E3 09: To nejlepší od Sony – dohnat a předehnat

Sony na letošní E3 rozhodně nezahálela, na své tiskové konferenci představila hromadu lákavých novinek, včetně praktické ukázky nového ovladače pro PS3.
E3 09: To nejlepší od Sony – dohnat a předehnat

Spolu s poslední tiskovou konferencí se naplno rozhořela bitva o nejlepší prezentaci, kdy prozatímní první místo držel se svým našlápnutým programem celou dobu Microsoft. Sony se však rozhodně nenechala zahanbit, když nejspíš poměrně narychlo vytáhla z rukávu hromadu překvapení. V řeči čísel prý připravuje na další rok 364 hry na všechny své platformy, včetně stále táhnoucí PS2. I po devíti letech na trhu dokáže stařičká konzole dělat zázraky.

Došlo i na oficiální představení handheldu PSP Go, který však není další generací, nýbrž jen třetí revizí stárnoucí PSP. Nový přístroj bude v základním tvaru výrazně menší, přibližně velikosti iPhone, i když na hraní bude třeba vysunout jeho spodní polovinu s ovládacími prvky. Ke komunikaci s okolím bude mimo jiné sloužit i Bluetooth, protože se již nikam nepodařilo nacpat UMD mechaniku, musí si hráči vystačit s paměťovými kartami a 16 GB vnitřní paměti. Od prvního října, kdy má handheld přijít na trh, by se hráči měli dočkat všech titulů jak na UMD pro starší verze, tak i rovnou prostřednictvím PSN, kdy se na tuto síť bude možno konečně připojit i prostřednictvím PC. PSP Go půjde přitom do obchodů s cenovkou 250 euro (do sedmi tisíc korun).

Jedním z největších lákadel je ale představení nového ovladače pro PS3, který je zatím ve fázi prototypů, ale i tak dosahuje impresivních výsledků. Sony se podařilo dohnat Nintendo a vytvořit zařízení snímající pohyb s přesností jedna ku jedné. Technologie je založená na kombinaci vnitřních pohybových senzorů a snímání světelné koule na ovladači prostřednictvím kamery. Pokud se však již nyní těšíte, musím vás lehce zchladit, zařízení ještě nemá ani marketingové jméno a na trh má dorazit až příští rok na jaře. Vzhůru ale na bližší budoucnost a přítomnost prostřednictvím těch nejzajímavějších her.

Uncharted 2: Among Thieves

Nová upoutávka předvedla zase kus souboje na budovách v přímořském městě, dočkáte se klasického ručkování po všem možném, hromady naskriptovaných akcí, které ale vypadají povedeně a dokáží nejspíš rozdmýchat bojové nadšení. O půlnoci je spuštěn beta test hry pro více hráčů, takže si titul už můžete na svých PS3 ošahat pěkně sami.

MAG

Multiplayerová akce přináší příslib obřích bojů, kdy najednou proti sobě může stát až 256 hráčů. Podle ukázky je možné zastávat i pozici velitele a dávat příkazy ostatním hráčům, kteří pak získávají zkušenosti nejen za zabíjení protivníků, ale i za plnění různých cílů. Otázkou však zůstává, jestli takové kvantum hráčů bude plynule stíhat i hardware, nebo připojení k síti, na odpověď si však budete muset ještě počkat.

Gran Turismo PSP

Závodní hra bude jedním z lunch titulů nového PSP Go, protože přijde na trh ve stejný den, čili 1. října. Hlavním lákadlem přitom bude nejspíš možnost posbírat až osm stovek nejrůznějších aut, kdy si budete moci, a nejspíš i muset, své plechové mazlíčky vyměňovat s dalšími hráči. K závodění je připraveno rovnou 35 propracovaných tratí, sami si užijete jak klasických závodů, časovky a driftů, tak i kariéry v Legacy módu.

Metal Gear Solid: Peace Walker

A je to tady, Hideo Kojima ohlásil nový Metal Gear pro PSP, která se příběhově zařadí mezi třetí a čtvrtý díl MGS. Bude se však jednat o plnohodnotný titul přinášející další hromadu příběhu, podle upoutávky se dá očekávat i kooperativní hraní.

Agent a Mafia 2

V nenápadné montáži upoutávek na různé tituly pro PS3 se mihlo i několik titulů, které si rozhodně zaslouží pozornost. Jedná se i o novou hru od Rockstaru, exkluzivní pro PS3, s názvem Agent. Ponoříte se v ní do sedmdesátých let minulého století jako špión operující na nepřátelském území, ještě však nebylo přesně určeno, kde to bude. A druhá pecka si kupodivu nezasloužila na tiskovce ani komentář, mezi upoutávkami se totiž mihla i ukázka Mafie 2. Viditelně se tak tohoto titulu budeme moci příští rok dočkat i pro PS3.

Assassin’s Creed 2

Pánové z Ubisoftu se rozhodně neflákali a představili Eiza ve vší jeho parádě a eleganci. Benátky viditelně nájemnému zabijákovi svědčí, přináší s sebou celou řadu různých vychytávek a vylepšení. Ať už se jedná o různé podivuhodné stroje z dílny Leonarda da Vinci, nebo nenápadnou pistoli připojenou k levému zápěstí. Ostatně, škoda slov, sledujte sami upoutávku.

Final Fantasy XIV

I když Final Fantasy XI neobsazuje první místa v popularitě MMORPG, Square Enix se rozhodli začadit čtrnáctý plnohodnotný díl série Final Fantasy opět do tohoto žánru. Stále exkluzivně pro PS3, znovu čistá fantasy a hlavně znovu čekání, protože titul by se měl objevit až někdy příští rok.

ModNation Racers

I když byl rozjezd LittleBigPlanet trochu kostrbatý, ukázalo se, že v možnosti nechat si tvořit obsah hry od hráčů samotných je velká síla. Využít by toho měla i závodní hra ModNation Racers, kde pochopitelně budete moci navrhovat různé tratě a pak na nich závodit v příjemné komikové grafice, nepokrytě připomínající třeba konkurenční Mario Carts.

The Last Guardian

Projekt Trico od tvůrců ICO mění své označení na The Last Guardian. Samotná hra byla představena již dříve uniklým trailerem, jenž však doznal výrazných vizuálních změn. Po dějové stránce však zůstalo téměř vše při starém, díky čemuž jsme se opět viděli s chlapcem a jeho chlupatým 'kamarádem'. To bylo podpořeno ještě několika málo novými záběry, čímž však tvůrci přísun informací, dá-li se tak tomu vůbec říkat, utnuli.

God of War 3

Kratova cesta se chýlí ke konci, třetí díl má být údajně i poslední. Dočkáte se opět brutální akce s mocnými dorážečkami načatých protivníků, využívání budoucích mrtvol k transportu do lepší pozice a stylové atmosféry doprovázené dynamickou hudbou. Viditelně je na co se těšit. I když to není zdaleka všechno, Kratos si odskočí z God of War ještě do bojovky Soul Calibur: Borken Destiny pro PSP.

Související články
  1. E3 09: Den druhý - souhrn dění
  2. E3 09: To nejlepší z konference Nintenda – dobří holubi se vracejí
  3. E3 09: Den první - souhrn dění
  4. E3 09: Konference Electronic Arts – další díly budou ještě lepší
  5. E3 09: To nej z konference Microsoftu – zapomeňte na Wii

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A