E3 2003, den druhý – první video Half-Life 2, nový datadisk pro NWN!

Dění na výstavě E3 neustává, máme pro vás nášup nových informací! První teaser video Half-Life 2 * Druhý datadisk pro Neverwinter Nights * První neoficiální informace o Splinter Cell: Shadow Strike * Hitman 3 ve vývoji?! * Oznámení Dungeons & Dragons Online * Plus galerie obrázků (např. MGS3, Broken Sword 3) a přehled trailerů, mimo jiné her Halo 2, World of Warcraft a StarCraft: Ghost.
E3 2003, den druhý – první video Half-Life 2, nový datadisk pro NWN!

Přehled zajímavých událostí:

První teaser video Half-Life 2!
Serveru IGN se podařilo ukořistit teaser video další veleočekávané hry dneška, korunního prince atmosférických akcí, titulu Half-Life 2. Jak jistě víte, druhý díl této akční klasiky by měl opět nabídnou příběh čerpající z motivu útoku mimozemských civilizací. Opět se navíc ocitneme v kůži známého a talentovaného vědátora Gordona Freemana, který musí tomuto nebezpečí čelit. Samozřejmostí jsou vylepšení grafiky či zvuků a zhruba 40 hodinová porce zábavy. Datum vydání bylo stanoveno na 30. září letošního roku, ještě předtím neváhejte a stahujte zmiňovaný trailer.

Download (trailer, 12 MB): Doupě

Druhý datadisk pro Neverwinter Nights!
Z E3 k nám dorazila mimo jiné také zpráva o připravovaném druhém datadisku pro jedno z nejlepší RPG loňského roku, titul Neverwinter Nights. Nový addon by měl nést jméno Hordes of the Underdark, žádné bližší detaily nejsou v současnosti k dispozici. Domněnku hovořící o vývoji datadisku však potvrzuje také spuštění oficiálních stránek, které jsou však prozatím prázdné, bez jakýchkoliv podrobností o hře samotné - je však pravděpodobné, že těch se v nejbližších hodinách dočkáme. A my vás o tom samozřejmě budeme informovat!

První neoficiální informace o Splinter Cell: Shadow Strike!
Server Gamesweb přinesl první konkrétnější informace o možném dalším titulu herní řady Splinter Cell. Název nové hry by měl být Splinter Cell: Shadow Strike (což již víme z dřívějška), těšit se můžeme na jakýsi netradiční mix kompletního pokračování a datadisku - ať to již znamená cokoliv, výsledný výtvor byl měl být tzv. stand-alone produktem, tedy samostatně hratelnou hrou. Titul Splinter Cell: Shadow Strike se bude samozřejmě pyšnit množstvím nových misí, chybět nebudou ani další novinky a vylepšení, mimo jiné grafiky. Zajímavá je také informace, podle které bylo oficiálně oznámení prací na tomto titulu odloženo - důvodem je prý fakt, že Ubi Soft nemá zájem na zakomponování jména ani práce Toma Clancyho v souvislosti s další hrou.

Ohledně termínu vydání existuje hned několik domněnek - podle některých bychom se hry měli dočkat již letos, jiné hovoří až o příštím roce. Dočkat by se však každopádně měli všichni majitelé osobních počítačů a konzolí GameCube, PlayStation 2 a Xbox.

Hitman 3 ve vývoji?!
Zajímavou zprávu přinesl zpravodaj předního světového serveru IGN - při své návštěvě stánku společnosti Eidos na výstavě E3 náhodně objevil na jedné ze zdí velký plakát, ohlašující příchod třetího dílu oblíbené simulace nájemného vraha Hitman. Podle informací autora článku neměli ani sami představitelé firmy bližší informace o tomto titulu. Je však pravděpodobné, že plakát samotný bude dostatečným důkazem potvrzujícím vývoj hry - té bychom se podle nápisu na něm měli dočkat v průběhu příštího roku.

Ohlášena hra Star Wars Rogue Squadron III
LucasArts oznámili přípravu titulu Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike, třetího dílu populární akční série. Nové pokračování bude (trochu překvapivě) vyvíjeno exkluzivně pro konzoli GameCube, jeho tvorba byla svěřena vývojářskému studiu Factor 5. Titul Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike by se měl pyšnit filmovou grafikou a především pak 13 misemi, v nichž si vyzkoušíte roli pilota, pěšáka i řidiče pozemního pojízdného vozítka. Hra by měla být k dispozici již letos na podzim. Na oficiálních stránkách můžete najít trailer ze hry a také vůbec první obrázky (čtyři vám nabízíme také my).

 

 

Oznámení zajímavého MMORPG Dungeons & Dragons Online
Jak bylo dnes oznámeno, vývojářské studio Turbine pracuje v současnosti nejen na vývoji hry Middle Earth Online, ale také dalšího masivně multiplayerového titulu Dungeons & Dragons Online. Jak lze již z názvu hry vyčíst, čeká nás fantasy svět plný nejrůznějších dungeonů, nebezpečných příšer a hrdinných dobrodruhů. Hra by měla klást velký důraz na tvorbu guild (společenství hráčů) a boj o teritoria herního světa. Hráči bude umožněno vytvořit si postavu v souladu s "Dungeons & Dragons" pravidly - čekají tak na nás lidé, elfové a další zajímavé rasy. Každý charakter se bude pochopitelně pyšnit vlastním povoláním - hrát tak budete moci coby obyčejný bojovník, cleric (léčitel), kouzelník atd. Titulu Dungeons & Dragons Online se dočkáme v roce 2005.

Halo 2 - skvostný trailer
Zbrusu nový trailer hry Halo 2 se během včerejšího dne objevil na několika místech Internetu. Ukázka dosahuje vcelku úctyhodné velikost 40 MB, za to vám však v plné kráse předvede všechny grafické kvality hry. Na E3 je prý v souvislosti s Halo 2 slyšet pouze pozitivní ohlasy, bude tedy zajímavé sledovat, čeho dalšího se v souvislosti s tímto titulem, vyvíjeným exkluzivně pro konzoli Xbox, dočkáme.

Download (trailer, 40 MB): Doupě

Vynikající trailer StarCraft: Ghost ve dvou verzích!
Očekávaný návrat herní série Stacraft se, jak všichni dobře víme, koná pouze na herních konzolích - ani z tohoto důvodu by vám však neměl uniknout nový, nápaditý trailer akční hry StarCraft: Ghost, který vypustila společnost Blizzard. Video dosahuje délky necelé minuty, nabízíme vám ho ve dvou verzích, lišících se kvalitou a velikostí - menší trailer je tak v rozlišení 320x240, větší pak v 640x480. Vydání titulu StarCraft: Ghost je plánováno na druhou polovinu letošního roku, těšit se mohou majitelé konzolí GameCube, Xbox a PlayStation 2.

Download (trailer - low-res, 3,7 MB): Doupě
Download (trailer - hi-res, 7,2 MB): Doupě

Nové video a screenshoty Jedi Academy 3!
Ze záplavy materiálů, které dnes vypustila společnost LucasArts, vyniká mezi jinými také nový trailer a obrázky akční hry Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Jako první hra série umožní Jedi Academy hráčům vytvořit si nejen vlastní postavu a určit jí pohlaví, rasu, oblečení, fyzické a další atributy, ale také možnost zvolit si vlastní barvu jílce a ostří svého meče (což ovšem umožňovaly už četné modifikace pro Outcast). Vyjma meče dostanete samozřejmě k dispozici i další zbraně, některé byly k vidění už v Outcastu, jiné mají být zcela nové. Unikátní systém levelů má být další předností tohoto zbrusu nového počinu a má umožnit každému hráči "jít svou vlastní cestou". Neméně důležitou předností nové hry má být také grafické zpracování - o jeho kvalitě se přesvědčíte z nových obrázků i zmiňovaného traileru.

   

   

   

Download (trailer, 18 MB): Doupě

Ohlášeno pokračování hry Pirates a addon Civilization Conquests!
Společnosti Atari a Firaxis Games dnes oznámily podepsání další dohody ohledně vzájemné budoucí spolupráce. V souvislosti s touto smlouvou byly představeny dva nové tituly, které jsou v současnosti ve vývoji a které obě firmy uvedou na trh.

Prvním titulem je hra Pirates 2, přímé pokračování originální hry Pirates z roku 1987, které by se mělo na pultech obchodů objevit již příští rok. Ještě dříve, konkrétně letos v létě, se dočkáme datadisku Civilization Conquests pro třetí díl známé strategické série Civilization. Bližší podrobnosti o těchto titulech budou pravděpodobně zveřejněny v nadcházejících dnech, my vás o nich samozřejmě budeme informovat!

Přehled všech downloadů:

Doupě - všechny soubory najdete zde.

  • Half-Life 2 (teaser trailer, 12 MB)
  • Halo 2 (trailer, 40 MB)
  • StarCraft: Ghost (dvě verze traileru)
  • Jedi Knight III: Jedi Academy (trailer, 18 MB)
  • Armed and Dangerous (trailer, 12 MB)
  • Secret Weapons Over Normandy (trailer, 14.5 MB)
  • Rogue Squadron 3 (trailer, 10.4 MB)
  • Legacy of Kain Defiance (trailer, 6,3 MB)
  • Glaudius (trailer, 20 MB)

Ostatní screenshoty:

Metal Gear Solid: The Twin Snakes

   

   

   

   

 

Metal Gear Solid 3: Snake Eater

   

   

   

   

   

   

   

   

Republic: The Revolution

 

 

 

 

 

Broken Sword 3: The Sleeping Dragon

   

   

   

   

World of Warcraft

 

 

Final Fantasy XI

 

Vampire: The Masquerade - Bloodlines

 

 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další vylepšováky

Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další …

Ne každý z nás má na to stát se tím nejlepším z nejlepších. Co když ale k úspěchu existuje zkratka?

10.  1.  2021 | |24 N/A
Miroslav Werner
TémaBezpečnost
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma