Drby okolo Mafie 2 - kachna roku?

vytisknout velikost písma
Drby okolo Mafie 2 - kachna roku?

Mafia 2 zrušena? UFO přistálo v České republice? Ano, obojí zní podobně neuvěřitelně, ale loni jsme také psali o tom, že Half-Life 2 vyjde v září 2003. Na internetu (konkrétně na jednom z diskusních fór Gamer´s Hell) se objevily spekulace o zrušení Mafie 2. Přitom tato hra ještě oficiálně ani nebyla ohlášena. Podle autora zprávy je důvodem odchod "hlavního programátora"  Dana Vávry a otazníky kolem hratelnosti projektu. Nicméně původce této poplašné zprávy si ani neověřil fakt, že Dan Vávra nepůsobil při tvorbě prvního dílu na programátorské pozici, ale jako hlavní scénárista a režisér. Značně podezřele z jeho podání vypadá i vyjádření Petra Vochozky, který tuto informaci údajně potvrdil. Přitom vypouštění informací podobného typu bylo doposud výhradně v režii vydavatele, tedy Take 2 Interactive.

Illusion Softworks ani Gathering (divize Take2 - dvorního vydavatele IS) tuto zprávu ani nekomentovali, pochopitelně pokud by tak učinili a zprávu dementovali, zároveň by tím vlastně druhý díl ohlásili. Podle všeho se tedy jedná o pěkně nepovedenou kachnu. Po úžasném prvním díle Mafie, který vyrazil dech nejednomu hráči, málokdo předpokládá, že by IS tuto obrovskou fanouškovskou komunitu zarmoutili nevydáním už dopředu jistě obchodně úspěšného pokračování.

Takže ať žije okurková sezóna a novinářské kachny!

  

TIP: Víte, že můžete získat Mafii zdarma jako dárek k ročnímu předplatnému Doupě DVD? Objednat si ji můžete zde.

Zdroj: GameSpot, Gamer´s Hell

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 3 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |