Duke Nukem 3D - návod

Tento návod Vám odhalí všechna...

Tento návod Vám odhalí všechna oficiální tajná místa plus drtivou (tak 99%ní) většinu míst neoficiálních, abyste v Dukovi přežili bez úhony. Neoficiální tajná místa budu označovat písmeny, ta oficiální číslicemi.

Episode 1 - L. A. Meltdown

Level 1 - Hollywood Holocaust
Secret: 8

Až spadnete ze střechy, vyskočte na bednu vpravo, potom na římsu pod okny a konečně vyskočte na římsu pod nápisem Innocent? (#1). Jděte zpět k oknům, proskočte druhým oknem zprava a jděte za roh (#2). (Do této místnosti se lze dostat ještě jiným způsobem, z druhé strany ulice, musíte vyskočit na značku, potom na římsu pod okny a z ní nakonec do prvního nebo druhého okna zprava). V této místnosti najděte plakát "Now Playing", který otevřte (#3). Do kina se můžete dostat buď zadním vchodem a nebo můžete rozstřelit prasklinu v místnosti pod velkým světelným nápisem (A). V šatně kina stiskněte mezerník u pokladny, vpravo nahoře se odsune stěna, stoupněte si pod ní, ale tak abyste nebyli otočeni ke zdi a stiskněte mezerník, vyjedete výtahem nahoru (#4). U výtahu do "Arcade" vyskočte na odpadkový koš, stiskněte mezerník a vyskočte nahoru do dalšího tajného místa (B). Na toaletách rozstřelte větrací šachtu a skočte dovnitř (#5). Když budete v šachtě zahýbat doprava, rozstřelte roh (C). V promítací místnosti vyskočte na promítačku, vedle ní se otevře další tajné místo (#6). V té samé místnosti zhasněte světlo v kinosále, seskočte dolů a rozstřelte plátno (#7). Až budete v "Arcade", tak si zahrajte Duka Nukema II, vpravo od automatu se otevře výklenek (D). Z lávky vedoucí k exitu seskočte vpravo ode dveří na úzkou římsu, běžte po ní, na konci skočte na palmu a z ní do okna naproti (těsně vedle neónového nápisu) (#8). Až se vrátíte na lávku, vyleťte z ní až nahoru (E).

Level 2 - Red Light District
Secret: 8

V sex shopu odsuňte třetí regal s knihami zleva (nebo přejděte po všech regálech, sám se otevře ten pravý) (#1). Rovněž v sex shopu vyskočte do rohu proti obrazovce bezpečnostní kamery a otevřte stěnu (#2). Na konci chodbičky s porno kabinkami vyhoďte do vzduchu prasklinu (A). Na WC stiskněte u zrcadla tlačítko a vlevo se otevře další tajné místo (B). V tmavé chodbě vedoucí k výtahu je po Vaší pravé ruce odbočka (#3). Až seberete žlutý klíč, vyhoďte do vzduchu kanál a seskočte dolů (do tohoto tajného místa se lze dostat také ze záchodů vedle kulečníku a to tím, že rozstřelíte jedinou mísu a otevřete tajné dveře za ní) (#4). Na diskotéce si stoupněte na gauč vlevo ode dveří, naproti Vám se za dívkami (you wanna dance?) otevře další tajné místo (#5). V té samé místnosti vyskočte ze stolu vpravo ode dveří do větrací šachty (#6). U spínače, kterým se ovládá opona, vyleťte vpravo nahoru do výklenku (#7). Cestou k exitu uvidíte mezi bednami světlé místo, otevřte ho (#8).

Level 3 - Death Row
Secret: 10

V místnosti vedle elektrického křesla (tam, kde seberte pistoli), stiskněte levý přepínač, spustíte tak dolů elektrické křeslo a za ním objevíte tajné místo (#1). Když skočíte do hlediště, uvidíte vpravo od východu část zdi ve tmavším odstínu, otevřte ji (A). V chrámu si stoupněte zády ke stěně, od které jste vstoupili a vystřelte na spínač před Vámi (#2). V chrámu dále stiskněte před barevnými okny spínač se symbolem hlavy a poté rozbijte levé okno (ať žije DOOM!) (#3). Ve vězení odsuňte postel a vlezte do místnosti za ní (#4). Až vyskočíte na nižší ozubené kolo, neskákejte dál na to vyšší, ale na římsu, která je vpravo od vchodu. Když po ní půjdete vlevo, až na konec, budete moci otevřít další tajné místo (B). Na prostranství, kde seberete červený klíč, vyskočte na vystouplé sloupy naproti dveřím, kterými jste vstoupili, z nich pak přeskočte na ochoz s děly. Potom můžete projít "nade dveřmi" z jedné části ochozu na druhou skrz kovovou stěnu (#5). V levé části ochozu (z pohledu ode dveří, kterými jste vešli) je vlevo na konci prasklina, odpalte ji (#6) a za ní i tu další (C). Až budete u zelené holografické hlavy, tak vyjděte ven dveřmi, které zde najdete, přímo proti nim odkryjte za panelem mapu a tím se Vám odhalí jedna tajná místnost vlevo (#7) a druhá vpravo (#8). Až půjdete od ponorky směrem k ochozům s děly, vyskočte na vystouplý sloup s tlačítkem otevírajícím dveře vedoucí na prostranství s červeným klíčem. Nahoře na sloupu si pak mezerníkem otevřte další tajné místo (#9). V ponorce za bednou je poslední tajné místo tohoto levelu (#10).

Level 4 - Toxid Dump
Secret: 14

Až vyplavete z ponorky, najděte jeskyni a v ní rozstřelte prasklinu, plujte dál a vynořte se (#1). Cestu cen si probourejte prasklinou (A). Po sebrání modrého klíče zničte levé dělíčko a skočte do výklenku, kde kdysi bývalo dělíčko pravé, uvnitř je po levé straně tajné místo (#2). Skočte i do levého výklenku s dělíčkem, na konci otevřte stěnu a proti nápisu "How did you get here?" si otevřte další tajné místo (B). Od místa, kde seberete modrý klíč, seskočte na ponorku do ohně a tím se Vám v ponorce při "stropě" otevře další tajné místo (#3). Když vstoupíte do dveří na modrý klíč, najdete vpravo za prvním rohem dveře do tajné místnosti (#4) a vpravo za nimi jsou další (C). Až pojedete po pásu kolem červeně zbarveného výklenku po Vaší pravé ruce, skočte dovnitř a vlevo si otevřte tajné místo (#5). Další tajné místo je hned o kousek výše, na konci oné místnosti vidíte modrý spínač, ten stiskněte a po pravé ruce se Vám otevřou dvě trubky, vstupte do levé a vyskočte ještě trochu výše (#6), poté vstupte i do pravé trubky (D). Až si budete pod vodou zvyšovat hladinu vody, vyhoďte do vzduchu prasklinu vpravo (nebo střelte do plovoucí miny vpravo a ta už prasklinu vyhodí sama) (E). U spínače, kterým budete otevírat podvodní vrata 02 si klekněte a vpravo od spínače si otevřte tajné místo (#7). Na cestě k tomuto spínači si vlevo všimněte praskliny, rozstřelte ji (#8), rozstřelte i další (#9) a i tu další (#10). Místo toho abyste skočili ke spínači pro vrata 02, skočte více vpravo do velmi temné jeskyně, jděte až na konec a vyskočte do výklenku (použijte radši Night vision goggles) (#11). Od praskliny poblíž spínače pro vrata 02 můžete skočit do skály vlevo nad vodou skrz holografickou stěnu (radši použijte Jetpack a potom prohledejte stěnu vlevo) (F), dostanete se tak k teleportu, který vede ke konci levelu. Po proplutí mezi ozubenými koly je vzadu vpravo holografická stěna (asi tak v poloviční výšce) (G). Až budete unášeni proudem za ozubenými koly, odstřelte prasklinu vpravo a vstupte do teleportu (#12). Poté, co si odkryjete přepínač ovládající pohyblivé sloupy, plavte k pravému z nich a stoupněte si tak, abyste viděli na přepínač (teď si hru radši uložte). Když nyní trefíte přepínač, potopte se a za sloupem vpravo ve zdi je větrák, kterým můžete proplout (zkuste to, jde o cvik!) (H). Až přijdete k zelené stoce, rozstřelte tesně před ní větrák, potom skočte vpravo na římsu a odtud do větráku (#13). Když už poplujete kyselinovým kanálem, hledejte na stěně vlevo prasklinu, rozstřelte ji (#14) a vstupte do tajného levelu, levelu 6: "Launch Facility".

Tajný level - level 6 - Launch Facility
Secret: 4

Když půjdete po sešikmené podlaze vysunout raketu, rozstřelte ve stropě (tak v polovině stoupání) větrák a vleťte dovnitř (#1). Potom se vraťte skrz dveře 02 ke kyselinovému bazénku, kolem kterého jste již šli a skočte do něj, otevřela se zde chodba, kterou proplavete do další tajné místnosti (#2). Zde najdete ještě jedno tajné místo, které se nachází za zdí vpravo od mříže (A). Na místě, kde seberete červený klíč, je vpravo vedle počítačů odsouvací stěna (#3). Až si budete otevírat dveře vedoucí ke kyselinové stoce s exitem, odsuňte stěnu vlevo od přepínače (#4).

Level 5 - The Abyss
Secret: 6

Až přijdete po něco-jako-schodech ke kruhové aréně, ve které hoří ohěn, odsuňte stěnu u sloupu vlevo od arény (#1). Oheň, který v aréně hoří je ve skutečnosti teleport, skočte proto dovnitř a vyskočíte v další tajné místnosti (#2). Poté, co zmenšeni prolezete dírou, je hned vedle Vás vpravo vodopád, jehož stěna je holografická, proskočte ji (#3). Na oranžovém prostranství najděte po straně vpravo kyselinový vodopád s ohněm, kolem kterého můžete po pravé straně vyskákat až nahoru, kde na konci vpravo rozstřelte prasklinu, poté skrz ní projděte až nahoru (#4). Pak se vraťte a naproti prasklině je tlapka, tu stiskněte, vlevo se otevře výklenek (#5). Vpravo od železných dveří, které oddělují zelené a oranžové prostředí jsou dveře, které otevřte (#6).

Pokud máte zájem, můžete navštívit i Ultra-tajný level, tak tajný, že se do něj ani čítem nedostanete. Je to level 7. Musíte ho spustit z příkazové řádky příkazem: DUKE3D -MAP E1L7.MAP (To je, co?!)

Level 7 - Faces of Death
Secret: 2

Až se dostanete nahoru do místnosti, kterou protéká láva, plavte po lávě k levému konci, tam se skrčte a proběhněte až na konec, kde spadnete do tajného místa (#1). To samé zopakujte i na pravé straně (#2). Tento level je vytvořen speciálně pro Dukematch, a proto z něj neexistuje východ, alespoň si můžete prohlédnout portréty autorů.

Dalším super-secret tajným levelem je Level 8. Dostanete se do něj podobně jako do toho sedmého

Level 8 - Dukematch Level 1
Secret: 0

Jak se můžete sami přesvědčit, v tomto levelu není nic tajemného a skrytého před Vašimi zraky, je to jenom taková malá krvavá Dukematch aréna. "Nobody steals our chicks, and lives!"


Episode 2 - Lunar Apocalypse

Level 1 - Spaceport
Secret: 6

Když půjdete vypnout silové pole ve dveřích do "restricted area", je vpravo od přepínače jedna stěna počítačů odsouvací (#1). Proti dveřím do "restricted area" je místnost s monitorem bezpečnosti, když k němu půjdete, otevře se za Vámi další tajné místo (#2). V místnosti, kde seberete modrý klíč, rozstřelte větrací šachtu a v ní vyskákejte až nahoru (#3). V té samé místnosti je ještě proti bednám hnědá odsunovací stěna, otevřte ji a potopte se (A). Až použijete modrý klíč, tak se otočte vpravo a otevřte monitor s obrazem Země (B). Centrální šachtou vyleťte nahrou a dojděte si pro devastátor (#4). A když vyletíte ještě výš, najdete Night vision goggles (C). Přede dveřmi na červený klíč je osvětlené místo (výtah) - mezerníkem sjeďte dolů (#5). U nápisu "out of order" na nefunkčním výtahu vyleťte nahoru, proti Vám je výklenek, když do něj vstoupíte, uslyšíte otevírající se dveře, skočte do vody, do centrální šachty, pak se vynořte a za Vámi vpravo od výtahu, který zpřístupnil modrý klíč, se otevřelo tajné místo (#6).

Level 2 - Incubator
Secret: 5

Až se dostanete do místnosti se žlutým spínačem, kterým mimo jiné otevřete i dvě velká okna, tak otevřte malá dvířka vlevo ode dveří, vpravo od počítačů (#1), uvnitř otevřte ještě jedna dvířka naproti Vám (#2). Nepřehlédněte vpravo od východu výklenek s Night vision goggles (A). Až vyjdete z této místnosti, uvidíte po pravé ruce znak EDF, proskočte jím (#3). Další tajné místo je vlevo od modré konzole (#4). O patro výše jsou přímo proti vchodu tajné dveře (#5), ale pozor na ně, musíte je otevřít dříve, než seberete atomic health vlevo, jinak se otevřou málo a Vy se dovnitř nedostanete! Nad vodou u exitu je vpravo nahoře (z pohledu od vchodu) výklenek s dělíčkem, za ním je ještě jeden výklenek (B).

Level 3 - Warp Factor
Secret: 2

Prvním tajným místem je výklenek vlevo vedle "Armory" (A). Další výklenek je vpravo před pravým výtahem (z pohledu od dveří, kterými jste vstoupili) (B). Další tajné místo je v chodbě vedoucí ke dveřím na žlutý klíč, hned vlevo za dveřmi je přepínač, který vysouvá a zasouvá mapu, tak ho přeskočte a stěnu za ním otevřte (C). Až vyjedete po jezdící šikmé ploše nahoru, uvidíte vpravo za dveřmi na žlutý klíč jeden osvětlený panel, otevřte ho. Uvnitř uvidíte nahoře přepínač, střelte do něj a běžte vlevo, vedle dveří "Authorised Personnel" se sníží skříňka a do otvoru za ní vběhněte, vyjeďte výtahem nahoru a jste na můstku hvězdné lodi NCC 1701-D Enterprise (#1). Jděte do kanceláře kapitána Picarda a použijte jeho počítač, před Vámi se otevře tajná místnost (#2). Uvnitř místnosti za dveřmi "Authorised Personnel" je uprostřed řady monitorů otevírací sloup (D). Naproti tomuto sloupu vyskočte na to, co tam je (bedna?) a z ní ještě vyskočte nahoru, proskočíte holografickou stěnou, za ní je stěna, kterou můžete odsunout (E).

Level 4 - Fusion Station
Secret: 7

V místnosti se čtyřmi výboji je uprostřed druhého výklenku otevírací stěna (#1). Jděte doleva a vyskočte nahoru do dalšího tajného místa (#2). Když skočíte pod výboj, který je nejblíže výtahu, kterým z této místnosti odejdete, najdete malou chodbičku, otočte se a otevřte stěnu proti ní (#3). V místnosti s koly rotujícími ve vodě, se po přejití kolem monitoru bezpečnostní kamery otevře na druhé straně místnosti stěna vpravo od výtahu, kterým odejdete (#4). (Ale až potom, co pod vodou otevřete dveře výtahu). Až poté vyjedete výtahem nahoru a přejedete přes propast na druhou stranu, najdete za dveřmi vlevo v rohu vysunovací sloup (#5). Hned v další místnosti vyskákejte vpravo po "schodech", které vytvořil výbuch a jděte do větrací šachty (#6). Za šachtou pak najdete dívku a vpravo od ní prasklinu, vyhoďte ji do vzduchu (#7).

Level 5 - Occupied Territory
Secret: 4

Až otevřete velkou bránu blízko znaku EDF, tak se skrčte a prolezte pravým dolním rohem (#1). Poté, co uděláte pár kroku za výklenek s Holodukem, otevře se za Vámi vpravo nahoře ode dveří další tajné místo (#2). Proti výklenku s Holodukem je větrací šachta, vlétněte dovnitř (#3). U modrého klíče je pravý dolní monitor otvírací (#4).

Level 6 - Tiberius Station
Secret: 8

Vejděte do zásobárny (Supplies) a naproti Vám je odsouvací stěna (#1). Hned, co vstoupíte do dveří s nápisem "Tiberius Station", odpalte prasklinu po pravé ruce (#2). Vlevo ode dveří vedoucích do místnosti s radioaktivním materiálem je odsunovací stěna (#3).

Až půjdete otevřít dveře do místnosti s radioaktivním materiálem, je před výtahem tmavá odbočka a v ní je proti fontánce holografická stěna (#4). Před lávkou, na jejímž jednom konci jsou dveře na červený klíč vyleťte do větrací šachty, udělejte pár kroků a otočte se, uvidíte, že na rohu naproti Vám se otevřela malá dvířka, vleťte do nich (#5). Když budete stát uprostřed lávky vedoucí přes kyselinové jezírko, ve kterém je červený klíč, uvidíte vlevo a vpravo výklenky, skočte do kyseliny, vynořte se a dojděte ke stěně, tu otevřte (#6, #7). Za touto lávkou vyjeďte výtahem nahoru a cestou ke dveřím rozstřelte prasklinu vlevo (#8).

Level 7 - Lunar Reactor
Secret: 7

Až budete u dvou odsouvajících se stěn, stiskněte spínač a běžte do výklenku vpravo, potom odtud vyjděte a jděte do vzdálenějšího rohu po Vaší levici, který otevřte (#1). Hned za těmito stěnami je za větrací šachtou vlevo odsunovací pravý sloupec počítačů (#2). Pokud máte málo Jetpacku, můžete slétnout dolů a najít nový Jetpack na dně propasti (A). Každopádně seskočte vlevo do propasti a Jetpack zapněte až uvidíte jeskyni na protější straně (#3). Na konci této tajné místnosti pod visící mrtvolou je odsouvací stěna a za ní je teleport, který Vás přenese ke žlutému klíčí (B). Až půjdete větrací šachtou vedoucí nad propastí, tak ji rozstřílejte a vyskočte do tajné jeskyně vlevo (#4). V kanále s kyselinou je vlevo před ozubeným kolem prasklina, kterou rozstřelte (C). Potom projděte kolem ozubeného kola a v místnosti za ním otevřte druhé počítače zleva (#5). U reaktoru vyskočte do výklenků za sloupy vlevo a vpravo od něj (#6, #7). Když zničíte reaktor, vyskočte na něj a najdete atomic health (D).

Level 8 - Dark Side
Secret: 7

Až vyjdete ze dveří Gamma Transportu je v místnosti naproti Vám za mapou tajné místo (#1). Vpravo za dveřmi Alpha Transportu je prasklina, odpalte ji (#2). Až vejdete do místnosti s průhlednými nádobami s vodou, otevřte sloup vpravo (pokud jste v pravé části (nebo vlevo (pokud jste v levé části) od nich a vyjeďte nahoru výtahem (#3). Vpravo od přepínače, který přivolává kabinu v Gamma Transportu je mapa, otevřte ji (#4). Potom, co v Gammě sjedete dolů výtahem, vlezte do větrací šachty za ním, všimněte si, že světlé místo za rohem je ve skutečnosti výtah (?) a pokračujte dál. Až vylezete ze šachty, vstupte do místnosti vlevo a vyhoďte do vzduchu prasklinu vlevo (#5). Až pojedete kabinou v Beta Transportu, sledujte stěnu ubíhající za dveřmi, až uvidíte, že jsou vlevo rozbitá světla, proskočte jimi (#6). Až vystoupíte z monolitu-teleportu, rozstřelte prasklinu vlevo a vyskočte do ní, zavede Vás do tajného levelu, levelu 11: "Lunatic Fringe" (#7).

Tajný level - level 11 - Lunatic Fringe
Secret: 0

Nic, opravdu vůbec nic, s čím bych Vám mohl poradit!

Level 9 - Overlord
Secret: 4

Až se vynoříte, zůstaňte stát na vodě a postavte se proti výklenku s přepínači. Ve sloupech vlevo a vpravo od Vás jsou holografické stěny (#1). Dále si spusťte sloup uprostřed vody, vyskočte na něj, přeskočte ke sloupu na druhou stranu a otočte se, uvidíte, že je sloup otevřený (#2). Až vstoupíte do dveří za malým strážcem, jděte doprava a za vodou sledujte pozorně levou stěnu až při stropu, po pár krocích najdete prasklinu, rozstřelte ji (#3). Až otevřete dveře vedoucí k bossovi, proběhněte kolem něj až dozadu k mapě, pak se otočte, vyběhněte zase ven a proti Vám uvidíte ve stěně otevřený výklenek (#4).

Tajný level - level 12 - Spin Cycle
Secret: 0

Do tohoto levelu by se podle mě mělo dostat z levelu 5: "Occupied Territory", opak je ale pravdou. Nevím jak se do tohoto levelu dostat bez použití čítu: DNSCOTTY210. Navíc tu nejsou opět žádná tajná místa, FUJ!!

Episode 3 - Shrapnel City

Level 1 - Raw Meat
Secret: 7

Když půjdete do japonské restaurace, vyskočte vpravo před vchodem na zeď, z ní seskočte dolů a probourejte prasklinu na konci (A). Šedivá stěna vlevo od keramické panenky je pouze holografická (#1). O kousek dál spusťte dolů mezerníkem plakát s dívkou a nápisem "Exotica Tonight" a vyskočte na něj (#2). Vlevo od nápisu BAR otevřte ceník (#3). V první buňce je v levé stěně jedno bělejší místo, otevřte ho a získáte Jetpack (B). Ve třetí buňce vlevo od vchodu probourejte pravou stěnu s prasklinou (#4). Až seberete modrý klíč, tak se otočte a stiskněte mezerník u kasy, otevře se tak spousta výklenků s teleporty (C). Plakát dívky vedle nápisu Karaoke je průchozí a za ním je teleport (D). Nahoře nad levým reproduktorem je větrák, rozstřelte ho a vyleťte nahoru (E). Vpravo v sushi baru je na stěně krvavý otisk tlapy, stiskněte ho a vpravo od Vás se otevře tajné místo (#5). Proti krvavé tlapě je malá skříňka, otevřte ji a stiskněte levou stěnu, zadní stěna se odsune (#6). Až vstoupíte do kuchyně, otevřte skříň vpravo ode dveří (#7). Pod třetím větrákem zleva za plotnou jsou odsunovací dvířka, kde najdete další Jetpack (F).

Level 2 - Bank Roll
Secret: 5

Vpravo od nápisu "Federal Loan and Trust" otevřte ATM automat (#1). Až stisknete tlačítko, abyste získali modrý klíč, otevře se vpravo za Vámi obraz (#2). Když vstoupíte do dveří na modrý klíč, tak se otočte doprava a vystřelte na tlačítko ve tmavém rohu, za Vámi se pod telefonem otevře tajné místo (#3). Proti spínači, který Vám odemkne dveře do "Secured Area" otevřte obraz (#4). V gamma turbíně odpalte rudě zabarvenou prasklinu (#5).

Level 3 - Flood Zone
Secret: 5

Až spadnete dolů do vody, tak rozstřelte prasklinu, která se skrývá za rostlinkami vpravo, vplujte dovnitř a v jeskyni opět vyplavte (#1). Stěna vlevo od modrého klíče je holografická, proskočte skrz ní (#2). Poté, co vyjdete dveřmi na žlutý klíč na střechu, vyskočte do výklenku vpravo a odsuňte světlou stěnu vzadu (#3). Potom slétněte ze střechy do temného výklenku proti nápisu "Alley Cat Lounge". V tomto výklenku otevřte okno vlevo (#4). Až otevřete dveře na červený klíč, najděte na bednách žlutý nápis "Hard Hat Area", stiskněte u něj mezerník a bedny vlevo za rohem se odsunou (#5).

Level 4 - L. A. Rumble
Secret: 3

Hned, jak vylezete ze stoky, odpalte prasklinu po Vaší pravici (#1). Vpravo přede dveřmi vedoucími do místnosti s modrým klíčem je odsouvací stěna (A). V místnosti s modrým klíčem leží na opačné straně místnosti na kredenci nůž, klekněte si před ním a stiskněte mezerník, skříňka vpravo se sesune (#2). Odpalte prasklinu proti dveřím (B). Vpravo od červeného klíče je obraz, otevřte ho (#3). Vlevo od toho samého klíče otevřte skříň (C).

Level 5 - Movie Set
Secret: 4

Poté, co se objevíte je za Vámi okno, až se otevře, skočte dovnitř a stiskněte pravý počítač, v místnosti vlevo se otevře automat na zákusky (#1). Na ulici je na zdi po Vaší pravici plakát s Dukem, můžete prolétnout do místnosti za ním skrz nápis "3D Realms Studios" (#2). Až vstoupíte do místnosti za dveřmi na modrý klíč, vyskočte až nahoru na bedny vlevo a vpravo od Vás se otevře jedna řada beden (na podruhé už můžete bedny odsunout sami mezerníkem (#3). Poblíž žlutého klíče najdete nápis USA, ten stiskněte a vpravo od Vás se otevře cesta do tajného levelu, levelu 10: "Tier Drops" (A). Další tajné místo najdete, když proskočíte obrazem Země proti špičce makety raketoplánu (#4). Na tomto místě vyleťte vpravo nahoru a prolezte větrací šachtou (B). Až budete v místnosti za dveřmi na červený klíč, tak nezapomeňte, že zadní část sloupu je otevírací (C).

Tajný level - level 10 - Tier Drops
Secret: 4

Do všech čtyř tajných míst se dostanete tím, že otevřete stěny za nápisy Alpha, Beta, Gamma a Delta. (#1, #2, #3, #4). Další předměty získáte, když otevřete malé výklenky vlevo a vpravo od rohů s tajnými místnostmi (A,B,C,D,E,F,G,H).

Level 6 - Rabid Transit
Secret: 6

Až projdete otáčejícími se dveřmi, stiskněte mezerník u pokladny, vlevo od Vás se sníží police s časopisy (A). Poté otevřte plakát "Lunar Apocalypse" (#1). Vyskočte na levý červený automat s prezervativy, ten se sesune a za ním je další tajné místo (#2). Vpravo od tohoto místa jsou automaty na zákusky, když u prostředního automatu stisknete knoflíky vpravo, objeví se automic health (B). Vystupte na nástupiště s vchodem na modrý klíč, pak běžte doleva až k výklenku, který ohraničují modře blikající světílka, vpravo od tohoto výklenku rozstřelte prasklinu (#3). Na nástupišti s vchodem na modrý klíč vyskočte na poštovní schránku a otevřte nápis "No Luitering" (#4). Vpravo od tohoto tajného místa odsuňte tmavou stěnu (#5). Za dveřmi na červený klíč odpalte prasklinu na zdi vpravo (C). Z takto vzniklé díry přeskočte na pravou polici s knihami, tím se sníží levá police a za ní najdete tajné místo (#6).

Level 7 - Fahrenheit
Secret: 4

V místnosti u nápisu "Guilty!" otevřte obraz (#1). Vpravo od tohoto místa je skříň s láhvemi, lahve zničte a projděte dovnitř (#2). Nezapomeňte zničit prasklinu na protější zdi (A). Ve studiu KTIT proskočte holografickou oponou za mikrofonem (#3). Poslední tajné místo je vedle monitorů proti vchodu do studia KTIT, tam najdete i červený klíč (#4).

Level 8 - Hotel Hell
Secret: 3

V hotelové recepci (proti dveřím na fotobuňku) je jeden sloupec levých bezpečnostních schránek bělejší než ostatní, otevřte ho (A). Až vystoupíte z výtahu, jděte do baru a naproti vchodu otevřte skříň (#1). Vlevo od této skříně je dřevěná stěna, odsuňte ji (#2). V bazénku za barem se potopte a proti skokánku rozstřelte prasklinu (B). Vlevo od této praskliny je vodopád, proskočte skrz něj, budete teleportováni do džungle. V džungli se dotkněte otisku krvavé tlapy a vstupte do jeskyně vpravo (#3). Vpravo od jeskyně zničte palmy a najdete vstup do tajného levelu, levelu 11: "Freeway" (C). Když půjdete k "normálnímu" exitu, hoďte předtím, než seskočíte ze šachty dolů granát a odpalte ho, možná se Vám podaří vyhodit do vzduchu prasklinu dole (D). (Úspěch poznáte podle dvojitého výbuchu).

Tajný level - level 11 - Freeway
Secret: 5

Hned jak dopadnete do vody, se otočte a rozstřelte prasklinu (A). Až vylezete z vody, jděte doleva, na konci ulice rozstřelte prasklinu vlevo, vyskočte nahoru, jděte po římse doleva a na konci otevřte poslední okno (#1). Na druhé ulici otevřte okno proti dveřím na modrý klíč (#2). Když vyjdete schody a probouráte dveře, dostanete se do prvního tajné místnosti. Probourejte dveře u modrého klíče (#3). Až vyjdete těmito dveřmi zpět ven, otevřte polici s knihami vpravo (#4). Naproti mrtvému Terminátorovi proskočte žlutými pruhy (#5).

Level 9 - Stadium
Secret: 0

Vylétněte co nejvýše a sestřelte vzducholoď s nápisem "Duf Beer" (A).

 

Pokud náhodou nemůžete Duka dohrát ani se znalostí všech tajných míst, nabízí se Vám tu poslední možnost, použijte číty:

 

DNCORNHOLIO (DNKROZ) - nesmrtelnost

DNVIEW - vidíte Duka zvenčí

DNWEAPONS - všechny zbraně a náboje

DNUNLOCK - odemkne všechny dveře

DNITEMS - dodá všechny předměty

DNSTUFF - všechny předměty, zbraně a náboje

DNRATE - počet snímku za vteřinu

DNSKILL1-4 - restartuje level se zvolenou obtížností

DNCLIP - procházení zdmi

DNHYPER - steroidy

DNCASHMAN - peníze

DNMONSTERS - zmizí všichni nepřátelé

DNALLEN - napíše "Buy Major Stryker"

DNBETA - napíše "Pirates Suck!"

 

Martin Kovář


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce