věrný PC. S novými konzolemi je to totiž těžké, buď bych je musel mít všechny (a nemít žádný čas), nebo žádnou a nadále vesele fungovat. Navíc s mojí láskou ke starým hrám by mi chyběly klasické PC tituly, na kterých jsem vyrůstal. A nesmím zapomenout ani na mou averzi k televizní obrazovce, ale to by se snad dalo nějak překonat.

Karel Kališ, zástupce vedoucího konzolové sekce

Nedávné oznámení ovladače k Nintendo Revolution vyšroubovalo mé očekávání na maximum. Jen si představte ty možnosti - drsný samuraj na obrazovce máchá katanou stejně, jako vy s ovladačem. To je prostě bomba. Nintendo dokázalo, že se nebojí originálních nápadů a řešení, už s jejich handheldem DS a Revolution tomu dodá korunu. Ale i PS3 bude stát za to, grafika, která vám vystřelí oči a obrovská zásoba geniálních titulů: Final Fantasy, MGS, Devil May Cry... A co teprve Xbox 360 a Perfect Dark Zero, Blue Dragon, či Lost Odyssey? Výběr je tak těžký, já chci všechnoooo :-)

David Sláma, zpravodajská sekce

Milý Ježíšku, protože jsem byl celý rok moc hodný, přál bych si k Vánocům hned několik věcí. Věřím ale, že oceníš moji celoroční snahu a doneseš mi všechno. Chtěl bych Xbox 360 od Microsoftu strýčka Billa. Moc se mi líbí, co všechno jde na té konzoli dělat kromě hraní her. Bude bezva si povídat s kamarády, poslouchat písničky, koukat na filmy a vůbec. Chtěl bych Nintendo Revolution. Oni vymysleli super ovládání, které prostě musím mít, víš? Chtěl bych Playstation 3 od Sony. Bude tam spousta těch bezva her, co jsem vždycky konzolistům záviděl. A co na tom, že kluci pořád hrají na PC, za pár let beztak všechno, co umí PC, konzole a domácí kino, zvládne jedna krabička. Díky moc, Ježíšku.

Příští anketa: Uvažujete o koupi PSP?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A