E3: Dying Light 2 ukazuje dalekosáhlé následky vašich rozhodnutí

Další z E3 ukázek, které jsme se od Microsoftu dočkali je Dying Light 2. V této zombie akci budete muset přemýšlet hodně dopředu, protože každé vaše rozhodnutí bude moci změnit budoucnost vašeho města.
E3: Dying Light 2 ukazuje dalekosáhlé následky vašich rozhodnutí

Dying Light hlásí pokračování a jeho potenciál se zdá být obrovský. Vývojáři se totiž rozhodli vydat novou cestou a přidat v žánru doposud nevídaný prvek. Každé vaše rozhodnutí může mít fatální následky a podle vývojářů nás jich čekají stovky.

Na konferenci se nám ukázal trailer a také krátké demo, které nám předvádí fungování systému rozhodnutí. Pokud opravdu budou tak propracovaná, jak se zatím jeví, máme se opravdu na co těšit. Jako velké plus se zatím zdá, že přes den následky nebudou předvídatelné a jejich důležitost se bude lišit.

Hra se bude odehrávat ve zničeném světě, který je rozdělený do několika frakcí. Každá z nich se snaží dostat k různým zdrojům, které jsou ve světě dostupné a záleží jen na hráči, která frakce získá kontrolu nad důležitými zdroji a která padne. Kromě rozhodnutí vás stále čekají i taktické a náročné souboje z pohledu první osoby a hodně, hodně, hodně utíkání. 

V demu nám Microsoft ukázal jeden příklad toho, jak budou rozhodnutí vypadat. Vydáte se vyjednávat se dvěma přeživšími, kteří mají pod kontrolou zdroje vody. V prvním případě se rozhodnete, že dva přeživší zabijete. Po svém rozhodnutí uvidíte velké změny v celém městě. Zdroje vody vám umožní rozvoj města a vše je zdánlivě na dobré cestě. Zpočátku budou mít lidé dokonce i tekoucí vodu a zvýší se jejich morálka. Jenže věci se vyvinou dobře jenom pro stranu, která má pod kontrolou zdroje. A pokud se potom ocitnete na špatné straně barikády, budete potřebovat hodně štěstí.

Ve druhém případě se rozhodnete, že se se dvěma přeživšími spojíte a voda půjde na černý trh. Sice tímhle způsobem získáte vodu, která funguje jako drahocenné platidlo, ale cenná platidla s sebou nesou také to, že se o ně zajímají individua, která nejsou zrovna přátelská.

Další informace se dozvíme v průběhu týdne, ale už podle prvních záběrů je jasné, že jde přinejmenším o velmi ambiciozní projekt. Přežijete do rána?

Speciál: výstava E3 ze všech stran

E3, nebo také Electronic Entertainment Expo, je jedna z největších multimediálních výstav na světě. Koná se ve městě Los Angeles a nabízí pohled na nejočekávanějších herní projekty, technologie a přidružené zábavní trhy. 

Úvodem se konají konference největších světových vydavatelů: Electronic ArtsMicrosoftBethesdaUbisoft a Playstation.

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |