E3: Civilisation 4 - konec nudných možností

Firaxis Games se rozhodli, že vdechnou čerstvý vzduch do plic série Civilisation a ve čtvrtém díle odstraní některé herní mechanizmy, které nejsou nutné a přitom nudí. Místo starostí o úplatkářství a znečištění se konečně budete moci plně věnovat vaší civilizaci. Dokonce pro sebe můžete u každého národa vybrat jedno ze dvou zosobnění, kdy každé odpovídá nějakému historickému vůdci daného národa. To vám pak přidá různé bonusy, takže každá hra bude jiná.

Hnedle po spuštění vás ohromí nová grafika, která je plně 3D. pokud se vzdálíte od herní plochy, uvidíte celou Zemi jako rotující globus. Při dostatečném přiblížení zase můžete sledovat jednotlivá města a jen tak od pohledu vidět jejich velikost a postavené budovy. Vždyť třeba takové pyramidy, to musí být vidět. Každé město navíc můžete stavět s úplně jinými záměry, jedno jako rozsáhlou vědeckou dílnu, jiné zase čistě zaměřené na výrobu, další může být kombinací.

Dalšími novinkami budou jednotky velkých lidí daného národa. Pokud si třeba postavíte Newtona, pomůže vám výrazně při výzkumu, existují však i stavitelé, obchodníci a jiné profese. Stejně tak obyčejné jednotky dojdou změny a budou získávat zkušenost, se kterými jim můžete vybrat unikátní bonusy. Přidejme si ještě unikátní systém výběru rozhodnutí o klíčových věcech, které nahrazují klasickou změnu režimu a máme se na co těšit. Údajně vše jistí první zimní listí.

  

  

  

  

  

Zdroj: Gamespot

Diskuze (2) Další článek: E3: Hitman: Blood Money

Témata článku: , , ,