DriftZone – v obležení asteroidů

Vesmírných stříleček ve kterých se po boku hlavního hrdiny a jeho mazlíčka (mám na mysli vesmírnou loď) vyskytují jako hlavní nepřátelé asteroidy už vzniklo nesčetně. Dnes představovaný titul DriftZone je tématicky zařazen právě do této kategorie. A čím že se liší od svých konkurentů? Rozhodně vyniká minimálně po grafické stránce.
DriftZone – v obležení asteroidů
Vesmírných stříleček ve kterých se po boku hlavního hrdiny a jeho mazlíčka (mám na mysli vesmírnou loď) vyskytují jako hlavní nepřátelé asteroidy už vzniklo nesčetně. Dnes představovaný titul DriftZone je tématicky zařazen právě do této kategorie. A čím že se liší od svých konkurentů? Rozhodně vyniká minimálně po grafické stránce.

Základní myšlenka hry je poměrně jednoduchá, v podstatě toho není moc k vysvětlování – ocitáte se v roli bezejmenného pilota amatéra, který se svou mateřskou lodí uvíznul daleko od domova v roji asteroidů. A protože je známo, že vesmírná tělesa (v tomto případě tedy asteroidy) jsou objekty nevypočitatelné, přežít bez úhony nebude zrovna lehkou záležitostí, ba naopak.

DriftZoneDriftZone

Ovládání hry je jednoduché, vystačíte si s kurzorovými šipkami. K dispozici je na několik typů lodí, které ovládáte. Jmenovitě je to Avenger, Driftrunner a Trident. Navzájem se liší především počtem životů (spíše by se hodilo napsat svou obranou či výdrží – jedná se o stroje), ale také efektivitou a účinností útoku. Kromě klasického módů, který se odehrává na jediné obrazovce si můžete zahrát také mód Arcade, ve kterém je vám dána naprostá volnost pohybu, můžete si tedy poletovat po vesmíru libovolným směrem. Hra má pochopitelně několik levelů, s přibývajícími se obtížnost zvyšuje. Celkově však co se týče obtížnosti zvolili autoři přijatelnou mez, takže hru si bez problémů zahrají i méně „zdatní“ jedinci.

DriftZoneDriftZone

Titul DriftZone však nemůže těžit jen z přítomnosti klasických asteroidů, které sice mohou nadělat dost velké škody, ale může tomu být i naopak (liší se případ od případu). Proto se postupem času setkáte také s poletujícími a střílejícími objekty a dalšími tělesy. Více než dobré je grafické zpracování, nastavit můžete libovolné rozlišení. To samé se zhruba týká i ozvučení, není sice nijak nadprůměrné, ale uši vám neutrhne. Autoři také nabízejí na Internetu online manuál, což jistě oceníte v případě nějakých problémů.

Celkově je DriftZone pěknou vesmírnou střílečkou, která exceluje především dobrou grafikou, ale také slušnou hratelností. Devizou je možná celková velikost souborů, i když 5,5 MB je na dnešní dobu ještě přijatelných.

Download (5,5 MB) zde.

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Marvel

Marvel's Spider-Man: nejlepší pavouk, …

Spider-Man je ukázkovou herní prací hned z několika ohledů. Ale ten New York je prostě špica!

6.  9.  2018 |
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Rozhovor: Bohemia Interactive o DayZ, novinkách a budoucnosti hry

Rozhovor: Bohemia Interactive o DayZ, …

DayZ je ve vývoji už opravdu dlouho. Naštěstí se na něm stále pracuje a jak nás vývojáři z Bohemia Interactive na Gamescomu ujistili, mají hodně plánů, co se hrou chtějí dělat.

7.  9.  2018 | | 8 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A