E3

E3 2019: To nejlepší z konference PC Gaming Show

Co přinesla letošní PC Gaming Show?

Tak už za sebou máme i konferenci určenou speciálně pro PC hráče. I když se na ní objevilo několik desítek her, tak o velké pecky byla docela nouze. Sice se na scéně objevily hry jako Borderlands 3 nebo Baldur’s Gate 3, ale o těch už jsme věděli dříve. Představené novinky jsou tak z většiny menší indie záležitosti.  

Odstartoval to návrat legendy. Kombinace taktické strategie a RPG jménem Evil Genius se dočká pokračování s podtitulem World Domination. Následoval větší a pro nás rozhodně očekávanější kousek. Vampire The Masquerade Bloodlines 2 vyjde na jaře příštího roku a také byl představen nový trailer.  

Pokud jste už někde zaslechli název hardcore hry Dwarf Fortress, tak koncept Starmanceru vám nebude cizí. Je to v podstatě velmi podobné, jen s tím rozdílem, že v tomhle případě vývojáři zvolili pixelartovou grafiku a celé to zasadili do sci-fi prostředí.  

Po smršti menších titulů jako je Midnight Ghost Hunt nebo Conan Chop Chop přišlo na řadu pokračování série Age of Wonders. S tímto dílem je to vůbec poprvé, co Age of Wonders nabídne sci-fi tematiku. AoW: Planetfall vychází už 6. srpna.  

Novinka od studia Rebellion, tedy tvůrců série Sniper Elite, nás docela zklamala. Jedná se totiž o pokračování jejich zombie série jménem Zombie Army 4: Dead War. Oproti tomu Planet Zoo od tvůrců Planet Coasteru vypadá opravdu dobře. Už je to dlouhá doba, co se na herní scéně objevil opravdu dobrý zoo tycoon a tento titul má velký potenciál vyplnit díru na trhu.  

Se svým projektem se také připomněl Yu Suzuki. Jeho Shenmue 3 po odkladu vyjde 19. listopadu. Následovalo ale docela velké překvapení. Songs of Conquest vám nejspíš nic moc neřekne, ale fanoušci série Heroes of Might & Magic by měli zpozornět, protože tento projekt si očividně bere velkou inspiraci z prvních tří dílů této série.  

Dalším z větších titulů, co se objevily na plátně, jsou Ancestors. Patrice Désilets nás přišel říct dalších pár podrobností o jeho chystané novince, ale opět jsme se nedozvěděli vůbec nic v souvislosti s datem vydání. To samé se stalo konec konců i v případě třetího Baldur’s Gate.  

Mimo to se ještě ukázala celá řada menších titulů, ale to hlavní, co jsme od letošní PC Gaming Show očekávali, bohužel nepřišlo. Řeč je o finálním odhalení nového dílu série Age of Empires. O tom, že se na něm pracuje už víme dva roky a před E3 se hodně mluvilo o tom, že PC Gaming Show nám přinese plnohodnotné odhalení. V souvislosti s touto legendární značkou jsme se ale dočkali bohužel jen oznámení definitivní edice druhého dílu. Tak snad za rok.   


Anglický záznam

Český záznam

Váš názor Další článek: Wolfenstein: Youngblood slibuje víc zbraní i nepřátel, koukněte na nový trailer | E3

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,