E3: Dying Light 2 ukazuje dalekosáhlé následky vašich rozhodnutí

Další z E3 ukázek, které jsme se od Microsoftu dočkali je Dying Light 2. V této zombie akci budete muset přemýšlet hodně dopředu, protože každé vaše rozhodnutí bude moci změnit budoucnost vašeho města.
E3: Dying Light 2 ukazuje dalekosáhlé následky vašich rozhodnutí

Dying Light hlásí pokračování a jeho potenciál se zdá být obrovský. Vývojáři se totiž rozhodli vydat novou cestou a přidat v žánru doposud nevídaný prvek. Každé vaše rozhodnutí může mít fatální následky a podle vývojářů nás jich čekají stovky.

Na konferenci se nám ukázal trailer a také krátké demo, které nám předvádí fungování systému rozhodnutí. Pokud opravdu budou tak propracovaná, jak se zatím jeví, máme se opravdu na co těšit. Jako velké plus se zatím zdá, že přes den následky nebudou předvídatelné a jejich důležitost se bude lišit.

Hra se bude odehrávat ve zničeném světě, který je rozdělený do několika frakcí. Každá z nich se snaží dostat k různým zdrojům, které jsou ve světě dostupné a záleží jen na hráči, která frakce získá kontrolu nad důležitými zdroji a která padne. Kromě rozhodnutí vás stále čekají i taktické a náročné souboje z pohledu první osoby a hodně, hodně, hodně utíkání. 

V demu nám Microsoft ukázal jeden příklad toho, jak budou rozhodnutí vypadat. Vydáte se vyjednávat se dvěma přeživšími, kteří mají pod kontrolou zdroje vody. V prvním případě se rozhodnete, že dva přeživší zabijete. Po svém rozhodnutí uvidíte velké změny v celém městě. Zdroje vody vám umožní rozvoj města a vše je zdánlivě na dobré cestě. Zpočátku budou mít lidé dokonce i tekoucí vodu a zvýší se jejich morálka. Jenže věci se vyvinou dobře jenom pro stranu, která má pod kontrolou zdroje. A pokud se potom ocitnete na špatné straně barikády, budete potřebovat hodně štěstí.

Ve druhém případě se rozhodnete, že se se dvěma přeživšími spojíte a voda půjde na černý trh. Sice tímhle způsobem získáte vodu, která funguje jako drahocenné platidlo, ale cenná platidla s sebou nesou také to, že se o ně zajímají individua, která nejsou zrovna přátelská.

Další informace se dozvíme v průběhu týdne, ale už podle prvních záběrů je jasné, že jde přinejmenším o velmi ambiciozní projekt. Přežijete do rána?

Speciál: výstava E3 ze všech stran

E3, nebo také Electronic Entertainment Expo, je jedna z největších multimediálních výstav na světě. Koná se ve městě Los Angeles a nabízí pohled na nejočekávanějších herní projekty, technologie a přidružené zábavní trhy. 

Úvodem se konají konference největších světových vydavatelů: Electronic ArtsMicrosoftBethesdaUbisoft a Playstation.

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

 

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikla oficiální turistická příručka

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikl…

3.  8.  2018 | | 3 N/A
GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na největší evropské výstavě?

GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na …

Jedna velká výstava proběhla teprve nedávno a už se na nás chystá další. Jako každý rok se bude v německém Kolíně konat Gamescom, kde se podle všeho letos předvede opravdu hodně nadějných kousků. Pojďme se podívat na ty, které byste rozhodně neměli minout.

2.  8.  2018 | | 2 N/A
Komunita rozlouskla poslední tajemství God of War, bylo skryté na začátku

Komunita rozlouskla poslední tajemství…

Trvalo to, Cory Barlog musel hráčům dost konkrétně napovědět, ale nakonec se přece jenom podařilo na to přijít.

2.  8.  2018 |
Minecraft zdarma: 5 her, které si můžete zahrát hned teď

Minecraft zdarma: 5 her, které si může…

Minecraft se dočkal extrémního úspěchu a dodnes staví své domy z bloků miliony hráčů. I když mnoho lidí hru „upirátilo“, my jsme proti pořizování her na černo. Pokud si však chcete zahrát Minecraft a nechcete platit, možná vám pomůžou naše tipy na jiné parádní herní kousky.

včera | | 1 N/A
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |