E3 2001 přehled: Vše důležité v jednom článku!

Nebaví vás prodírat se stovkami krátkých zpráv a články typu „český Honza vyrazil do světa?“ Využijte tedy naše souhrnné přehledy, ve kterých jsou všechny důležité informace, které se na E3 objevily, ale žádný zbytečný balast.
Nebaví vás prodírat se stovkami krátkých zpráv a články typu „český Honza vyrazil do světa?“ Využijte tedy naše souhrnné přehledy, ve kterých jsou všechny důležité informace, které se na E3 objevily, ale žádný zbytečný balast.

Zdrojem veškerých těchto velezajímavých střípků a střípečků jest samozřejmě internet - jeho nesčetné herní magazíny, které měly to štěstí a na E3 své redaktory "propašovat" okázaly, a taktéž oficiální materiály herních firem, které právě ku příležitosti této výstavy hojně vydávají nové podrobnosti, obrázky a videa ze svých her.

AMD má své plány
Ponejprve se však podíváme na herní hardware, který jest předmětem obrovského zájmu každého gamera. Tak například takové AMD. Nedávno jste se na Doupěti mohli dočíst o novém mobilním procesoru Athlon 4 (kódové jméno Palomino), který je však určen i pro hráče. Ještě před jeho představením na podzim tohoto roku ale AMD uvede další modely "klasické" řady Athlonů (Thunderbird), a to na frekvencích 1,4GHz (možná již za několik týdnů) a 1,5GHz (zatím není určeno).

Taktéž ještě před uvedením Athlona 4 bychom se měli dočkat prvních multiprocesorových Athlonových systémů. Ty budou určeny zejména pro servery a pracovní stanice - budou mít zcela novou architekturu sběrnic, kdy bude každému jednotlivému procesoru přidělena jistá přenosová kapacita (pásmo).

Taktéž se očekává, že Athlony budou zmenšeny, a to zejména díky využití 0.13 mikronové technologie. Kódové jméno pro nový procesor zní "Thoroughbred" a měl by být uveden na počátku roku 2002. Později v tomto roce začne AMD využívat technolgie SOI (Silicon On Insulator - doslova "křemík na izolantu"), a to poprvně v čipu s kódovým názvem Barton. Tato technologie má silně zredukovat vyzařování tepla z procesoru a tak se zřejmě dočkáme taktovacích překvencí kolem 2GHz. Všechny Athlony budou i nadále využívat Socket A - až do konce roku 2002 - a všechny současné základní desky budou kompatibilní i s budoucími Athlony.

A co chystá NVIDIA se svým GeForce?
Prezident a ředitel společnost Nvidia předestřel široké novinářské veřejnosti svou vizi budoucnosti: v roce 2003 má být na trhu GeFroce 6, které bude sestaveno ze 100 milionu tranzistorů a poběží na frekvenci 500MHz. Tahle věcička by měla zvládnout zpracovávat něco mezi jedním až pěti miliony polygonů na jeden snímek. A půjdeme ještě dále: v roce 2006 bychom zde mohli mít GeForce 10, které bude obsahovat 3x více tranzistorů než "šestka" a poběží na taktovací frekvenci 750MHz. Trochu podivné je, že tento stroj by měl opět zvládat něco mezi jedním a pěti miliony polygonů na snímek.

A podle čeho takto ředitel Nvidie usuzuje? Tyto hodnoty údajně vznikly extrapolací výkonu NV1 z roku 1994, vzetím v úvahu zvládnutí hry Virtua Fighter od Segy a přimícháním špetky Mooreova zákona (který, jak matně tuším, praví něco v tom smyslu, že výkon procesorů se bude zdvojnásobovat přibližné každé dva roky). Nu což, třeba se za nějakých deset let konečně dočkáme těch virtuálních týpků, kteří zařvou "Zdar kámo!" hned jakmile zapneme počítač...

Opona nad Xboxem odhrnuta!
Právě ve středu tento týden byl poodhrnut závoj nad tajemstvím Xboxu, tajuplné to krabičky od Microsoftu, která má znamenat revoluci pro svět videoher. Takže jak to nakonec bude?
  • Maloobchodní cena Xboxu bude 299 amerických dolarů.
  • V Severní Americe bude uveden 8. listopadu 2001. Do obchodů EU se dostane až počátkem roku 2002. Ostatní země se ho mají dočkat až koncem roku 2002 (?!).
  • První den bude k dispozici 600 000 - 800 000 kusů.
Nejnovější datadisk ke hře Half-Life je dokončen!
Half-Life: Blue Shift, zatím poslední rozšíření nepřekonatelného Half-Lifea, opět vzešlé z dílen vývojářů Gearbox Software, se dočkalo verze GOLD. V těchto chvílích se hra upravuje pro cestu do továren a konečné lisování. Podle Randyho Pitchforda, prezidenta Gearbox Software, by se měl v obchodech (tedy alespoň obchodech Severní Ameriky) objevit ve verzi pro PC už 12. června. Gearbox dále pracuje na verzích pro Dreamcast a Playstation 2.

Jen tak pro rekapitulaci: Blue Shift se bude odehrávat ve stejném časovém údobí jako původní hra, změní se nám opět pouze pohled - jestliže v Opposing Force jste hráli za vládního vojáka, pak v Blue Shift si zahrajete za příslušníka ochranky.

Střílečka Breed vyjde pod křídly CDV, kteří stvořili Sudden Strike
Německá herní společnost CDV Software se od vydání real-time strategie z 2. světové války jménem Sudden Strike stále rozrůstá a rozrůstá. Nyní si vzala na mušku britskou společnost Brat Designs a její titul Breed, což má být sci-fi vesmírná střílečka, promíchaná se špetkou real-time strategie. Samozřejmě bude obsahovat jak single-, tak i multiplayer mód. Hlavním úkolem hráče v singleplayeru bude odvrátit jakýmikoliv dostupnými prostředky cizáckou invazi. Nebudou chybět tuny ničivých zbraní ani nejrůznějších vehiklů.

LucasArts a BioWare pracují na novém RPG z prostředí Star Wars
BioWare, tvůrci slavné série RPG Baldur`s Gate, se spolčili s LucasArts, aby společními silami stvořili RPG, které přiláká každého fanouška Hvězdných Válek, ale i samotného RPG žánru. Hra se jmenuje Star Wars: Knights of the Old Republic a ve vývoji je již přeš šest měsíců. Má být velmi podobná sérii BG, vyjma toho, že se na ní již nebudeme dívat z ptačího 2D pohledu, nýbrž "3D okem". Vše se bude odehrávat nějaké 4000 let před všemi SW filmy. I přesto se však dočkáme technologicky rozvinuté galaxie, pro níž nejsou vesmírné cesty ničím zvláštním. Navštívíme i známé světy, jako např. Tatooine a další. Hra by se měla objevit do poloviny roku 2002.

Upírská akce Neocrocide získá profesionální vzhled od slavných fantasy malířů
Společnost NovaLogic oznámila, že na jejím nadcházejícím titulu Neocrocide: The Dead Must Die, budou pracovat i známí malíři Oscar Chichoni a Isabel Molina. Oba tito umělci pracovali např. na Oskary ověnčeném filmu Restoration (Návrat), odehrávajícím se v 17. století. Na Neocrocide budou pracovat zejména na architektonickém prostředí různých říší, ve kterých se hra odehrává. Taktéž budou pomáhat vyvářet hlavní hrdinku - upírku a jejího mentora.

Chichoni a Molina již mají s počítačovými hrami zkušenost - pracovali např. na hře Starship Titanic od Douglase Adamse (o němž jsme psali tento pátek).

Datadisk Yuri`s Revenge na E3 chyběl!
Vskutku, pokud jste chtěli získat bližší informace o tomto datadisku, měli jste prostě smůlu. Westwood to odůvodnil tím, že "...by to stálo drahocenný čas, který můžeme věnovat vývoji. Raději uvedeme hru včas než abychom riskovali zpoždění vinou přesunutí vývojových kapacit k předváděcí verzi pro E3." Oficiální datum vydání jest září tohoto roku. Opravdu se dočkáme?

Emperor: Battle for Dune je ve verzi GOLD
Tedy, on se Emperor v této fázi vývoje nachází dokonce již několik týdnů! Do továren byl odeslán ve středu, 16. května. Podle Louise Castla, spoluzakladatele Westwood Studios, by se hra měla začít objevovat v obchodech již počátkem června. Všichni bitevchtiví bojovníci již tedy nebudou muset dlouho čekat!

NHL 2002 i pro PS2 a Xbox
Další verze nejpopulárnější simulace ledního hokeje z dílen proslulých Electronic Arts bude k dispozici jak pro PC, tak i pro Playstation 2 a microsoftí Xbox. Bude obsahovat množství nových možností a rysů - např. možnost sledovat zápas z "ledového" pohledu (kamera je umístěna v rovině ledu). Dále bude NHL 2002 obsahovat šest herních módů (kariéra, okamžitá hra). Taktéž se objeví nové "NHL Karty". Když budete předvádět se svými hráči udivující výkony, budete získávat body. Tyto body pak budete moct měnit právě za tyto karty, díky kterým pak budete moci svým hráčům poskytovat různé upgrady a posilující věcičky.

NHL 2002 bude opět obsahovat všech 30 týmů NHL, stejně jako 20 mezinárodních týmů (pochybuje snad někdo o tom, že mezi nimi nebudou Češi?!:). Lední hokej nové generace by se měl dostat na pulty obchodů během podzimu tohoto roku.

Kde se právě nachází vývoj Warcrafta III?
Šalamounsky řečeno "téměř u konce". Podle Tima Campbella, jednoho z pracovníků Blizzardu, se nyní pracuje zejména na vybalancování jednotlivých ras a jednotlivých nezávislých monster, které ve hře potkáme, a také na zbývajících jednotkách (většina je již dokončena, zbývá posledních několi "kusů"). Stále také zbývá nějaká ta práce na single-player kampani. Většina novinářů, kteří měli možnost Warcrafta III na vlastní oči vidět, se však shoduje na tom, že se týmu podaří dodržet ono přibližné datum vydání, které jest určeno na druhou polovinu až konec tohoto roku. Taky aby ne, vždyť na třetí pokračování jedné z nejslavnějších RTS čekají miliony fanoušků!

Sierra Studios uvádějí Die Hard: Nakatomi Plaza
Nemálo z vás bude jistě znát sérii akčních filmů Smrtonosná past v hlavní roli s Brucem Willisem. Ani tyto snímky neobstály v soutěži "kdo vydrží déle (nepředělaný)" a dočkaly se svých počítačových zpracování (na PC i na Playstation). Nyní uvádí Sierra další kousek z této akční tvorby, který má však napodobovat zejména prvotní díl celé filmové série.

Die Hard: Nakatomi Plaza vyvíjí společnost Piranha Studios, v současné době je hotovo přibližně 50% a uvedení na trh se chystá někdy kolem podzimu tohoto roku - přibližně ve stejné době, kdy Sierra uvede další svůj trhák, totiž Aliens versus Predator 2. Obě tyto gamesy poběží shodou náhod na stejném 3D enginu, totiž LithTech 3D. Samozřejmě, že se Die Hard bude od AvP2 dost lišit. AvP je čisťounké sci-fi, zatímco Die Hard bude maximálně realistická FPS, s realistickými nepřáteli, zbraněmi a hlavně prostředím. Toto prostředí bude reprezentováno zejména gigantickou budovou Nakatomi Plaza. Hráč se opět ponoří do osobnosti Johna McClanea, který bude mít za primární úkol vyčistit budovu od teroristů.

Uvidíme, jak si tato střílečka povede v konkurenci dalších, neméně očekávaných titulů, jako Soldier of Fortune 2 či Medal of Honor: Allied Assault.

Jak to vypadá s vývojem Civilizace 3?
Popravdě, velice dobře. Jedna část hry, konkrétně obchodní systém, je již zcela dokončena, zbývá již jen pouhých 1000 + 1 dalších ;). Ne, ve skutečnosti se to má tak, že vývoj pokračuje standardním tempem, plán se nepředbíhá, ale ani nezaostává. Třetí Civilizace bude obsahovat mnoho nových vlastností, jako například Kultura (stavbou knihoven a kostelů budete získávat tzv. "kulturní body" s jejichž pomocí bude možné snadněji dobývat ostatní civilizace), obchod (narozdíl od předchozích dvou dílů téměř dokonale propracovaný a nabízející nespočet možností "s kým, jak a proč"...), a výborná grafika jak jednotek, tak map (ve Firaxis si dali práci a vytvořili více než 12 000 různých mapových políček).

Fishtank Interactive - nádrž plná pochoutek
Je tomu něco málo přes jeden rok od doby, kdy vznikla tato německá vydavateslká společnost (jako divize společnosti Ravensburger Interactive Media GmbH), a už má na triku jedny z nejočekávanějších titulů, které lze na E3 najít (co se týče již vydaných her, jsou to například Evil Islands).

Aquanox - O této hře jsme na Doupěti již přinesli poměrně obsáhlou novinku. Tedy zopakujme, že se jedná o nástupce slavné ponorkové střílečky Archimedian Dynasty, ve které se ponoříte do role žoldáka jménem Emerald Flynt. Celé se to bude odehrávat v 27. století a nutno říci, že grafické zpracování vypadá jako jedno z nejlepších, které bylo za poslední rok u her k vidění. Obrovskou zásluhu na tom jistojistě bude mít grafika GeForce 3, kterou AquaNox bezmezně podporuje (proto není divu, že si tuto hru NVIDIA vybrala pro prezentaci všech nových kousků, které se jejich nové děťátko naučilo).

Aquanox Aquanox

Aquanox Aquanox

Aquanox Aquanox

Etherlords - Jedná se o tahovou strategickou hru, částečně promíchanou s RPG žánrem od ruských vývojářů Nival Interactive (tvůrci Evil Islands). Vypadá to, že se hodně inspirovali sérii Heroes of Might & Magic, ale samozřejmě zde najdeme mnoho změn, obměn a rozdílů. Tím hlavním bude asi krásná 3D grafika, resp. 3D pohled na celou hru. Etherlords se budou odehrávat ve fantasy světě, rozděleném mezi čtyři originální magické rasy. Samozřejmě, že každá z nich chce vládnout celému světu jen a jen sama... Tvůrci slibují množství detailně vytvořených postav - o více než patřičném plnění tohoto slibu se můžete přesvědčit na okolních obrázcích.

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Arx Fatalis - Vývojem této gamesky se zabývá francouzská společnost Arkane Studios. Jedná se o first-person RPG, ve kterém budete prozkoumávat temný fantasy svět zjevně inspirovaný Ultimou Underworld. Se svou postavou se dostanete do hlubokého podzemí, plného hrozivých nebezpečí a tajemných nástrah. Vaším hlavním úkolem bude zastavit hříšný kult, jenž se snaží vyvolat starobylého boha zla. Na svých cestách samozřejmě opět potkáte množství přátel i nepřátel, a to jak v hlubokých dungeonech, tak i rozlehlých městech. Co je na této hře skutečně zajímavé je fakt, že bude využívat podobného systému kouzlení, jaký najdeme například v současné době uvedeném hitu Black & White (tedy kouzlení pomocí pohybu myši).

Arx Fatalis Arx Fatalis

Arx Fatalis Arx Fatalis

Arx Fatalis Arx Fatalis

Arx Fatalis Arx Fatalis

Arx Fatalis Arx Fatalis

RIM: Battle Planets - Na strategie všelikého druhu mají Němci, jak známo, dokonalý čich (vzpomeňme série Settlerů či Battle Isle). RIM bude 3D strategie, míchající do sebe prvky tahovky a real-timovky. Do vínku se hráčům dostane opět množství jednotek, celkem tři herní fáze, a samozřejmě několik herních módů. Co se příběhu týče, utká se spolu šest různých vesmírných národů, které právě objevily jakýsi starodávný artefakt nezměřitelné hodnoty. Hra bude obsahovat kolem třicítky misí, odehrávajících se v nejrůznějších prostředích, od vyschlých pouští přes meteory až po gigantické pevnosti.

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Beam Breaker - Ha! Tak tohle bude něco úplně jiného, než by se dalo od Fishtank Interactive čekat. Až doposud to byla samá akční RPG či strategie, však Beam Breaker bude, věřte nebo ne, futuristická závodní pařba. Závodit se bude v New Yorku budoucnosti, který vypadá jako vystřižený ze slavné filmové sci-fi opery Luca Bessona jménem Pátý Element.

Základem hry jest především ona gigantická metropole - a doprava v ní. Ta je řízena, podobně jako dnes běžná silniční doprava, vyznačenými "dopravnými kanály - paprsky". Veškerá doprava se hrne právě těmito tepnami. Vy jste ale příslušníkem gangu, který pořádá ilegální závody - jste "lamač paprsků" (Beam Breaker). Nejúchvatnějším prvkem celé této hry bude prostředí samotné. Tvůrci (německé studio Similis (to zní jako sifilis;)) uvádějí, že v jediném okamžiku se kolem vás bude moci prohánět na 400 dalších "vozů" (no dobře, létají, ale... pořád to vypadá skoro jako normální auto, nebo ne? - viz. okolní obrázky). Hra by se měla objevit někdy kolem listopadu tohoto roku, a to pro platformy PC, Playstation 2 a Xbox.

Beam Breaker Beam Breaker

Beam Breaker Beam Breaker

Beam Breaker Beam Breaker

Beam Breaker Beam Breaker

Beam Breaker Beam Breaker

Beam Breaker Beam Breaker

Beam Breaker Beam Breaker

Chaser - Je tomu ani ne měsíc, co společnosti Cauldron a Fishtank Interactive uzavřeli vzájemnou dohodu o tom, že Fishtank bude distribuovat nový titul Cauldronů, 1st person střílečka odehrávající se v daleké budoucnosti, kdy život na Zemi ještě není nemožný, ovšem ani příliš snadný. Vžijete se do kůže tajného agenta, který při jedné ze svých supertajných akcí přišel o část paměti a musí teď zjistit, proč se ho snaží zlikvidovat speciální jednotky, proč lidé kolem něj umírají, a vůbec proč se věci nemají tak, jak by se mít měly.

Co se týče technologické stránky věci, Chaser bude využívat propracovaného 3D enginu jménem CloakNT, který údajně v mnoha směrech předčí i takové velikány, jakými bezpochyby jsou enginy Q3A či Unrealů.

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Etherlords Etherlords

Co chystá Virgin Interactive?
Maelstrom - Vesmírný simulátor z daleké budoucnosti, který poběží na značně upraveném a renovovaném Unreal enginu (!!). Objeví se nejprve na Playstation 2 (koncem tohoto roku) a později také na Xboxu (začátkem roku 2002).

Top Gun - Co až doposud chybělo hrám na PS2? Letecký simulátor, správně! Nuže, teď již nechybí. V Top Gunu budou moci všichni virtuální piloti usednout do kokpiů takových strojů jako F-22, F-18 či F-14.

Lotus Challenge - O herních závodech se toho mnoho napsat nedá, snad jen které vybrané kousky si budete moct projet? Takže máme tu např. Lotus 7, dále Lotus Esprit, a nakonec třeba, ano, opět to bude Lotus, tentokráte Elise. Vyjma Lotusů si ale budete moci projet například i Formuli 1. Jezdit se bude v Londýne, v Tokiu i na Floridě. Hra vyjde na Xbox a Playstation 2.

Downforce - Další závody na PS2 od Virginu. Tentokráte ovšem s lehkou příchutí "futurična" a zaměřující se spíše na formule. Na výběr bude nejméně 27 aut, široký bude taktéž výběr tratí - od pouštních kaňonů po ulice Tokia nebo Las Vegas.

Robocop - Schválně hádejte, na kterém filmu bude tahle hra postavena...? Nevíte? Zpátky do školy! Víte? Výborně, teď už se můžeme bavit. Takže, tímhle kouskem pro PS2 se Virgin snaží dokázat, že nejen na PC mohou vznikat dokonalé FPS střílečky (jako třeba Q3A). Zhostíte se samozřejmě role Alexe Murphy, který byl po své "nehodě" předělán na takřka nedobytnou "plechovou hubu", aby chránil dobro a potíral zlo... bla bla prostě se bude střílet, střílet a ještě jednou střílet, no.

Jedna pecka pro Xbox
Společnost Big Blue Box, odnož slavných Lionhead Studios, kteří v současnosti žijí slávou své úchvatné gamesy Black & White, odhalila svou první hru, určenou výhradně pro Xbox. Jedná se o akční RPG jménem Project Ego (interně se však tento titul údajně nazývá "Heroes"). Celý příběh se odehrává ve světě zvaném Albion, který jest momentálně stíhán jakýmsi nedobrým, tajemným děním. Večer se odevšad ozývají podivné zvuky, rozlehlé bouře straší vesničany, kteří si vyměňují povídačky o jakýchsi démonech...

Hra by měla být uvedena tento podzim v Japonsku a Severní Americe (tedy přesně na těch místech a v tom čase, kdy a kde má být poprvé uveden Xbox).

Pokračování Jedi Knight potvrzeno!
Dlouhé měsíce se na Internetu potichu šeptalo o tom, že bychom se mohli dočkat druhého pokračování slavné střílečky Jedi Knight. Ač zasazena do důvěrně známého prostředí hvězdných válek, nešlo patrně o ten hlavní důvod, proč se stala světově jednou z nejúspěšnějších her jak v rámci fenoménu Hvězdných válek, tak i v žánru stříleček. Skvělá hratelnost, minimum krve, napínavý příběh – to vše přispělo k slávě této hry, která dodnes trůní v počítači leckterého hráče.

Nyní je tedy tato zpráva potvrzena, pojďme se podívat na informace, které oficiální zveřejnění této zprávy doprovázejí.

Hra poběží na enginu Quake 3, takže převratné grafiky se patrně nedočkáme, ale kdoví, jaké modifikace bude mít verze určená pro JK2 za sebou. Již teď se například ví o tom, že sklo půjde rozbít. Za projektem stojí samozřejmě LucasArts v roli publishera a vývoje se ujali veteráni tvorby 3D akcí – Raven Software, kteří mají na svém kontě například Soldier of Fortune.

Nabídka zbraní bude minimálně stejně široká jako v předcházejícím díle: dočkáme se tedy všech důvěrně známých střelných zbraní, samozřejmě i vašeho elektřinou nabitého a prskajícího meče a možná i několika nových kousků, to vše se dozvíme později. Příběh je zasazen do důvěrně známých lokací – měsíc Nar Shaddaa, akademie na Yavinu 4, Cloud City.

Počítat můžeme i se třemi multiplayerovými mody: deatmatch, deatmatch se světelnými meči, cooperative. Hra vyjde na jaře 2002.

Oficiální stránky Return to Castle Wolfenstein v provozu
Na adresách http://www.activision.com/games/wolfenstein/ a http://www.returntocastlewolfenstein.com/ (forum) jsou k vidění stránky další z připravovaných 3D stříleček – Return to Castle Wolfenstein. I když reakce těch, kteří měli na E3 možnost vidět hru v akci nejsou zrovna dvakrát pozitivní, přičtěmež to spíše jejich únavě než serióznímu úsudku ;-).

Na stránkách naleznete informace:

  • o vývoji hry,
  • nové screenshoty.
Zkrátka je jisté, že pravidelnými návštěvníky těchto stránek budou především příznivci Wolfensteina, kteří se svého vytouženého druhého dílu nemohou dočkat. Zatím ovšem stránky informacemi nehýří.

Spuštěna nová verze stránek Star Wars Galaxies
Masivní multiplayerovka vyvíjená společností Verant (Everquest) pro LucasArts se při příležitosti konání E3 dočkala nové podoby svých stránek. Jak by řekl klasik: jsou novější, informačně hodnotnější, hezčí a určitě by doplnil spoustu dalších blábolů. Důležité je, že zde můžete vidět screenshoty, které byly oficiálně představeny právě v souvislosti s E3. Adresa je http://www.starwarsgalaxies.com/.

Screenshoty ze Star Wars Galaxies
Musí se vidět, kdo neuvidí neuvěří. Masivně multiplayerové hry měly zatím vždy o třídu horší grafiku než normální singleplayerovky nebo hry s tzv. jednoduchým multiplayerem. Důvod byl především ten, že zpomalení běhu hry bylo často způsobováno nekvalitním či pomalým připojením k Internetu a bylo nežádoucí, aby nějaké další zpomalování způsobovalo i vysoká HW náročnost. Netroufám si tvrdit, na jaké konfiguraci bude SWG běhat alespoň přiměřeně rychle.

Star Wars Galaxies Star Wars Galaxies

Star Wars Galaxies Star Wars Galaxies

Star Wars Galaxies Star Wars Galaxies

Star Wars Galaxies Star Wars Galaxies

Richard Garriott opět na scéně
O Richardu Garriottu – autoru slavných Ultim nebylo od jeho odchodu z Originu před několika lety nic slyšet. Nyní se opět vrací na scénu a spolu s korejskou firmou NCsoft zakládá společnost Destination Games, jejíž hlavní náplní bude vývoj nové online hry. Její jméno zatím není známo, ale do projektu je zapojen i Starr Long, producer nedávno zrušené Ultimy Online 2 (aneb stará parta zase pohromadě).

Strategie Praetorians od stejných tvůrců jako Commandos
Pretoriáni byla zvláštní grupa vojáků, která ve starém Římě měla za úkol chránit samotného císaře. Kdo viděl Gladiátora, ví o čem mluvím :). Zároveň pro něj dělali veškerou špinavou práci jako třeba vraždění senátorů nebo i jiný svinčíky. Stejně se jmenuje strategie, kterou vyvíjí španělský tým Pyro Studios (Commandos) a která by měla vyjít na jaře příštího roku.

Na rozdíl od mnoha jiných strategií, které jsou v současné době k dispozici nebo na kterých se pracuje, Praetorians budou o něčem jiném – více se podobají tradičním Commandos. Na začátku máte plný stav vašich jednotek a během hry nemůžete získat další – z velké části je hra o zvolení správné taktiky vedoucí k vítězství. Nefigurují zde žádné materiální zásoby, peníze ani přírodní zdroje. Můžete se spolehnout pouze na své vojáky a vaše taktické zkušenosti a myšlení. Grafická stránka hry je úchvatná!

Praetorians vypadají na velice zajímavou hru a pokud vše klapne, máme tu příští jaro strategickou bombu.

Praetorians Praetorians

Salt Lake 2002 – zimní sporty v teple domova
Poslední sportovní hra, na kterou si pamatuji byla mírně ujetá Ski or Die a potom dvoudílná série Summer Games a Winter Games. Zimní hry jsou tu znova v podobě hry Salt Lake 2002, což bude mimochodem také oficiální hra příštích olympijských her, které se konají v… Salt Lake City.

Závodit budete moci v šesti disciplínách (sjezd, slalom, slalom na snowboardu, lety na lyžích, skoky na lyžích, dvoubob) a vašimi soupeři budou sportovci ze 16 zemí (hra má oficiální licenci, tudíž budete soupeřit s reálnými lidmi, kteří se na olympiádě skutečně objeví). Developer, kterým je společnost Attention to Detail se ve vývoji zaměřuje na reálnou simulaci povětrnostních podmínek a také okolní krajiny, která by měla být na detail shodná s krajinou v okolí reálných sportovišť. Pro tento úkol se dokonce prý používá i digitální technologie zpracování satelitních snímků. Hry bychom se měli dočkat před letošními vánoci.

Salt Lake 2002 Salt Lake 2002

Salt Lake 2002 Salt Lake 2002

Trailer z Command and Conquer: Renegade
Přes 6 MB má video, které bylo prezentováno na E3.

Trailer z 4x4 Evolution 2
Video z off-roadových závodů, download (4,4 MB) zde.
Diskuze (2) Další článek: Tomb Raider - 1/2

Témata článku: , , , , , , ,