E3 - ParaWorld: Lovci mamutů a Jurský park v grafice LOTR: Battle of Middle-Earth

E3 není jen o velkých světoznámých firmách a jejich očekávaných projektech. Svůj prostor dostali i menší studia jako například vývojáři zajímavého trpasličí hry Wiggles. Jejich nový projekt se zatím pracovně nazývá ParaWorld a zpracovává dosud nepoznanou historickou epochu - pravěk. Biologové mít asi radost nebudou, když se na jedné mapě budou vesele prohánět dinosauři, mamuti a lidé s meči, ale o zobrazení Darwinovy teorie ve hře asi nepůjde. Jako ostatně vždy v hrách a filmech s podobnou tématikou se děj odehrává v "zapomenutém světě".

Hlavní důraz bude kladen na zobrazení světa, ve kterém hráči nebudou pány, ale budou muset o postavení na vrcholku potravního řetězce tvrdě bojovat. Dinosauři se svými mírami vysoce převyšujícími ideální stoosmdesáticentimetrovou výšku budou pro lidské vesničky velkým nebezpečím. Ovšem nejen nenávistí živ je jurský plaz, některé druhy dinosaurů si budete moci ochočit a využívat k vlastnímu prospěchu (třeba k válčení, bojovník na hřbetě dinosaura bude určitě vítaným zpestřením jinak nudných lidských potyček).

Nezajímavě rozhodně nezní i pokročilý RPG systém, který je provázán s kmenovým životem pračlověka. Jednotky budou "silné individuality" a nejlepší hrdinové mohou získávat vyšší hodnosti v kmenové hierarchii, případně se stát přímo šéfem vesnice.

Tvůrci mají zatím na zpracování všech svých na první pohled zajímavých nápadů dostatek času, neboť datum vydání odsunuli na rok 2005. Pokud jim vše vyjde, tak jak si představují, mohli bychom se dočkat velice zajímavé real-time strategie. Zvláště jsme zvědavi na proklamovaný pocit strachu z místní zvířeny. Červi z Duny jsou nám málo, chceme víc!:-)

      

     

Související informace (ParaWorld):
Homepage hry: http://www.para-world.com
Výrobce hry: SEK
Distributor hry: Sunflowers 
Distribuce v ČR: zatím není rozhodnuto
Předpokládané datum vydání: 2005

Zdroj: GameSpot 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní příležitost získat hru bezplatně!

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní přílež…

Hru Kingdom Come: Deliverance si může každý dopřát zdarma. Unikátní příležitost má jen týdenní trvání, ale hra vám zůstane už napořád.

13.  2.  2020 | | 56 N/A
Metro Exodus s ray-tracingem ve 4K rozlišení vypadá nádherně

Metro Exodus s ray-tracingem ve 4K rozlišení vypad…

Metro je už v základu krásnou hrou. A co teprve ve 4K rozlišení s ray-tracingem.

9.  2.  2020 | | 11 N/A
Zadarmo nebo se slevou: digitální deskovky zdarma a balíček vláčků

Zadarmo nebo se slevou: digitální deskovky zdarma …

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

7.  2.  2020 | | 5 N/A
Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery | Galerie

Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery |…

Minulý víkend jsme se zúčastnili pražského Comic-Conu a nechali se ovládnout atmosférou. Podívejte se na naše zážitky.

12.  2.  2020 | | 5 N/A
Red Dead Redemption 2 pod útokem hackerů, mlátí hráče pomocí kostlivců

Red Dead Redemption 2 pod útokem hackerů, mlátí hr…

Na PC se hráč prostě nikdy nenudí.

11.  2.  2020 | | 2 N/A