Důkaz 111 je unikátní českou audiohrou, ve které rozhodujete o příběhu

Hry obvykle spojujeme s pojmem videohry. Nicméně studio Play By Ears k tomu video vlastně vůbec nepotřebuje. Stačí vám uši a mobilní telefon.

Je 13. září roku 1989 a nacházíte se ve Fairfield – Maine v USA. Policistka Alice Wellsová má jako každý pátek službu. Noční rutinu přerušuje záhadný telefonát. Tajemný anonym ví o náčelnici něco, o čem se nikdo neměl dozvědět. Co se bude dít dál, to rozhodnete vy.

Důkaz 111 není videohrou, ale audiohrou. Je vytvořený tak, aby ho mohli hrát i nevidomí. Příběh je vyprávěn slavnými dabéry jako Tereza Hofová, Bohdan Tůma, Norbert Lichý, Jan Šťastný, Andrea Elsnerová a další, přičemž o průběhu hry rozhodujete pomocí swipování, tedy pohybem prstu doleva nebo doprava na obrazovce.

Hra se zrodila v hlavě zvukaře Tomáše Oramuse, který se do její tvorby pustil spolu s programátorem Michalem Zátopkem a game designerem Jaroslavem Wagnerem. Významný byl samozřejmě i scénárista Vladimír Mareček. Zahrát si ji můžete již nyní na mobilech s operačním systémem Android a iOS.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a Star Wars zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  1.  2021 | |2 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce