Dune: Awakening odhaluje první záběry z enginu hry. Podívejte se na písečné pláně planety Arrakis

Funcom svoje MMORPG z univerza Duny oznámil už před několika měsíci. Na předávání The Game Awards se jejich očekávaná novinka opět ukázala a tentokrát v krátkém videu předvedla několik záběrů přímo z enginu hry. Podíváme se do různých koutů planety Arrakis, která je nejnebezpečnější z celého vesmíru. 

Pracovat s univerzem, které je tak bohaté a rozsáhlé jako Duna, je perfektní pro nadšení Fancomu do tvorby multiplayerových otevřených světů. S Dune: Awakening se pokoušíme posunout hranice toho, co si lidé představují pod pojmem 'přežívání ve vesmíru',“ říká Joel Bylos, CCO společnosti Funcom. 

Na Arrakisu se mají v jednu chvíli pohybovat tisíce hráčů a tomu má odpovídat celková velikost hry. V rámci příběhu budeme potkávat postavy známé z knižní předlohy. Některé budou na naší straně, jiné zase představují hrozbu. Svoji postavu si vytvoříme podle svého gusta. Kromě vzhledu a schopností si budeme moci sami zvolit, komu budeme loajální.

Z těch pár vteřin, kde nevidíme ani záběry přímo z hraní, je těžké soudit, co od Dune: Awakening očekávat. Z webu hry jsme navíc vyčetli třeba to, že půjde o hru z pohledu třetí osoby, kde kromě menších potyček dojde i na masivní bitvy. Jednou za čas dojde na Arrakisu k výskytu velkého množství koření, což má přitahovat pozornost všech okolních hráčů. Stejně jako v předloze je i tentokrát koření tím nejvzácnějším zdrojem, takže není divu, že o něj bude obrovský zájem. 

Diskuze (2) Další článek: Hellboy chystá vlastní hru. Ve Web of Wyrd se pokusíme zachránit ztraceného agenta

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,