E3 2005, den čtvrtý - Kde, kdo a hlavně za kolik

Pokud vás zaujaly předchozí dny výstavy, tak jste si jistě kladli i otázku na cenu nových konzolí. Podařilo se nám zjistit nějaké podrobnosti, stejně jako záplavu dalších informací o hrách, které se na nás valí. Opět jsme je sestavili do článku pro větší přehlednost a doplnili soubory a obrázky.
Kapitoly článku

Zprávy:

Včera v 19 hodin středoevropského času oficiálně začala výstava E3, ze které vám přinášíme první várku fotek a informací.

O ranní zpestření se postaral neočekávaný výpadek proudu v press centru, který tisíce novinářů odříznul od zbytku světa (a přinutil choulet se na chodbě a čekat, až američtí technici odhalí jeho příčinu). Na průběh samotné výstavy to ovšem nemělo vliv. Plocha výstaviště je zcela obsazena a dominují jí podle očekávání prezentace předních herních firem. Z vydavatelů jde především o Electronic Arts, Vivendi, Ubisoft nebo japonské Namco a Square Enix, největší pozornost na sebe ale podle předpokladů strhávají veleobří stánky Microsoftu, Sony a Nintenda. Více už vypozorujete z fotografií přímko z místa činu v novince.

Po uvedení konzole PS3 vyvstalo několik otázek, jedna z největších se však ptá kolik bude novinka stát. Microsoft totiž hodlá prodávat Xbox 360 za 299 $ (kolem 7.500,-), takže by vysoká cena PS3 mohla velmi uškodit. Když si vezmeme, že dvojici GeForce 6800 Ultra pořídíte za 1000 $, tak by konzole, která je výkonnější, měla být cenově srovnatelná. Sony však oznámila, že hodlají konzoli prodávat v Japonsku za 50.000 Jenů, což by znamenalo, že cena bude kolem 500 $ (12.500,-). Je to sice hodně, ale ještě uvidíme, jak se vyvine herní trh.

Na konci strhující prezentace PS3 a jejího výkonu i možností zazněla nenápadná, ale zcela zásadní věta: "Všechny předvedené animace byly počítány pomocí PS3 v reálném čase..." V sále to zašumělo. Někteří obdivovali, jiní pochybovali - a další vyvraceli. Přeci jen málokomu se chtělo jen tak uvěřit, že PS3 dokáže spočítat grafiku na úrovni vysoce kvalitního renderovaného videa v reálném čase - jinými slovy že na ní půjde hrát v grafice, v níž nyní běhají na počítačích animované filmy typu Final Fantasy: Spirit Within! Dále už naže zpráva.

Série Age of Empires si užila chvíli spánku a po odbočce k starověkým bohům v Age of Mythology se vrací zase do vyjetých kolejí. Teda pokud se tak při tom návalu novinek ještě dá říci. Tentokráte se ujmete pouze jednoho z osmi národů, které se snažily urvat si své místo na slunci v Novém světě. Velmi významným strategickým prvkem bude výstavba domovského města, které nebude přímo v jednotlivých bitvách dostupné, ale bude vám poskytovat bonusy podle vašich vylepšení. Hračičkové jistě ocení, že v tomto městě budete moci dělat skoro libovolné změny, dokonce měnit i barvy jednotlivých střech a chodníků. Více v naší novince.

47 je jediné, jak jej poznáte. Toto číslo má vytetováno zezadu na plešaté hlavě, daří se mu však maskovat. Komu? Přeci Hitmanovi, který se dočká pokračování Blood Money. Ač sám nechce, musí být nájemným zabijákem. Ocitá se však uprostřed války drou společností, které se neváhají lidi, jako je on, použít a zahodit. Musí si dávat pozor na vlastní bezpečí. Za dobře odvedenou práci vydělá snad dost peněz, aby se mu podařilo navždy zmizet. Jediný problém je, že i vybavení něco stojí. A když ne jeho nákup, tak potom následné vylepšování jistě není zadarmo. Čtěte dále.

Firaxis Games se rozhodli, že vdechnou čerstvý vzduch do plic série Civilisation a ve čtvrtém díle odstraní některé herní mechanizmy, které nejsou nutné a přitom nudí. Místo starostí o úplatkářství a znečištění se konečně budete moci plně věnovat vaší civilizaci. Dokonce pro sebe můžete u každého národa vybrat jedno ze dvou zosobnění, kdy každé odpovídá nějakému historickému vůdci daného národa. To vám pak přidá různé bonusy, takže každá hra bude jiná. Pokračujeme v novince.

Že Sega získala Creative Assembly, to bylo ještě malé překvapení ve srovnání s tím, že tito strategičtí mágové chystají klasickou bojovku. Spartan: Total Warrior vás přenese do doby, kdy se římské Impérium snažilo pokořit Řecko. Bohužel budete z historického hlediska tahat za kratší konec na straně Řeků. Dostanete do rukou spatu a štít, pak už záleží jen na vás, jak se budete zvládat těmito zbraněmi ohánět. Z patnáctky misí budou některé poklidnější, plíživé, kde budete muset třeba zneškodnit hlídky u nepřátelského ležení, jinde se však dostanete přímo do válečné vřavy a kolem vás bude až 150 bojovníků. Když k tomu všemu přidáte několik úkolů, které musíte zvládat najednou plnit, dostanete pekelnou řežbu. Více naleznete zde.

Protože je studio New World Computing v letargii, ujmou se pátého dílu série Heroes of Might and Magic ruští Nival Interactive. Podle všech dostupných informací je přechod do třetího rozměru poměrně povedený, strategická mapa zůstala ve své podstatě nezměněna, zatímco graficky bude vypadat lépe. Co nás ale zajímá více, jsou taktické souboje. Zde třetí rozměr nejspíše také změní pouze grafiku a vše se bude odehrávat na tradičních hexech. Neobejde se to však beze změn, první bude velmi rozsáhlá mapa při obléhání města. Pokračování ...

Po úspěchu prvního dílu není divu, že Pterodon Software chystají pro Vietcong i díl druhý. Tentokrát se posuneme do roku 1968, oslavovat Nový rok ve městě Hue. Historikové se chytají za hlavu, protože je jim jasné, že Novému roku se říká Tet a když si dají dvě a dvě dohromady, vyjde jim, že budou v nejrušnějším místě bojů právě v době největšího útoku. Už jen na vás záleží, zda se podíváte do boje v kůži amerického vojáka, a nebo raději chudého rolníka v armádě severního Vietnamu. Samozřejmě že nebudete bojovat proti hodným americkým osvoboditelům, ale proti pohůnkům jižního Vietnamu, aby hra byla dostatečně politicky korektní. Mimo silných příběhů ve hře pro jednoho si můžete užít i multiplayer až pro 64 hráčů, což se rovná oživlé džungli. Rákosové kloboučky si chystejte na příchod Nového roku

Avalanche Software předváděli 25 to Life již na loňském E3, jak se však blíží 12. červenec, kdy má hra vyjít, ukazují stále nové ukázky. Tato akce bude zaměřená hlavně na boj více hráčů, kde z pohledu třetí osoby sledujete buď člena zásahové jednotky, nebo nějakého zločince. Oba týmy dostanou na výběr poměrně širokou paletu zbraní, narušitelé zákona mohou navíc používat rukojmí jako živé štíty. Můžeme očekávat i kampaň pro jednoho hráče, kdy uvidíme jeden příběh ze dvou pohledů, pokaždé z jiné strany barikády. Do toho všeho nám bude hrát rapověji laděná hudba, takže přidávání různých řetězů a podobných věcí k oblečení do hry slušně zapadne.

Ubisoft chystá Far Cry Instincts pro konzole Xbox a budou se snažit, aby hra byla co možná nejpodobnější počítačové předloze. Příběh zůstává podobný, opět jako Jack zůstanete polomrtvý u vraku lodi, zatímco vaše přítelkyně bude někam unesena. Později se ale dostanete k séru, které z vás udělá dravce, ne nepodobného vetřelci. Získáte možnosti speciálních útoků holýma rukama, stejně jako rozšířené vidění, hlavně v přítmí. Co tvůrci přidali na hře pro jednoho hráče, o to narostl i multiplayer. Pět různých druhů boje, jeden z toho dravci proti obyčejným lidem, to vše vás čeká letošní září.

Strategická série firmy KOEI Romance of the Three Kingdoms už má více než patnáct let, ale i tak si stále nachází svoji cestu ke slávě. Přeci jen, na konzolích není strategií až tolik. Opět se podíváme do Číny za doby impéria, kterou však pohltila občanská válka. Vy a vaši důstojníci budete v této válce sjednocovat Čínu pod svoji nadvládu. KOEI slibují, že tentokrát bude mít každý důstojník svoji osobnost, není však jasné, jak tohoto dosáhnou, pokud jich ve hře bude najednou něco přes šest stovek. Částí jejich charakteristik bude i schopnost vyjednávat, takže záleží jen na vás, jak povedete válku, zda u stolu, nebo na bojišti. Nezapomeňte však, že bojiště má lavinový efekt, takže se nemusíte nadát a z drobné šarvátky bude najednou obří bitva po celé zemi. Uvidíte sami 21. června, kdy má hra vyjít.

Capcom přivádí hru The Nightmare Before Christmas nejen na konzoli PS2, ale chystají ji i pro GBA. Hra by měla být příběhově před filmem, ke kterému je dělána. Dostanete se do role dýňového krále Jacka Skellingtona, kterého provedete řadou nástrah v klasické plošinovce. Budete přitom používat nejen zvláštní zbraně, které má k disposici, ale i jeho schopnost změnit se v dýni a podobně Sonicovi se prokutálet skrz některé překážky. Přidejte k tomu ještě jackova mazílčka Zero, který vám bude pomáhat a ukazovat tajné chodby, a máme tady plošinovku jako ze staré školy. Očekávat ji můžete před Vánocemi.

Přehled všech Downloadů:

Heroes of Might and Magic 5 - E3 teaser
velikost: 20,1 MB
 
Ghost Recon 3 - strhující E3 teaser
velikost: 27,9 MB
 
Black and White 2 - E3 trailer
velikost: 7,6 MB

Hostasky z E3 2005 ve spotu z GTTV
velikost: 22,1 MB
 
FEAR - E3 trailer
velikost: 15,1 MB
 
Unreal Tournament 2007 - E3 prezentace engine
velikost: 7,9 MB

Unreal Tournament 2007 - E3 trailer
velikost: 12,3 MB
 
Onimusha 4 - superkvaltiní E3 trailer
velikost: 106,3 MB
 
World of Warcraft připravované doplňky - E3 teaser
velikost: 22,1 MB

Tony Hawk`s Underground 3: American Wasteland - E3 trailer
velikost: 14,8 MB
 
Strangehold - E3 PS3 trailer
velikost: 12,7 MB

V další kapitole narazíte na to nejlepší z obrázků

Témata článku: , , , , , , , , ,