E3 2004, den první - materiály her Half-Life 2, GTA 5 či DOOM 3!

První den výstavy E3 je za námi, co přinesl? * Half-Life 2 v novém traileru, známe detaily o filmovém zpracování * DOOM III na nových screenshotech * Datum vydání a první obrázky GTA: San Andreas * Jak vypadá handheld PlayStation Portable? * Ohlášena střílečka F.E.A.R. * Jaký bude Tekken 5? * Obrázky her MGS3 či SW: KOTOR 2 * Trailery Resident Evil 4, Metroid Prime 2 a další.
V Los Angeles začal první den oficiální expozice výstavy E3 a dle očekávání s sebou přinesl množství novinek, materiálů a dalších zajímavostí. Opět vám je tak nabízíme v našem souhrnném přehledu. Neváhejte a čtěte!

Zprávy:

Half-Life 2 v novém traileru!
Po dlouhých měsících mlčení se Valve konečně odhodlalo ke zveřejnění nových materiálů očekávaného akčního titulu Half-Life 2. Kromě spuštění oficiálních stránek jsme se tak dočkali zbrusu nové ukázky o délce více než jedné minuty, kterou si samozřejmě můžete stáhnout také ze stránek Doupěte. Video znovu prezentuje skvělý engine hry, prohlédnout si budete moci několik nových prostranství a budov a mimo to se dočkáte také několika sekund akce. Nadále nejasná zůstává otázka data vydání. Jak jistě víte, Valve svůj výtvor "hodlalo" zveřejnit již loni na podzim, poté o vánocích a prozatím posledním nesplněným termínem se stalo jaro letošního roku. Spuštění homepage však lze brát jako další jistě příjemný náznak blížícího se vydání. Kdy se však Half-Life 2 skutečně dočkáme, to je i nadále ve hvězdách.
 
Download (trailer, 11 MB): Doupě
 
Doom III pro Xbox na 4 screenech!
Je to již dlouho, co jste mohli spatřit jednu z nejočekávanějších her letošního roku FPS DOOM III prostřednictvím nového videa či obrázku. Dnes se ještě bohužel nedočkáte toužebného vydání hry samotné (to až v létě), ale máte příležitost vychutnat si kolekci nových screenshotů zachycených z Xboxové verze.  

 

 

Half-Life jako film? Valve říkají: je to možné!
O možnosti, že se na motivy hry Half Life natočí film, se začalo diskutovat už dávno. S tím, jak se blíží druhý díl dostává tento nápad stále zřetelnější obrysy. Doug Lombardi z Valve Software v aktuálním interview přímo z E3 přiznal, že už dostali nespočet nabídek na takovýto projekt. Žádná je ale doopravdy nezaujala, a tak se teď na tenhle nápad dívají spíše skepticky. Možnost zfilmování Half-Life však nevylučují - v křesle režiséra by prý rádi viděli někoho známého, jako je třeba Sam Raimi, který by mohl získat pro film mnohamilionový rozpočet. Anebo naopak někoho úplně neznámého, kdo natočí celý film ani ne za milion dolarů se třemi kamerami a tlupou herců popularitou dosud nestižených. Tak jako tak, Lombardi dodává "Když se objeví nějaký opravdu dobrý scénář, rádi to uděláme, když ne... jsme tady od toho, abysme dělali hry a vedeme si docela dobře, takže nějaký film nás moc nevytrhne." Bude nebo nebude? Sázím boty že bude, a jaký! Jen tomu musíme dát ještě trochu času. 
 
Datum vydání GTA: San Andreas + 6 prvních screenshotů!
Jak jsme vás již infomovali, GTA 5 vyjde pod názvem GTA: San Andreas exkluzivně pro PS2 (alespoň prozatím - o vydání verze pro osobní počítače však přesto nepochybujeme). Na dnešní tiskové konferenci RockStar North oznámili, že datum vydání bylo stanoveno na 18.10. 2004 a vypustili do světa první screenshoty, které vám přinášíme:

   

   

Jak vypadá nový handheld PlayStation Portable?
Společnost Sony včera oficiálně představila svůj nový handheld - PlayStation Portable (PSP). Tato hračička disponuje 32 MB RAM + dalšími 4 DRAM a prosesorem 333 MHz ne nepodobného tomu, kterým je osazen v klasické PS2. Uvnitř je 1,8 GB (!!!) minidisk, na který si můžete ukládat hry, hudbu a filmečky. PSP má USB port, Memory Stick Pro Duo slot, IRDA komunikační port a IR. Baterie by měla vydržet až 10 hodin hraní. Standart ovládání by měl být stejný jakou u PS2. Přes USB port bude možné připojit ledasco - kameru, fotoaparát, GSP i klávesnici. PSP se dočká uvedení na trh před těmito vánoci jak v USA, tak i v Evropě.

   

Ohlášena střílečka F.E.A.R., máme screeny i video!
O oficiálním pokračování FPS No One Lives Forever 2 se spekulovalo dlouhé týdny, místo něj nám však studio Monolith nabídne kompletně nový titul. Jeho jméno je F.E.A.R. (First Encounter Assault and Recon) a podle prvních zveřejněných informací nabídne intenzivní dobrodružství v kůži jednoho z členů speciální jednotky, jenž dostala za úkol zlikvidovat neznámou skupinku vetřelců. Podle slov tvůrců nás čeká hutná atmosféra, propracovaný děj a mnohé další. Datum vydání hry bylo stanoveno na rok 2005, kromě první šestice obrázků (mimochodem velmi působivých) si nenechejte ujít ani první teaser.
 
Download (trailer, 4,6 MB): Doupě

  

  

Co vydá Konami v následujícím roce?
Japonská společnost Konami dnes oznámila, jaké tituly se chystá vydat v následujícím roce. Především každého zajímají hry, na kterých bude pracovat legendární Hideo Kojima. Ten dokončuje svůj MGS3: Sneak Eater a pracuje na Metal Gear Acid pro PSP - kromě toho i na projektu s názvem Solar Boy Django. Další hrou, na které Konami pracuje, je Phantom Crash 2050, jakási PS2 robo-bojovka z roku 2071, určená především pro online hraní až 8 hráčů najednou (ale jen 4 naráz mohou bojovat tváří v tvář - těžko říct, co tím autoři sledují).
 
Příznivci RPG žánru si mohou radostně mnout ruce, neboť Konami poprvé po 13 letech hodlá vydat svůj RPG titul i v nejaponsky mluvících zemích. Hra se bude jmenovat Ys: The Ark of Napishtim a bude určena pro PS2 a PSP. Datum vydání se očekává počátkem roku 2005. A konečně je tu titul, který autoři řadí do žánru "sword and sorcery". Mělo by se jednat o hru založenou na filmu King Arthur, která přijde do kin letos a kde (nejspíše stejně jako ve hře) ztvárnil hlavní roli Cliwe Owen.
 
Jaký bude Tekken 5?
Už je to skoro tady! Sice se nám ještě nepodařilo sehnat Tekken 5 trailer, který dnes NAMCO na E3 prezentuje, ale již k němu máme podrobné vyjádření společnosti:
 
Ve hře budou 3 nové postavy: Asuka Kazama (víceméně reinkaranace Jun - s velmi podobnými pohyby), dále Raven, který bude nejspíše používat Ninjutsu a konečně Feng Wei, mistr kung-fu. Potvrzeny jsou již i další, dobře známé postavy - Jin Kazama, Lee Chaolan, Ling Xiaouy, Bryan Fury, Nina Williams, Paul Phoenix, Yoshimitsu, Steve Fox, Craig Marduk, Christie Monteiro, Hwoarang, Kazuya Mishima, King, Marshall Law, Kuma, Julia Chang a Lei Woulong. Potvrzen byl i jeden robot  ze série Jack - nejspíše Jack-3.

Rendery nových postav:

   

Intro (NAMCO se evidentně vrátilo k CG!):

   

   

Vypadá to, že se nejspíš nedočkáme jen Heihachiho, což je ale vzhledem k jeho věku v posledním díle docela předvídatelné...
 
Nový Metal Gear titul pro PSP
Japonská společnost Konami oznámila, že pro nový handheld PSP od Sony vyvíjí novou hru ze série Metal Gear Solid. Nový titul se bude jmenovat Metal Gear Acid a podle vyjádření samotného Hideo Kojimi se bude jednat o zcela nové dobrodružství Solid Sneaka. Víc ale odmítl sdělit s tím, že "více informací bude uvolněno časem".

Soubory

Screenshoty

 
Star Wars: Knights of the Old Republic 2

  

  

  

  

  

Thief: Deadly Shadows

   

   

   

 

 

Metal Gear Solid 3: Snake Eater

   

   

   

   

The Sims 2

   

 

Call of Cthulhu

   

   

   

   

   

   

Worms Forts: Under Siege!

   

   

   

Lord of the Rings: Third Age

   

 

Ratchet and Clank 3: Up your Arsenal

   

 

Jak 3

   

 

Tekken 5

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

Váš názor Další článek: E3 - AKTUALIZOVANÉ První in-game screenshoty z Tekkena 5 HIGH-RES + DOPLNĚNÉ

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,