DriftZone – v obležení asteroidů

Vesmírných stříleček ve kterých se po boku hlavního hrdiny a jeho mazlíčka (mám na mysli vesmírnou loď) vyskytují jako hlavní nepřátelé asteroidy už vzniklo nesčetně. Dnes představovaný titul DriftZone je tématicky zařazen právě do této kategorie. A čím že se liší od svých konkurentů? Rozhodně vyniká minimálně po grafické stránce.
DriftZone – v obležení asteroidů
Vesmírných stříleček ve kterých se po boku hlavního hrdiny a jeho mazlíčka (mám na mysli vesmírnou loď) vyskytují jako hlavní nepřátelé asteroidy už vzniklo nesčetně. Dnes představovaný titul DriftZone je tématicky zařazen právě do této kategorie. A čím že se liší od svých konkurentů? Rozhodně vyniká minimálně po grafické stránce.

Základní myšlenka hry je poměrně jednoduchá, v podstatě toho není moc k vysvětlování – ocitáte se v roli bezejmenného pilota amatéra, který se svou mateřskou lodí uvíznul daleko od domova v roji asteroidů. A protože je známo, že vesmírná tělesa (v tomto případě tedy asteroidy) jsou objekty nevypočitatelné, přežít bez úhony nebude zrovna lehkou záležitostí, ba naopak.

DriftZoneDriftZone

Ovládání hry je jednoduché, vystačíte si s kurzorovými šipkami. K dispozici je na několik typů lodí, které ovládáte. Jmenovitě je to Avenger, Driftrunner a Trident. Navzájem se liší především počtem životů (spíše by se hodilo napsat svou obranou či výdrží – jedná se o stroje), ale také efektivitou a účinností útoku. Kromě klasického módů, který se odehrává na jediné obrazovce si můžete zahrát také mód Arcade, ve kterém je vám dána naprostá volnost pohybu, můžete si tedy poletovat po vesmíru libovolným směrem. Hra má pochopitelně několik levelů, s přibývajícími se obtížnost zvyšuje. Celkově však co se týče obtížnosti zvolili autoři přijatelnou mez, takže hru si bez problémů zahrají i méně „zdatní“ jedinci.

DriftZoneDriftZone

Titul DriftZone však nemůže těžit jen z přítomnosti klasických asteroidů, které sice mohou nadělat dost velké škody, ale může tomu být i naopak (liší se případ od případu). Proto se postupem času setkáte také s poletujícími a střílejícími objekty a dalšími tělesy. Více než dobré je grafické zpracování, nastavit můžete libovolné rozlišení. To samé se zhruba týká i ozvučení, není sice nijak nadprůměrné, ale uši vám neutrhne. Autoři také nabízejí na Internetu online manuál, což jistě oceníte v případě nějakých problémů.

Celkově je DriftZone pěknou vesmírnou střílečkou, která exceluje především dobrou grafikou, ale také slušnou hratelností. Devizou je možná celková velikost souborů, i když 5,5 MB je na dnešní dobu ještě přijatelných.

Download (5,5 MB) zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |