DriftZone – v obležení asteroidů

Vesmírných stříleček ve kterých se po boku hlavního hrdiny a jeho mazlíčka (mám na mysli vesmírnou loď) vyskytují jako hlavní nepřátelé asteroidy už vzniklo nesčetně. Dnes představovaný titul DriftZone je tématicky zařazen právě do této kategorie. A čím že se liší od svých konkurentů? Rozhodně vyniká minimálně po grafické stránce.
DriftZone – v obležení asteroidů
Vesmírných stříleček ve kterých se po boku hlavního hrdiny a jeho mazlíčka (mám na mysli vesmírnou loď) vyskytují jako hlavní nepřátelé asteroidy už vzniklo nesčetně. Dnes představovaný titul DriftZone je tématicky zařazen právě do této kategorie. A čím že se liší od svých konkurentů? Rozhodně vyniká minimálně po grafické stránce.

Základní myšlenka hry je poměrně jednoduchá, v podstatě toho není moc k vysvětlování – ocitáte se v roli bezejmenného pilota amatéra, který se svou mateřskou lodí uvíznul daleko od domova v roji asteroidů. A protože je známo, že vesmírná tělesa (v tomto případě tedy asteroidy) jsou objekty nevypočitatelné, přežít bez úhony nebude zrovna lehkou záležitostí, ba naopak.

DriftZoneDriftZone

Ovládání hry je jednoduché, vystačíte si s kurzorovými šipkami. K dispozici je na několik typů lodí, které ovládáte. Jmenovitě je to Avenger, Driftrunner a Trident. Navzájem se liší především počtem životů (spíše by se hodilo napsat svou obranou či výdrží – jedná se o stroje), ale také efektivitou a účinností útoku. Kromě klasického módů, který se odehrává na jediné obrazovce si můžete zahrát také mód Arcade, ve kterém je vám dána naprostá volnost pohybu, můžete si tedy poletovat po vesmíru libovolným směrem. Hra má pochopitelně několik levelů, s přibývajícími se obtížnost zvyšuje. Celkově však co se týče obtížnosti zvolili autoři přijatelnou mez, takže hru si bez problémů zahrají i méně „zdatní“ jedinci.

DriftZoneDriftZone

Titul DriftZone však nemůže těžit jen z přítomnosti klasických asteroidů, které sice mohou nadělat dost velké škody, ale může tomu být i naopak (liší se případ od případu). Proto se postupem času setkáte také s poletujícími a střílejícími objekty a dalšími tělesy. Více než dobré je grafické zpracování, nastavit můžete libovolné rozlišení. To samé se zhruba týká i ozvučení, není sice nijak nadprůměrné, ale uši vám neutrhne. Autoři také nabízejí na Internetu online manuál, což jistě oceníte v případě nějakých problémů.

Celkově je DriftZone pěknou vesmírnou střílečkou, která exceluje především dobrou grafikou, ale také slušnou hratelností. Devizou je možná celková velikost souborů, i když 5,5 MB je na dnešní dobu ještě přijatelných.

Download (5,5 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A