Dragon Castle 3D – proleťte se s drakem!

Na titulu Drakan, který vyšel zhruba před třemi roky (jedná se o klasickou hru, nikoliv o freeware titul), mě nejvíce zaujala možnost proletět se s hlavní hrdinkou na hřbetu opravdového draka (slovo „opravdového“ prosím berte s rezervou :-). Freeware hra Dragon Castle 3D vám nabízí prakticky to samé a to mě donutilo ji vyzkoušet.
Dragon Castle 3D – proleťte se s drakem!
Na titulu Drakan, který vyšel zhruba před třemi roky (jedná se o klasickou hru, nikoliv o freeware titul), mě nejvíce zaujala možnost proletět se s hlavní hrdinkou na hřbetu opravdového draka (slovo „opravdového“ prosím berte s rezervou :-). Freeware hra Dragon Castle 3D vám nabízí prakticky to samé a to mě donutilo ji vyzkoušet.

Simulace letu na drakovi rozhodně není „námětem“, který by se i v rámci freeware titulů vyskytoval ve hrách příliš často, spíše naopak, vídáme ho jen sporadicky. To si možná uvědomil i osmnáctiletý autor Dragon Castle 3D a tak zasadil svou první hru do poměrně nezvyklého prostředí, ona nezvyklost je konec konců patrná z celé hry.

Dragon Castle 3DDragon Castle 3D

Hlavní „výhodou“ hry je tedy hlavně její námět. Létat na drakovi sice mnoho z vás nepovažuje za zrovna zábavnou záležitost, ale v té spoustě stereotypních titulů přijde jistě nějaké to rozptýlení vhod. Samotná hra se odehrává v zemi zvané Dramania, kde žili po mnohá léta draci s lidmi v míru. V tyto nebezpečné časy se však něco zvrtlo a co hůře – vyprovokovalo to válku. Vy se pochopitelně ocitáte v roli hlavního hrdiny, který musí porazit své nepřátele reprezentující zlo (hlavní hrdina může být muž i žena – záleží na tom, jaké pohlaví si vyberete). Používat k tomu můžete firebally, kterými však není zrovna jednoduché někoho trefit. Jednotlivé mise se odehrávají vždy na velice rozlehlých pláních, které mohou být zasněžené, mohou být pokryty čerstvě vyrostlou trávu či blátem, možností je tedy více než dost. Dostanete se na mnohá místa a budete k tomu mít spoustu prostoru – hra totiž obsahuje na 20 misí, což je na freeware hru slušná „dávka“. Setkáte se taktéž s mnoha osobami a zbraněmi - kupříkladu s létajícími rytíři na dracích, s katapulty, lukostřelci či obyčejnými pěšáky. Atmosféru pak podtrhuje časté sněžení, déšť a další efekty.

Dragon Castle 3DDragon Castle 3D

Oproti všemu ostatnímu trochu pokulhává ovládání – není nikterak složité, ale jak jsem psal už výše, například trefit nepřítele není zrovna jednoduchá záležitost. Chce to tedy trochu praxe, než si na něj zvyknete, pak už se hrou nebudete mít nějaké větší problémy.

Dragon Castle 3D je zajímavý freeware titul, který jistě zaujme především neotřelým námětem, kvalitním zpracováním a v záporném slova smyslu možná i trochu pokulhávající hratelností. Nabídkou 20 misí vám však vystačí na docela dlouhou dobu.

Download (3,2 MB) zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 15 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
Víme, na co všechno se můžete těšit při otevření krabice s PS5

Víme, na co všechno se můžete těšit při otevření k…

Únik pojednává jak o základní, tak i digitální edici.

14.  9.  2020 | | 6 N/A