e-gon Adventures III

Tato hra je jednoduchou arkádou, kterých tu již byly desítky, přičemž první se objevily před mnoha lety na osmibitových počítačích. Přesto má taková hra i dnes své kouzlo nejenom pro pamětníky, ale i pro leckterého herního novice, který se v ní může dosyta vyřádit. Lákavá je také možnost věcných výher za dobré umístění.
e-gon Adventures III
e-gon Adventures III je jednoduchá arkáda, kterých tu byly již desítky a první se objevily před mnoha lety na osmibitových počítačích. Přesto má taková hra i dnes své kouzlo nejenom pro pamětníky, ale i pro leckterého herního novice, který se v ní může dosyta vyřádit.

Pokud znáte Xenon, Raptor či podobné střílečky, zhruba víte o čem tato hra je. Váš létající stroj (tentokrát je jím letadlo) vidíte z bočního pohledu, na rozdíl od dvou výše zmíněných her, kde jste jej viděli pohledem shora, ale to není podstatné. Daleko důležitější je zábava, kterou si s touto hrou můžete užít. Jakmile se váš aeroplán dostane do vzduchu, neustále na vás dotírají a útočí různě silní protivníci – vaším úkolem je samozřejmě jejich zneškodnění, za což dostáváte body.

e-gon Adventures IIIe-gon Adventures III

Z některých protivníků vypadávají bonusy. Oproti jiným hrám tohoto typu, nejsou bonusy pevně stanovené, ale „rotují“, tzn. každý bonus vám může přidat jakoukoliv vlastnost, ale musíte jej sebrat ve správné chvíli. Obvyklými bonusy je zesílení palebné síly, zadní kanón a jakýsi velmi účinný „provaz“, který se hodí zejména v případech, kdy nalétává větší počet nepřátelských letounů současně.

Grafika je celkem roztomilá, jen mě zaráží, že mé letadlo vypadá jako dvojplošník z první světové války, zatímco lodě protivníka nemají daleko ke klingonským válečným lodím, ale což…

Své výsledky můžete nahrát skrz Internet do výsledkových listin, které jsou na oficiálních stránkách www.e-game.com a případně i něco vyhrát. Můj rekord (1100 bodů) má daleko k prvnímu místu (11 000 bodů), ale pravidelný trénink by tuto situaci rychle změnil (věřím tomu :-).

Download (430 kB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A