Duel: 4K vs 144 Hz aneb když rychlost vítězí nad rozlišením

Herní průmysl je nyní sice masírován populární zkratkou 4K, opravdoví hráči ale vědí své. Tady jde hlavně o rychlost, nikoliv o rozlišení.
Duel: 4K vs 144 Hz aneb když rychlost vítězí nad rozlišením

Dva monitory proti sobě

Rozlišení 4K, potažmo 8K, jsou kouzelná marketingová slůvka, která cloumají videoherním průmyslem posledních několik let. V domácnostech už jsou relativně rozšířené 4K televize, pro které jsou přizpůsobené nové verze herních konzolí. Na stolech se pak objevují 4K monitory, které v kombinaci s pozlátkem typu technologie G-Sync a HDR lákají k útratám za lepší vizuální zážitek. Kdo by přece nechtěl vyšší rozlišení a ostřejší textury?

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

My hráči ale víme své. Zatímco z hlediska filmů, multimediální zábavy či práce dává 4K monitor naprostý smysl, v herní branži už je to jiné dilema. Zde totiž proti jemnosti a ostrosti obrazu nastupuje jeho plynulost a rychlost, což jsou ale parametry mnohdy opomíjené. Většinou je tomu tak u lidí, kteří vyšší frekvenci nikdy nezažili.

01-ex3203r-front.pngmonitors-predator-xb271hk-4_14.jpg
Vlevo je monitor BenQ EX3203R, vpravo Acer Predator XB271HK

Rozhodli jsme se proto srovnat dva odlišné přístupy, mezi kterými byste se mohli rozhodovat při koupi monitoru – je lepší hledět na rozlišení, nebo na rychlost? Abychom měli souboj trochu hmatatelnější a podpořený reálnými zkušenostmi, vyzkoušeli jsme při této příležitosti dva monitory - Acer Predator XB271HK a tedy kombinaci 4K rozlišení a 60Hz frekvence, a monitor BenQ EX3203R s rozlišením QHD a frekvencí 144Hz.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce