E3 2006, den čtvrtý - MGS film, nová rasa pro World of Warcraft

Každý rok žasneme nad přívalem materiálů, který nám největší světová herní výstava E3 naservíruje. Ani ten letošní nebude podle všeho výjimkou. Nyní máte jedinečnou příležitost získat veškeré informace a novinky pěkně na talíři díky našemu dnešnímu souhrnu ze čtvrtého dne.
E3 2006, den čtvrtý - MGS film, nová rasa pro World of Warcraft
Seznam kapitol
  1. Výběr zpráv
  2. Výběr screenshotů a souborů ke stažení

ZPRÁVY:

Ohlášena alianční rasa v Burning Crusade

Je konec množstvím spekulací o nové rase Aliance v datadisku nejpopulárnějšího západního MMORPG. Do světa World of Warcraft v datadisku Burning Crusade přibude na stranu Aliance jako rovnováha k Blood elfům rasa Draenei. Potomci rasy Eredar, stejné rasy, k níž náležel Archimonde, dokázali odolat démonickému vlivu a uprchnout ze svého domovského světa s cílem jednou zničit moc Legie.

Draenei procestovali hodně světů, spřátelili se s Naaru - rasou bytostí blízkých Svatému světlu, které dává sílu paladinům Azerothu. Naaru posvětili Dreanei touto mocí, čímž z nich učinili přirozené spojence Aliance. Draenei navíc nenávidí orky, kteří je v Outland takřka vyhladili. Ke všemu nedávno Blood elfové uloupili vznešené rase jejich technologie a sabotáží jejich dimenzionální lodě zapříčinili zřícení této lodi právě na Azeroth.

Co do podoby jsou Draenei zvláštním kokteilem humanoidních a zvířecích rysů - podobně, jako Taureni. Ženské modely připomínají elfy, nicméně na hlavě jsou patrné výběžky, možná dokonce rohy. Mužští Draenei vzdáleně připomínají právě Taureny, a to výraznými kopyty a ocasem. Společná je modrá barva kůže. Do té míry, do jaké lze zatím srovnávat, jsou obě rasy chystaného datadisku přibližně stejně zajímavé a atraktivní.

Metal Gear Solid míří do filmu

Hideo Kojima vtipným způsobem ohlásil, že jeho série Metal Gear Solid se dočká převedení na filmové plátno z rukou prvotřídní holywoodské společnosti. Zvěsti o Uwe Bollovi byly rychle zahnány.

Po tiskové konferenci společnosti Konami mnozí přehlédli věstník, který byl rozdáván při východu. Ten napodoboval dovedně oficiální noviny výstavy a hned na své první stránce skrýval bombu v podobě ohlášení filmu na motivy série Metal Gear Solid. Kojima uvedl, že film opravdu, ale opravdu, nebude točit nechvalně proslulý Uwe Boll, a že dané prohlášení myslí upřímně. Po vysvětlení tohoto důležitého faktu se dal konečně do řeči ohledně připravovaného filmu. Prý již nějakou dobu dostával různé nabídky, ale až nyní se rozhodl pro jednu velkou společnost z Holywoodu. Neohlásil však již nic bližšího, takže si budeme muset počkat na další zprávy.

Nokia připravuje novou platformu

Společnost Nokia ohlásila na letošní E3 v Los Angeles novou mobilní herní platformu – telefony série N a Nokii S60. Tyto by měly být zaměřené na mobilní hraní her.

Hlavním vylepšením těchto mobilních telefonů by měla být aplikace na provozování a údržbu her. Díky ní by nákup nových mobilních her měl být dostatečně jednoduchý, aby se hry staly hlavním bodem zábavy s mobilními telefony. Nokia tak bude usilovat o tvorbu zábavných a jednoduchých her pro každého. Hlavní výhodou oproti současným mobilním telefonům bude dobré propojení s ostatními přístroji, které hráčům umožní všerůzně soutěžit, nebo spolupracovat.

Nokia se rozhodla spolupracovat se společností Gameloft, která se výrobou her pro mobilní telefony zabývá. Tím by chtěli nalákat ještě další hráče na široké množství různých titulů, jež pro ně budou připraveny. Rádi by tím také vytvořili hráčské komunity, kde se budou moci hráči setkávat, ať už reálně, nebo virtuálně. Přibude tak klasická možnost tvorby seznamů přátel, oblíbených protivníků a úhlavních nepřátel, včetně různých statistik, jak si vzájemně vedete. Budoucnost tedy vypadá zajímavě.

Resident Evil Wii kam jít

Když společnost Capcom ohlašovala loni pátý díl svojí série Resident Evil, zděsili se fanoušci Nintenda, protože hra byla oznámena pouze pro Xbox 360 a PS3. Nyní bylo odhaleno, že Nintendo Wii dostane vlastní díl série Resident Evil.

Zatím není jasné jméno nové hry, zda se bude jednat o předělávku pátého dílu, nebo dokonce úplně novou hru. Každopádně se Capcom s Nintendem shodli na tom, že hra využije naplno všech možností, které jí poskytne Nintendo Wii, jmenovitě hlavně originálního ovládání. Spekuluje se, zda se Capcom nakonec rozhodne předělat některou z dřívějších verzí, nebo vytvoří úplně novou hru, na další informace si budeme zřejmě muset ještě počkat. Každopádně jedna z nejlepších her loňského roku si zaslouží důstojného nástupce.

Shadowrun – budoucnost se blíží

Fanoušci stolní RPG Shadowrun se nyní rozdělí na dva tábory. První z nich bude oslavovat hru z jejich cyberpunkového světa, kde se technologie budoucnosti snoubí s magií, druzí budou zase nadávat, že se nejedná o čistokrevné RPG, ale spíše o střílečku. 

Autoři sami označují hru jako akční RPG, ovšem podle tohoto klíče do stejné škatulky spadá i Counter-Strike. Shadowrun bude totiž také orientován hlavně na hru více hráčů, v jednom si užijete tak možná tréninku a hry proti botům. Na druhou stranu se budou jednotlivé strany boje, v tomto případě rasy, výrazněji lišit co do schopností a vlastností, tak i ve vybavení, které mohou používat. V případě některého vybavení budete však omezeni esencí vaší postavy, stejně jak je tomu i v původní předloze. Tato zásobárna lidské energie slouží zároveň jako zdroj pro vaše implantáty, stejně jako na používání magie, takže bude třeba uvažovat nad vyváženou kombinací. 

Velmi zajímavá se zdá možnost hrát hru jak na PC, tak i na konzoli Xbox 360, kdy hráči z obou platforem budou moci hrát volně proti sobě. Zatím se pracuje na vyrovnání sil, protože hráči s klávesnicí a myší mají jistou nezanedbatelnou výhodu, ale musíme doufat, že se vývojářům z FASA podaří hru srovnat pro obě strany. Hráči se tak budou moci volně prohánět po rozsáhlých mapách až v šestnácti lidech, což už umožní zajímavé bitvy. Uvidíme, jak se hra povede, zatím je možné sledovat obrázky a čtveřici videí. (obrázky i videa najdete v druhé části článku)

Spore – jak vtipně zaujmout

Electronic Arts vydali na letošní E3 upoutávku na hru Spore z dílen Willa Wrighta. Vtipně v ní parodují vývoj na Zemi, pokračující až do budoucnosti. Za minutu a půl tedy uvidíte evoluci úplně nového živočišného druhu, jak by probíhala ve hře Spore. 

Jestli by se mělo mluvit o úspěšných vývojářích, jejichž jméno se neodmyslitelně zapsalo do herní historie, Will Wright by mezi ně určité patřil. Kolik z vás kdy hrálo jakýkoliv díl budovatelské strategie Sim City? Jen málo her stejného žánru dosahovalo jejích kvalit. A co teprve The Sims? Vůbec první počin svého druhu, ve kterém si mohl hráč zkusit, jaké to je mít svoji vlastní rodinu a dům. Očekávání Spore je právě proto od mnohých hráčů veliké. Už jen proto, co vše hodlají autoři do hry zakomponovat. Nebude se totiž jednat "jen" o jeden žánr, ve hře jich bude hned několik! Bude to ďábelská kombinace… (trailer najdete v druhé části článku)

Gothický trailer

Společnost Jowood představila na E3 upoutávku na svoji RPG Gothic 3, v níž popisuje situaci ve světě před vstupem hlavního hrdiny na scénu. Na tuto upoutávku jsme byli upozorněni našim čtenářem, za což mu děkujeme.

Gothic 3 vás zavede do válkou rozervaného světa, kde na jedné straně stojící Orkové ničí lidská sídla a zabíjí vše živé, na opačné straně barikády se pak zuřivě brání poslední lidské osady a pevnosti. Hráč, ocitající se mezi dvěma rozzuřenými tábory, působí jako jazýček na pomyslných vahách, kdy se může rozhodnout, na kterou stranu se přidá. Hra vás provede mnohými divokými kraji; od ledových planin až po sluncem rozžhavené pouště, ve kterých se vždy budete moci vydat jakoukoliv cestou a dělat co se vám zlíbí, avšak nikdy se prý nebudete nudit. Díky perfektní umělé inteligenci, mají všechny postavy svůj denní režim, své plány a touhy. Snadno se vám proto může stát, že truhla, v níž měl být poklad, bude jednoduše prázdná, protože vás předběhl někdo jiný. (trailer najdete v druhé části článku)

Co skrývá stánek Microsoftu

Společnost Microsoft sice nepředvádí na letošní E3 žádnou novou konzoli, přesto však si její stánek zaslouží pozornost, přinejmenším pro ukázky nových her a příslušenství.

Microsoft si letos vybral místo vedle gigantů, jakými jsou Ubisoft a Blizzard, přesto však jeho stánek, tedy spíše plocha, přetéká návštěvníky. Čím to je? Jednak za to jistě může nával her pro Xbox 360 - Lost Planet: Extreme Condition, Prey, F.E.A.R., Chromehounds, Ninety-nine Nights, Madden NFL 07, Too Human, Splinter Cell: Double Agent a Crackdown jistě stojí za povšimnutí. Mohou za to však také nové ovladače, a obecně příslušenství, pro konzoli, které je však možno připojit i k PC.

Microsoft ukázal smysl pro humor, když bezdrátový volant zavěsil volně do prostoru, právě však na klasických drátech. Poblíž narazíte na nový headset – kombinaci sluchátek s mikrofonem – a luxusní dálkový ovladač sdílí jednu přihrádku s externí čtečkou HD-DVD. Když k tomu ještě přidáme různé měnitelné kryty pro Xbox 360, mnohé z nich v omezené edici, je se na co dívat.

V další kapitole článku najdete výběr obrázků a downloadu ze včerejšího dne

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |