Dubnové Doupě: V hlavní roli Brothers in Arms a Gran Turismo 4

Dubnové Doupě, to je směsice války a závodů. Konzolisté se v něm rozplývají nad výjimečností Gran Turisma 4, zbylí redaktoři obdivují emocionální pojetí války v FPS Brothers in Arms, jejichž zhodnocení vám přinášíme v exkluzivní recenzi. Čtvrté Doupě je však také číslem, v němž odhalíme skrytou pravdu. Jak vypadá ideální hra? Napoví vám téma čísla. A abyste si užili herních radovánek, přinášíme na DVD hned dvojici online her ZDARMA.
Kapitoly článku

Jaro se hlásí o slovo a s ním také období návratu dobrých a kvalitních her. Jak paradoxní, že jsme si právě do dubnového čísla přichystali článek, který vám má pomoci překonat nudné a špatné hry - ale jak sami dobře víme, může být jaro, podzim nebo zima a o hloupé a podprůměrné hry stále není nouze. I náš speciál však je jen malým předkrmem před několika hlavními chody, které nové číslo skýtá.

Obálka dubnového Doupěte je ve znamení válečné FPS Brothers in Arms

Jako vždy, dubnové Doupě přináší celkem 100 stran čtení ze světa počítačových a konzolových her za bezkonkurenční cenu 29 Kč nebo alternativu v podobě časopisu a DVD přílohy za 79 Kč. A jaké nejzajímavější články a novinky dubnové Doupě a jeho DVD příloha nabízejí?

Jak překonat nudnou hru?

Speciál čísla: Jak přežít (a překonat) nudnou hru - Jedno víme o herním světě jistě: Špatné hry byly, jsou a budou jeho součástí, bude jich stále dost, a tak "nuda" ani v nejmenším nehrozí. Náš vážně/nevážně pojatý speciál vám prozradí, jak se s nočními můrami z řad počítačových her vypořádáváme my sami. Držte se našeho návodu a překonáte každou hru!

 

Výherci soutěže Children of Nile z čísla 2/05:

Petr Hudeček
Monika Hajzlerová
Martin Benčík
Pavel Kopecký
Edda Šilbergerová
Drahoslav Stejskal
René Švestka
Eva Frstová
Radek Janoušek
Vladislav Burian

Novinky ze světa her - Hlavní ozdobou sekce novinek nemůže být jiný titul než Call of Duty 2, pokračování dnes již překonané (ano, Brothers in Arms to dokázali) válečné akce. Nahlédli jsme však také do útrob dalších her – filmově-herního Kmotra, lehce erotických Singles 2, nového datadisku k Warhammeru 40 000 nebo pokračování hororu The Suffering.

 

Preview čísla: Empire Earth 2 - Nové Doupě přináší pohled hned na tři strategické pecky letošního jara, z nichž však našemu oku (a nejen jemu) nejvíce lahodí Empire Earth 2. Celé lidské dějiny v jediné hře, která inovuje žánr RTS mnoha nápady. To nemůže skončit jinak než výjimečným herním zážitkem.

 

Víme, jak vypadá dokonalá hra

Téma čísla: Ideální hra - Snem každého vývojáře je vytvořit takovou hru, která bude bez chyb, která se bude líbit každému, bez rozdílu rasy, vyznání nebo kulturních zvyklostí. Může se sen změnit v realitu? Víme, jak vypadá dokonalá hra podle moderních trendů a vy se to v našem článku dozvíte také.

 

 

Exkluzivní recenze: Brothers in Arms - Do spárů se nám jako prvnímu magazínu u nás dostala finální verze válečné hry, které se konečně podařilo vystoupit ze stínu Call of Duty. Emocionální pojetí, nové prvky, inovace a syrově-realistická atmosféra dělají z Bratrů ve zbrani nejvěrohodnější válečnou FPS všech dob.

 

 

Obal DVD ke stažení

Vycházíme vstříc vaším prosbám a tak si všichni předplatitelé, kteří DVD přílohu časopisu nedostávají v DVD slimboxu a s patřičným obalem, mohou nově inlay DVD stáhnout z této adresy. Upozorňujeme, že soubor má přes 7 MB.

Recenze: Star Wars: Republic Commando - Pomalu se blíží uzavření filmové série Hvězdných válek (a první trailer napovídá, že se máme na co těšit), a tak se nemůžeme divit obvyklé masáži her z tohoto univerza. Že LucasArts stále hry dělat umějí, dokazuje právě role člena republikového komanda, která na vás v Star Wars: Republic Commando čeká.

 

Gran Turismo 4, nejlepší závody všech dob

Test herních volantů - Milujete závody a závodní hry? Pak vás určitě ubíjí představa klávesnice coby ovládacího zařízení. K závodním hrám zkrátka patří volanty a pokud chcete vědět, který dnes představuje skutečnou špičku, sledujte náš velký test.

 

Preview: MGA a Okami - Konzolová část redakce si pro vás tentokrát připravila dvojici preview titulů, které jsou stejně tak výjimečné jako země jejich původu - Japonsko. Metal Gear Acid pro PlayStation Portable je dalším zářezem na pažbě stealth akcí a Okami? Hra, nebo umění? Čert ví.

 

Recenze: Gran Turismo 4 - S absolutním hodnocením se roztrhl pytel a v druhém Doupěti v řadě si ho odnáší konzolová hra. Sérii Gran Turismo závidí majitelům PS2 kdekdo a po příchodu čtvrtého dílu bude ještě víc. Navnadí vás snad něco více než pouhé konstatování, že máte čest s nejlepší závodní hrou všech dob?

 

DVD příloha - Dvě online hry ZDARMA a další novinky

Online hry jsou světem, který nepochopíte a nedoceníte do té doby, než si jeho taje vyzkoušíte na vlastní kůži. Není tedy divu, že nové Doupě přináší rozsáhlé klienty hned dvojice MMORPG, které patří ke špičce současnosti a které můžete hrát bez poplatků. Ať už jde o Anarchy Online nebo Ragnarok Online, redakce Doupěte hodnotila a hodnotí obě hry vysokou známkou 9/10. Takže neváhejte a ponořte se do světa her, které pohltily nejednoho hráče.

Jak jsme slíbili, nové Doupě DVD přináší také porci novinek. Poprvé jsme pro vás připravili ukázky z námi recenzovaných her - dost bylo upravených a vylepšených trailerů, máte možnost se skutečně podívat, jak vypadají pecky současnosti na běžných PC. Kromě toho přinášíme nový ABCgames Cheater nebo pravidelný pořad Progamers TV.

Kompletní obsah čtvrtého čísla včetně obsahu DVD přílohy najdete v druhé kapitole článku.

Květnové Doupě vychází již 26. dubna.

Kapitoly článku

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,