Drby okolo Mafie 2 - kachna roku?

Mafia 2 zrušena? UFO přistálo v České republice? Ano, obojí zní podobně neuvěřitelně, ale loni jsme také psali o tom, že Half-Life 2 vyjde v září 2003. Na internetu (konkrétně na jednom z diskusních fór Gamer´s Hell) se objevily spekulace o zrušení Mafie 2. Přitom tato hra ještě oficiálně ani nebyla ohlášena. Podle autora zprávy je důvodem odchod "hlavního programátora"  Dana Vávry a otazníky kolem hratelnosti projektu. Nicméně původce této poplašné zprávy si ani neověřil fakt, že Dan Vávra nepůsobil při tvorbě prvního dílu na programátorské pozici, ale jako hlavní scénárista a režisér. Značně podezřele z jeho podání vypadá i vyjádření Petra Vochozky, který tuto informaci údajně potvrdil. Přitom vypouštění informací podobného typu bylo doposud výhradně v režii vydavatele, tedy Take 2 Interactive.

Illusion Softworks ani Gathering (divize Take2 - dvorního vydavatele IS) tuto zprávu ani nekomentovali, pochopitelně pokud by tak učinili a zprávu dementovali, zároveň by tím vlastně druhý díl ohlásili. Podle všeho se tedy jedná o pěkně nepovedenou kachnu. Po úžasném prvním díle Mafie, který vyrazil dech nejednomu hráči, málokdo předpokládá, že by IS tuto obrovskou fanouškovskou komunitu zarmoutili nevydáním už dopředu jistě obchodně úspěšného pokračování.

Takže ať žije okurková sezóna a novinářské kachny!

  

TIP: Víte, že můžete získat Mafii zdarma jako dárek k ročnímu předplatnému Doupě DVD? Objednat si ji můžete zde.

Zdroj: GameSpot, Gamer´s Hell


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce