Dragon Age 4 nejspíše dorazí pouze na PC a novou generaci konzolí

Starší konzole už pomalu ale jistě začínají odcházet do důchodu.

O nadcházejícím dílu fantasy RPG Dragon Age toho víme pomálu, ale nyní na světlo světa vypluly další informace, které se tentokrát týkají potenciálních platforem. Titul by totiž mohl vyjít pouze na PC a konzole nové generace, aby zplna využil nový hardware a jeho výkon. 

Informace pramení z LinkedIn profilu bývalého vedoucího designéra hry Daniela Nordlandera, který na čtvrtém dílu série pracoval od října 2019 do října 2020. V popisu hry na jeho profilu jsou pak zmíněny pouze platformy PC, PS5 a Xbox Series X/S, což by mohlo poukazovat na to, že hra zcela vynechá odcházející generaci konzolí. 

Ostatně dávalo by to smysl, jelikož Dragon Age 4 je ještě pěkně daleko a už i současné mezigenerační hry, jako je např. Battlefield 2042 či nedávný sbírka Mass Effectu, zcela viditelně strádají ořezaným grafickým zpracováním kvůli nutnosti zahrnout i starou generaci konzolí. Hra, která vyjde nejdříve za pár let, už by tak měla naskočit přímo na novou vlnu. Na oficiální potvrzení si však ještě budeme muset počkat. 

Váš názor Další článek: Hráli jsme Battlefield 2042. Moderní bojiště přináší dynamické přestřelky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Superodolný tank má na zádech displej z hodinek a baterii, ze které se rázem stane powerbanka

Superodolný tank má na zádech displej z hodinek a baterii, ze které se rázem stane powerbanka

** Výrobci odolných telefonů se stále snaží přijít s něčím novým ** Tentokrát více mysleli na výkon telefonu i na jeho nabíjení ** Druhý displej na zádech se pomalu stává standardem...

Martin Chroust
OukitelDruhý displejZvýšená odolnost
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě

Aktuality

16:20 | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 
5. prosince | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 
3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách