E3 2019: To nejlepší z konference Ubisoftu

Ubisoft si v posledních letech na E3 nevedl vůbec špatně a letos se od něj také očekávali velké věci. Sice to nebylo tak ohromující, jako bychom si představovali, ale i tak to stálo za to na rozdíl od nejmenované EA Play.

O stylový výkop se postaralo odhalení nového dílu série Watch_Dogs s podtitulem Legion. Spekulace se potvrdily a mi se tak můžeme 6. března příštího roku těšit na výlet do futuristického Londýna. Bude tady fungovat zajímavý koncept ohledně hratelných postav. Nebude tady určeno, za koho budete hrát. Vývojáři tvrdí, že se budete moci vžít do kůže kteréhokoliv zdejšího obyvatele. V závislosti na tom, koho zrovna budete mít v partě, se budou měnit cutscény a dost možná i příběh.  

Po našlapaném začátku začala konference pomalu ztrácet dech. Následovalo oznámení nového obsahu pro několik her, které už jsou nějakou chvíli venku. Třeba takové Rainbow Six Siege se připomnělo s novou expanzí. Do free-to-play rubačky Brawlhalla pak přibydou postavy ze seriálu Adventure Time.  Když už jsme u toho, tak ohledně nového obsahu můžeme zmínit i For Honor, kam míří hororový event.  

Stejně tak i The Division 2 získalo svůj prostor a celou tuto část zabralo představovaní nových rozšíření. Celkem se můžete těšit na 3 epizody, které přinesou mimo novou oblast například i raid.  

Rainbow Six bylo na plátně ještě jednou. Opět došlo k potvrzení pre-E3 spekulací, a tak nám byla přestavena PvE novinka s podtitulem Quarantine. V kooperaci s dalšími hráči se budete muset vypořádat s mimozemskými potvorami. Je tedy docela možné, že tohle vzniklo ze zrušeného projektu Pioneer, který byl zrušen minulý rok.  

Značky Toma Clancyho jsme viděli ještě hned dvakrát. Připomínka Ghost Recon Breakpoint samozřejmě nemohla chybět, ale mimo to také bylo představeno Tom Clancy’s Elite Squad, což je mobilní tahovka, kde jsou postavy z různých sérií. Jako všechny mobilní hry již tradičně ani tato nesklidila zrovna nadšené reakce.  

Došlo také na odhalení předplatného Uplay+, které si sám Ubisoft minulý týden na svých stránkách propálil. Bude to fungovat stejně, jako služby ostatních vydavatelů. Za předplatné 15 dolarů měsíčně budete mít přístup ke všem hrám na Uplay a budete moci hrát i novinky v den vydání. Předplatné pak hry zahrnuje v prémiových edicích, takže se základní hrou dostanete i nějaký ten obsah navíc.  

Na závěr se představila dvojice nových značek. Tou první je Roller Champions, což je sportovní multiplayerová akce, ve které se proti sobě na každé straně postaví 3 hráči. Místo toho, abychom vám tady popisovali, jak to celé funguje, tak si to raději sami vyzkoušejte. Na Uplay je ode dneška dostupná alfa verze zdarma.  

O zakončení se pak postaral nový projekt studia, které stojí za Assassin’s Creed Odyssey. O tom už jsme také před pár dny slyšeli. Mluvilo se o titulu, který svojí stylizací hodně připomíná poslední díl série Legend of Zelda a je tomu opravdu tak. Jmenuje se Gods & Monsters a vychází 25.února příštího roku.  

To je tedy pro Ubisoft vše, teď už nás čeká jen Square Enix spolu s Nintendem. Možná je trochu zklamáním, že ani nelákali na nový díl Assassin’s Creed, ale přeci jen ho plánují až na příští rok, takže dává smysl, že si to nechávají na později.  


Anglický záznam

Český záznam

 

Váš názor Další článek: E3 2019: To nejlepší z konference PC Gaming Show

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,