Dragon Castle 3D – proleťte se s drakem!

Na titulu Drakan, který vyšel zhruba před třemi roky (jedná se o klasickou hru, nikoliv o freeware titul), mě nejvíce zaujala možnost proletět se s hlavní hrdinkou na hřbetu opravdového draka (slovo „opravdového“ prosím berte s rezervou :-). Freeware hra Dragon Castle 3D vám nabízí prakticky to samé a to mě donutilo ji vyzkoušet.
Dragon Castle 3D – proleťte se s drakem!
Na titulu Drakan, který vyšel zhruba před třemi roky (jedná se o klasickou hru, nikoliv o freeware titul), mě nejvíce zaujala možnost proletět se s hlavní hrdinkou na hřbetu opravdového draka (slovo „opravdového“ prosím berte s rezervou :-). Freeware hra Dragon Castle 3D vám nabízí prakticky to samé a to mě donutilo ji vyzkoušet.

Simulace letu na drakovi rozhodně není „námětem“, který by se i v rámci freeware titulů vyskytoval ve hrách příliš často, spíše naopak, vídáme ho jen sporadicky. To si možná uvědomil i osmnáctiletý autor Dragon Castle 3D a tak zasadil svou první hru do poměrně nezvyklého prostředí, ona nezvyklost je konec konců patrná z celé hry.

Dragon Castle 3DDragon Castle 3D

Hlavní „výhodou“ hry je tedy hlavně její námět. Létat na drakovi sice mnoho z vás nepovažuje za zrovna zábavnou záležitost, ale v té spoustě stereotypních titulů přijde jistě nějaké to rozptýlení vhod. Samotná hra se odehrává v zemi zvané Dramania, kde žili po mnohá léta draci s lidmi v míru. V tyto nebezpečné časy se však něco zvrtlo a co hůře – vyprovokovalo to válku. Vy se pochopitelně ocitáte v roli hlavního hrdiny, který musí porazit své nepřátele reprezentující zlo (hlavní hrdina může být muž i žena – záleží na tom, jaké pohlaví si vyberete). Používat k tomu můžete firebally, kterými však není zrovna jednoduché někoho trefit. Jednotlivé mise se odehrávají vždy na velice rozlehlých pláních, které mohou být zasněžené, mohou být pokryty čerstvě vyrostlou trávu či blátem, možností je tedy více než dost. Dostanete se na mnohá místa a budete k tomu mít spoustu prostoru – hra totiž obsahuje na 20 misí, což je na freeware hru slušná „dávka“. Setkáte se taktéž s mnoha osobami a zbraněmi - kupříkladu s létajícími rytíři na dracích, s katapulty, lukostřelci či obyčejnými pěšáky. Atmosféru pak podtrhuje časté sněžení, déšť a další efekty.

Dragon Castle 3DDragon Castle 3D

Oproti všemu ostatnímu trochu pokulhává ovládání – není nikterak složité, ale jak jsem psal už výše, například trefit nepřítele není zrovna jednoduchá záležitost. Chce to tedy trochu praxe, než si na něj zvyknete, pak už se hrou nebudete mít nějaké větší problémy.

Dragon Castle 3D je zajímavý freeware titul, který jistě zaujme především neotřelým námětem, kvalitním zpracováním a v záporném slova smyslu možná i trochu pokulhávající hratelností. Nabídkou 20 misí vám však vystačí na docela dlouhou dobu.

Download (3,2 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A