E3 09: Konference Electronic Arts – další díly budou ještě lepší

Electronic Arts si ukrojili hned druhý čas na konferenci v průběhu E3. Byly představeny dvě nové značky, pár původních her a hromada pokračování úspěšných titulů.
E3 09: Konference Electronic Arts – další díly budou ještě lepší

Jakmile odezněl nápor na tiskové konferenci Microsoftu, přesunuly se davy k Electronic Arts. Ve vchodu divadla Orpheum se mísili obchodníci v oblecích s novináři v obnošených herních tričkách, postupně se soukali do sedadel, aby vyslechli krátké bezpečnostní hlášení. Pár slov o nouzových východech, žádnou paniku, pokud vás žhavé zprávy od Electronic Arts rozpálí, vypněte si své mobilní telefony, iPhone, Blackberry a další komunikátory. A pak konečně začala akce.

orpheum.jpg

Electronic Arts mají ve zvyku se chlubit svými úspěchy, nemohli si tedy hned na začátek odpustit prezentaci ukazující významné tituly poslední doby. Spore se snoubilo s The Sims, zatímco žoldáci z Army of Two spojili své síly s posádkou Mass Effect v boji s protivníky. Už jen následovaly v rychlém sledu upoutávky s prezentacemi od producentů jednotlivých význačných titulů a studií, stejně jako vývojářů pracujících s Electronic Arts na základě programu EA Partners, podívejte se na ně s námi podrobně. O upoutávce na Dante’s Inferno už jsme vás informovali dříve, na scénu pak přišel sám ředitel EA John Riccitiello, aby představil Jonathana Knighta.

Sims 3

Dnes o půlnoci půjde v části zemí do prodeje nejnovější díl série simulace reálného života. Bohužel, více informací už tak nebylo potřeba dodávat a šéfové tak představili pouze novou upoutávku na online obsah.

VIDEO: 1713 'Sims 3 - trailer'

Littest Pet Shop Online

Nejen hard core hráči dostanou své hračky, ale je připravena zábava i pro děvčata. Chip Lange z divize Hasbro představil trojici prostředí, v níž se budete moci se svými virtuálními domácími mazlíčky prohánět, stejně jako ukázal několik možností, jak změnit vzhled svého oblíbeného zvířete. Dokonce se můžete dostat i k plyšákům, jací byli k vidění v Little Big Planet. To vše za doprovodu hromady miniher samozřejmě online a zcela bezpečně pro všechna děvčata. Jistou zajímavostí má být placení měsíčních poplatků, které není povinné, avšak nejspíš přinese nějaké zajímavé herní bonusy.

lps.jpg

Charm Girls Club

Rozjezd v podání Electronic Arts je pro hráče lehce překvapivý, když první významnější ohlášení patří značce EA Girls. S novým brandem souvisí i ohlášení hry pro dívky Charm Girls Club pro Wii, kde můžete třeba použít Wii-mote namísto spreje na vlasy a soupeřit se svými kamarádkami o co nejtužší účes. Asi už stárnu, ale věřím, že si podobnou hru určitě nějaká děvčata koupí.

Need for Speed Shift

Konečně přesun k vážnějším tématům, ne, že bych chtěl znevažovat důležitost pevného účesu. Patrick Soderlund rozebral dopodrobna různé psychologické profily řidičů ve hře, od typického slušňáka jezdícího čistou stopu a vyhýbajícímu se jakékoliv kolizi, přes normálního jezdce, až po agresivní hovado, jež vás s radostí pošle do prvních svodidel a s vítězoslavným houkáním odfrčí někam dál.

nfs.jpg

Shift však přinese prý reálnější simulaci jízdy, což zapříčiní větší námahu v pouhé snaze o dokončení závodu. Což potvrdil Patrick i při ukázce hraní, kdy předváděl ten opojný pocit rychlosti při řízení z kokpitu a v téměř 250 km/h potkal zátarasy v zatáčce. Znalci Need for Speed zešedli, podobně jako obraz, protože kupodivu nepokračoval už dále. Že by na tvrzení o reálnější simulaci aspoň něco bylo?

Dragon Age: Origins

Život fantasy dobrodruha není žádný med. A Dragon Age hodlá ukázat svět bez pohádkové nadsázky, kde krev stříká po litrech, děvčata se s chutí vrhají na hrdiny, aby ulevila jejich znaveným tělům. Představte si takového zaklínače, brutalitu a přirozenost vynásobte nějakým pěkným číslem, nebo se raději podívejte na ukázku za zvuku tvrdší hudby.

VIDEO: 1721 'Dragon Age: Origins - trailer s titulky'

Mass Effect 2

Spoiler dne, Shephard žije! Tedy aspoň tomu tak bude na začátku děje druhého dílu RPG Mass Effect, kdy se však vydává na jistou smrt, společně se svými druhy pečlivě vybranými pro sebevražednou výpravu. Je otázkou, zda se vám svými činy podaří smrti všech, ne jenom vašich postav, zabránit, nebo ne.

VIDEO: 1723 'Mass Effect 2 - trailer s titulky'

EA Sports Grand Slam Tennis

Tenis na Wii prý nikdy nebyl zábavnější. Electronic Arts viditelně nešetřili, když pozvali na jeviště i Pete Samprase, který svedl krátkou virtuální tenisovou bitvu s producentem hry. Aby ukázal, jak je hra blízká realitě, hned po vysvětlení s plynulou elegancí šampiona usadil člena vývojářského týmu esem, které pak následovalo několik povedených úderů.

The Saboteur

Druhá světová válka je stále v kurzu, poslední dobou však čím dál tím častěji v roli některého z odbojářů. Jednoho z nich se ujmete i při hraní The Saboteur, sandboxové hry ne nepodobné GTA. Osvobozujete francouzská města, kde jasně vidíte jejich příslušnost už podle barev.

VIDEO: 1712 'Saboteur - trailer'

Černobílé spektrum narušují jen rudá okolí hákových křížů, to bude jistě místo plné okupačních sil, zatímco veselé barvy, uličky s nočními podniky a rozptýlením, to je několik základních známek odboje. Ať už budete v přestrojení likvidovat nacistické pohlaváry, nebo se schovávat v pánských podnicích pro doplnění zdraví, Saboteur vypadá po čertech zajímavě.

APB (All Points Bulletin)

David Jones, tvůrce podílející se na původním GTA a Crackdown, představil své nové dílo APB. V rámci této online akce se dostanete buď do role strážců zákona snažících se udržovat pořádek ve městě a uklidňovat gangy, za něž zase bude možné hrát s jinými cíli. K tomu navíc budou pochopitelně k dispozici i NPC a jakási forma příběhu.

Star Wars: The Old Republic

Mohutné finále patřilo opět Bioware, tentokrát s jejich MMORPG ze světa Hvězdných válek. Než se vrhnete do vychutnávání velmi povedené upoutávky, vězte, že údajně každé hratelné povolání bude mít svůj specifický příběh, který bude plně doprovázen namluvenými dialogy. Hra se tak jako první MMO má chlubit kompletní zvukovou výbavou pro veškeré rozhovory v ní obsažené, i když tento primát patřil i v dávných dobách Everquestu 2. A, abych nezdržoval, onen trailer je zde:

VIDEO: 1730 'Star Wars: The Old Republic - trailer'

Související články
  1. E3 09: To nej z konference Microsoftu – zapomeňte na Wii
  2. E3: Přehled nejdůležitějších akcí

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A