Dragon Age: Witch Hunt - stylová tečka (recenze)

vytisknout velikost písma
Čarodějka Morrigan se hledá jen těžko, zvlášť když nechce být nalezena. Pokuste se o nemožné a pusťte se po její stopě.

Poslední dodatek k Dragon Age: Prameny konečně dorazil do rukou natěšených hráčů a slibuje věru mnohé. Autoři se totiž rozhodli splnit sen všem fanouškům, kteří doufali v oficiální pokračování Morriganina příběhu. Od poražení Arcidémona uběhl celý rok a ke Strážci se donesly zvěsti, že v Divočině na jihu, kde začínal svou pouť po pádu Ostagaru, byla znovu spatřena čarodějnice Morrigan. Ať už za výpravou stojí jakékoliv motivace, vydává se společně se svým věrným Mabari do Korcarijské pustiny, aby si ověřil, zda ve Flemethině chatrči někdo znovu bydlí.

 

Ukáže se však, že tudy prošlo povícero osob. Jednou z nich je dálská válečnice, vyslaná, aby získala zpět dědictví generací, jenž jim Morrigan ukradla. Stala se z bývalé členky družiny kleptomanka anebo za tím stojí něco jiného?

Podaří se Morrigan najít, než znovu zmizí?

Odpověď lze podle všeho najít v knihách a těch mají v Kruhu mágů habaděj. Jeden objev vede ke druhému, ale přesto se zdá, že je čarodějka vždy o krok před Strážcem. Podaří se Morrigan najít, než znovu zmizí?

Chyť mě, když to dokážeš

Tvůrci po experimentech, jaké jsou vidět například v Leliana´s Song či Golems of Amgarrak, vsadili na osvědčené postupy. Po kratším úvodu se k Strážci přidá vyrovnaná skupinka: válečnice Ariane, mág a mabari. Ideální kombinace, pokud je váš Strážce lotr. Nových schopností se v tomto DLC nedočkáte, zato se můžete bavit nad nečekanými výsledky některých z nich - oproti původní hře například společníci reagují na zapnutí Dominance mabari, takže se můžete přistihnout, že psisko nutíte značkovat všechna k tomu určená místa ve hře, jen abyste zjistili, jak budou lidé ve vaší družince reagovat. 

daowitchhunt_01.jpg daowitchhunt_02.jpg

Není žádným překvapením, že opět došlo k recyklaci několika lokací z Pramenů a Procitnutí. Tentokrát to však tolik nebije do očí, spíše způsobuje pocit jisté nostalgie, protože se Strážce vrací ve vlastních stopách. NPC postavy odkazují na vaše předchozí činy v Pramenech sice jen okrajově, ale i tak to potěší.

TIP: Pokud se vám nedaří najít Světla arlathanu, nebojte se vstoupit do odporně pískajících světlých míst, která vypadají trochu jako trhlina vedoucí do Úniku, a chvíli počkat. Pak už jen stačí sledovat světlušky.

Rozhodně bych však uvítala, kdyby tvůrci do DLC zahrnuli více původních lokací, prodloužili hledání. Takhle si Strážce projde stěží čtyři známé lokace a pak najednou zazvoní zvonec a DLC je náhle konec. Když už jde o poslední DLC k příběhu Pramenů, čekala bych, že ho pojmou poněkud epičtěji a rozsáhleji.

 

daowitchhunt_03.jpg daowitchhunt_04.jpg

Něco končí, něco začíná

Witch hunt má nejslibnější gradaci ze všech DLC odehrávajících se mimo hlavní příběh. Honička za Morrigan se tak skládá z klasických prvků, které jsou rovnoměrně rozvrstveny: dojde na rébusy s knihami v archivu, vybíjení monster ve sklepeních i nějaké to laškování s mocným, prastarým stvořením před samým koncem.  Náročnost není nijak vysoká, jde spíše o jedno z těch lehčích DLC. Achievement, který dostanete, pokud nejsilnější monstrum porazíte na nejvyšší obtížnost, je skoro zadarmo.

NPC postavy odkazují na vaše předchozí činy v Pramenech sice jen okrajově, ale i tak to potěší

Celkově příjemný dojem z DLC však kazí konec, kdy mají někteří hráči při závěrečném dialogu pocit, jako by byli ošizeni a celé DLC bylo jen obrovskou upoutávkou na Dragon Age 2, které má vyjít v březnu roku 2011. Morrigan vám sice poskytne odpovědi na otázky, ale takové, které vyvolávají řetězec dalších otázek. Ale dalo se čekat, že si bude opět hrát na tajemnou. Witch hunt by se dal přirovnat k jednohubce. Zalahodí na jazyku, ale nezasytí. Záleží jen na vás, jak moc máte jednohubky rádi a jestli jste za jednu takovou ochotni zaplatit sedm dolarů.

daowitchhunt_05.jpg daowitchhunt_06.jpg  

Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: RPG
Výrobce: Bioware | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 7. září 2010
 • Návrat ke kořenům
 • Pátrání v archivu
 • Společníci
 • Otevřený konec
 • Krátká herní doba
 • Nedotaženost
Související články
 1. Recenze: Dragon Age: Golems of Amgarrak – hajcman blues
 2. Recenze: DAO: Kronika zplozenců – Výkvět zla
 3. Recenze: Dragon Age: Prameny: Procitnutí – záruka probdělých nocí
 4. Recenze: Dragon Age: Prameny – stará škola, nový háv
 5. Recenze: Dragon Age: Journeys – dračí šupinka

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A