E3 2004, den druhý - 13 + 25 minut záběrů Half-Life 2, screeny NHL 2005!

V Los Angeles pokračuje největší herní výstava, co nového nabídla? * 13 a 25 minut dlouhý trailer Half-Life 2 + 4 nové obrázky * První screenshoty NHL 2005 a FIFA 2005 * Counter-Strike v enginu Source! * První detaily o GTA: San Andreas * Temnější Prince of Persia 2 na nových screenech * Podrobnosti a obrázky Empire Earth 2 * Screeny Silent Hill 4, Black & White 2, Xenosaga 2 * Trailery Tekken 5, RE4 a další.

Druhý den oficiální expozice výstavy E3 nebyl o nic chudší svého předchůdce - v našem dnešním souhrnu tak najdete vyčerpávající přehled nejzajímavějších novinek, screenshotů či souborů. A že se je čím kochat!

Zprávy:

13 minut záběrů Half-Life 2 a nového Counter-Strike!
Včerejší trailer akce Half-Life 2 byl pouhým předkrmem před pochutinou, kterou přinesly minulé hodiny. Na internetu se tak objevila 13 minut dlouhá kamerová nahrávka prezentace hry Half-Life 2 na E3 - přestože se nepyšní nejlepší kvalitou, z natočených záběrů si můžete opět prohlédnout některá prostředí hry a další zajímavé prvky. V závěru vás pak čeká prezentace jednoho z levelů multiplayerové akce Counter-Strike, která však byla přepracována a nyní se pyšní grafikou i fyzikou enginu Source! Nový Counter-Strike by měl být k dispozici ve stejné době jako Half-Life 2. Dost však bylo řečí, neváhejte a stahujte!

Download (trailer, 32,9 MB): Doupě

 

Je vám 13 minut málo? Stáhněte si trailer, který jich má 25!

Kolegům ze zahraničního herního serveru GameSpy se podařil vskutku husarský kousek - natočili přibližně 25 minut dlouhé video z hraní Half-Life 2. Můžete se tak pokochat skutečně jedinečnými in-game záběry, které jistě nenechají nikoho na pochybách o tom, že Half-Life 2 jednoznačně bude hitem sezóny. My vám samozřejmě tohohle více než 650 MB buclíka nabízíme ke stažení také - a i když je to hodně, rozhodně byste si nové video neměli nechat ujít!

Download (trailer, 664 MB): Doupě

 

První screenshoty z NHL 2005 a FIFA 2005!
Hokej, hokej, hokej. Domácí mistrovství světa skončilo pro tuzemské fanoušky zklamáním, ani to však nic neubralo na obrovské popularitě série NHL v českých luzích a hájích. O novinkách, které prozatím poslední výtvor z dílen EA Sports přinese, není nic konkrétního známo - prozatím se tedy pouze usaďte do křesla a vychutnejte si nadílku první šestice obrázků, kterou vám dnes přinášíme.

   

   

 

Detailněji se nám v průběhu druhého dne výstavy E3 představil také fotbalový bratříček série NHL. Nenechejte si tak ujít nadílku prvních obrázků FIFY 2005!

   

   

   

Counter-Strike vyjde znovu, ale v novém grafickém enginu!
Legendární online FPS Counter-Strike se dočká nového grafickeho kabátu! Jak oznámil Gabe Newell, šéf společnosti Valve na dnešní tiskové konferenci, prastará a stále veleúspěšná multiplayerové akce bude přepracována a dočkáme se jí v nové podobě, jenž bude postavena na enginu Source (použitém i v klasickém Half-Life 2). Obsah hry má však být totožný s tím, který již známé z původního Counter-Strike - úpravy se tak dočká pouze grafika a fyzika. Nebude se navíc jednat o volně šiřitelný update, ale bude komerčně distribuován současně s vydáním Half-life (míněno časově). Že by další způsob, jak z nás chce Valve vytáhnout peníze?

Temnější Prince of Persia 2 na nových screenech
Francouzský Ubi Soft nám loni představil vlastní variaci na téma "perský princ" a dokázal, že i přes skeptické ohlasy se legendární sérii podařilo ztvárnit v plně 3D zpracování. Není tedy divu, že se v nejbližší době dočkáme dalšího pokračování, které má být podle prvních informací (a také čerstvých obrázků) mnohem temnější než jeho předchůdce. Mimo nového příběhu jsou samozřejmostí nové pohyby a hrátky s časem, ve kterých si princ v prvním díle velmi liboval. Čeká nás samozřejmě také nový protivník jménem Dahaka. Prince of Persia 2 (jedná se prozatím pouze o pracovní název) se dočká vydání ještě letos, těšit se mohou majitelé PC, PS2, Xbox a GameCube.

  

 

První detaily o GTA5
GTA: San Andreas sice bude poprvé předvedena veřejnosti až příští měsíc, ale Rockstar North již nyní zveřejnili podrobnosti o hře samotné. Nové GTA se bude odehrávat na počátku devadesátých let ve fiktivním měste Los Santos ve státě San Andreas, městě řešícím problémy s narůstající korupcí, šířícím se obchodem s drogami a řádícími pouličními gangy (jinými slovy - v Los Angeles). Hlavní postavou bude Carl Johnson, mladý černoch, který Los Santos před pěti lety opustil - ale nyní byl přinucen se vrátit zpět, aby vypátral vraha své matky.

Po návratu do rodného města nachází Carl svoji rodinu rozprášenou a svoje bývalé kamarády po krk v problémech - a navíc je těsně po příjezdu falešně obviněn z vraždy několika policistů. Carl se pak poněkud rozohní a rozhodne se svoje problémy vyřešit přesně tak, jak by to každý správný hrdina rozhodně neudělal: ovládne městské gangy a stane se vládcem místního podsvětí. Podtrženo a sečteno - další GTA bude přesně takové, jak bychom čekali a myslím, že na nějakou tu další žalobu na Rockstar North nebudeme muset moc dlouho čekat.

Info a obrázky RTS Empire Earth 2
Empire Earth - tak zní jméno jedné ze strategií, která se právem řadí po bok vůbec nejuznávanějších hvězdiček žánrů. První díl série nám nabídnul doposud nevídanou porci historie - vyzkoušet jste si mohli nejen život a boj v době pravěké, ale také v období první a druhé světové války a mimo to jsme také nahlédli pod pokličku "budoucnosti". Sympatický výtvor se na naše obrazovky již brzy navrátí v druhém dílu, ze kterého vám dnes nabízíme novou porci screenshotů.

  

  

Empire Earth 2 bude postavena na kompletně novém 3D grafickém enginu, který bude využívat všech výhod DirectX 9. Kromě něj nás čeká také nový systém umělé inteligence nepřátel. Jak se dalo očekávat, i druhý díl bude situován do takřka celé doby existenci lidské rasy - započneme tedy v roce 10 000 před Kristem, dáváte-li přednost časům budoucím, můžete se také zaskočit podívat na planetu Zemi 23. století. Celkem nás čeká 14 různých civilizací, přes 370 unikátních jednotek. Hra bude nabízet tři singleplayerové kampaně o 30 misích, které nás zavedou na území Koreje, Německa a USA. Tvůrci mimo to připravují mnoho novinek, které by měly hru usnadnit i začátečníkům. Plné verze Empire Earth 2 se dočkáme příští rok.
 
Soubory:

Screenshoty:

Black & White 2

 

 

Call of Duty: United Offensive

  

 

 

Colin McRae Rally 2005

  

 

Dead or Alive Ultimate 

   

   

Leisure Suit Larry

   

   

     

NBA Live 2005

   

   

Pokémon firered a leafgreen

   

   

Silent Hill 4

   

   

   

   

   

    

   

   

   

StarCraft: Ghost

   

   

   

   

    

  

Star Wars: Jump to the Lightspeed

   

   

   

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth

   

 

Vampire: The Masquarade - Bloodlines

  

World of Warcraft

   

   

   

   

   

   

Xenosaga 2

   

   

   

   

   

Diskuze (2) Další článek: E3 - stahujte kompletní Tekken 5 trailer!

Témata článku: , , , , , , , , ,