DualSense Edge je upravitelný ovladač pro PlayStation. Vyjde na konci ledna a cenovka je pěkně vysoká

Představení nového ovladače pro PS5, jehož části si můžeme vyměňovat a upravovat, jak se nám zrovna hodí, jsme se dočkali už během Summer Game Festu. Nyní Sony přichází s dalšími detaily ohledně Edge spolu s tím nejdůležitější. Variabilní ovladač vyjde celosvětově 26. ledna s cenovkou 239,99€, tady zhruba 5 900 Kč. Kromě toho budou k dispozici i dokoupitelné moduly za 25€. 

S Edge si budete moci jednoduše přemapovat tlačítka, nastavit citlivost páček a triggerů nebo si rovnou některé prvky ovladače můžete vyměnit. Nechybí ani možnost ukládání různých profilů nastavení. V základním balení jsou zahrnuty 3 sety páček a dvojici setů zadních tlačítek, díky kterým se Edge nejvíce odlišuje od klasického DualSense. 

Jak můžete vidět na obrázcích, DuelSence Edge dostanete ve stylovém pouzdru. Kromě samotného ovladače bude obsahovat USB kabel a již zmíněné sety páček a zadních tlačítek. Ovladač je možné nabíjet i přímo v obalu přes USB. 

Sony tímto ovladačem reaguje na Elite od Xboxu, se kterým začal Microsoft už na minulé generaci. Oproti němu za Edge ale dáte o pár tisíc korun navíc. Elite 2 se momentálně pohybuje kolem 4 000 Kč. Funkce a možnosti navíc jsou sice příjemné novinky, ale rozhodně tenhle ovladač nebude dostupný pro každého hráče. 

Zdroj: PS.Blog

Váš názor Další článek: Recenze hry The Last Oricru. Nápaditý příběh kazí nedokonalé souboje a technické nedodělky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,