E3 - ParaWorld: Lovci mamutů a Jurský park v grafice LOTR: Battle of Middle-Earth

E3 není jen o velkých světoznámých firmách a jejich očekávaných projektech. Svůj prostor dostali i menší studia jako například vývojáři zajímavého trpasličí hry Wiggles. Jejich nový projekt se zatím pracovně nazývá ParaWorld a zpracovává dosud nepoznanou historickou epochu - pravěk. Biologové mít asi radost nebudou, když se na jedné mapě budou vesele prohánět dinosauři, mamuti a lidé s meči, ale o zobrazení Darwinovy teorie ve hře asi nepůjde. Jako ostatně vždy v hrách a filmech s podobnou tématikou se děj odehrává v "zapomenutém světě".

Hlavní důraz bude kladen na zobrazení světa, ve kterém hráči nebudou pány, ale budou muset o postavení na vrcholku potravního řetězce tvrdě bojovat. Dinosauři se svými mírami vysoce převyšujícími ideální stoosmdesáticentimetrovou výšku budou pro lidské vesničky velkým nebezpečím. Ovšem nejen nenávistí živ je jurský plaz, některé druhy dinosaurů si budete moci ochočit a využívat k vlastnímu prospěchu (třeba k válčení, bojovník na hřbetě dinosaura bude určitě vítaným zpestřením jinak nudných lidských potyček).

Nezajímavě rozhodně nezní i pokročilý RPG systém, který je provázán s kmenovým životem pračlověka. Jednotky budou "silné individuality" a nejlepší hrdinové mohou získávat vyšší hodnosti v kmenové hierarchii, případně se stát přímo šéfem vesnice.

Tvůrci mají zatím na zpracování všech svých na první pohled zajímavých nápadů dostatek času, neboť datum vydání odsunuli na rok 2005. Pokud jim vše vyjde, tak jak si představují, mohli bychom se dočkat velice zajímavé real-time strategie. Zvláště jsme zvědavi na proklamovaný pocit strachu z místní zvířeny. Červi z Duny jsou nám málo, chceme víc!:-)

      

     

Související informace (ParaWorld):
Homepage hry: http://www.para-world.com
Výrobce hry: SEK
Distributor hry: Sunflowers 
Distribuce v ČR: zatím není rozhodnuto
Předpokládané datum vydání: 2005

Zdroj: GameSpot 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce