Dysmantle je akční RPG s otevřeným světem, které dorazí na PC a konzole

Retro akční RPG s příchutí spousty dalších žánrů. Kdo by to nebral?

Akční RPG patří mezi nejpopulárnější herní žánry, a pokud k tomu přidáte ještě otevřený svět, hráči se jen valí. Studio 10tons si toho pravděpodobně všimlo, a tak odhaluje zbrusu nové akční RPG Dysmantle, které dorazí ve druhé polovině letošního roku na PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch. 

Hra podle slov tvůrců kombinuje spoustu všemožných žánrů, nejde tedy čistě o RPG s prvky akce. Velkou inspirací slouží hry jako Zelda, Stardew Valley, Subnautica, Dark Souls a další, takže rozhodně jde o velmi unikátní mix. 

Stěžejním prvkem bude stylizace, která připomíná komiks s lehkým retro nádechem 70tých a 80tých let. Hlavní hrdina se po jakési světové kalamitě opět vrací na zemský povrch a bude se snažit odhalit tajemství, co za apokalypsou stálo. Zajímavým prvkem má být fakt, že 99% všech objektů ve hře lze rozložit na materiály, vhodné pro crafting zbraní, vybavení, oblečků a dalších maličkostí. Budete tedy lovit, prozkoumávat svět, bojovat, přežívat a hledat cestu dál.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Tsushimy vyráží dech

Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Ts…

Graficky možná nejde o naprosto špičku současné generace, jen málo co ale odkáže překonat umělecký styl hry Ghost of Tsushima.

4.  8.  2020 |
Blizzard vzdal hold zesnulému hráči, Reckful bude součástí světa WoW

Blizzard vzdal hold zesnulému hráči, Reckful bude …

Od datadisku Shadowlands ho můžete potkat ve světě Azerothu, a i ti, kteří WoW nehrají a Reckfula vlastně vůbec neznají, musí uznat že se jedná o velice pěkné gesto.

10.  8.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a začátek QuakeConu

Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a za…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  8.  2020 | | 1 N/A
Death Stranding na PC láká fotorealistickou grafikou a DLSS 2.0

Death Stranding na PC láká fotorealistickou grafik…

Nejnovější technologie v precizně optimalizovaném enginu pana Kojimy.

8.  8.  2020 | | 8 N/A