Doživotí kvůli ukradenému Playstationu

Jednadvacetiletý student, Jonquel Brooks, byl v pátek, 26. června, odsouzen na doživotí za střelbu na čtyři muže, z nichž jeden svým zraněním podlehnul. Rozsudku předcházel květnový incident, během nějž byl Brooks obviněn z ukradení druhého Playstationu jednomu ze čtyř zainteresovaných. A přestože se v jeho bytě konzole nenašla, skutečnost, že začal na muže střílet dala jeho životu nečekané obrátky.

Po střelbě Brooks z místa činu utekl, aby se o pár dní později dobrovolně vzdal. V průběhu procesu se obžalovaný hájil, že střílel pouze v sebeobraně, avšak protistrana argumentoval tím, že i kdyby to byla pravda, Brooks se uchýlil k příliš extrémním opatřením. Na rozsudku se pak neblaze podepsala i pověst obžalovaného, coby drogového dealera.

Pokud by vás to zajímalo, Brooks dostal 25 let za vraždu prvního stupně, dalších 25 let za držení a užití zbraně a nakonec 59 let za pokus o vraždu zbylých tří mužů. Matka zabitého Branta Danielse prý Brooksovi již odpustila s tím, že je to "hodný kluk, který učinil špatné rozhodnutí." Ještě u soudu pak Brooks vyjádřil lítost nad svými činy a uvedl, že se modlí za odpuštění od Danielsovy rodiny i přátel.

Zdroj: Joystiq


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |