E3: FIFA 20 chystá mnoho změn, lepší bránění a novou umělou inteligenci

FIFA odjakživa patřila mezi nejoblíbenější sportovní série ve světě. Těď by semohla vrátit ke krásným časům FIFA Street. A to vše navíc jenom jako režim FIFA 20.
E3: FIFA 20 chystá mnoho změn, lepší bránění a novou umělou inteligenci

FIFA Street ve svých nejlepších časech platila za jednu z nejzábavnějších sportovních her světa a představila svým hráčům jednoduchý systém triků a nelítostných pastí na soupeře. Mohli jste zde dělat tolik šíleností, že si nejeden fanoušek fotbalu klepal na čelo s tím, co vlastně v této hře zažívá. Hlavní ale bylo, že i při této otázce se hráč neskutečně bavil. 

Ve streamu s Rio Ferdinandem představilo EA svoji novou součást hry FIFA 20, kterou je právě pouliční verze virtuálního fotbálku. Upřímně zatím nemůžeme tušit, jak bude nový režim vypadat a co všechno přinese. Z hlediska hratelnosti ale podle dostupných záběrů vypadá hodně slušně a mohli bychom se dočkat částečného návratu oblíbené FIFA STREET, která hlavně v prvních dvou dílech uchvátila většinu milovníků kulatého nesmyslu. Návrat do ulic tentokrát obstará režim Volta Football, který nám dovolí bojovat v zápasech 3v3, 4v4 či 5v5 a to vše buď s gólmanem, nebo bez něj. Tento režim má nahradit příběhovku "Cesta", kterou loni EA uzavřelo. Začutat si budete moci samozřejmě i s kamarády online.

E3: FIFA 20 vychází koncem září, vrací se i populární pouliční fotbal

E3: FIFA 20 vychází koncem září, vrací se i populární pouliční fotbal

Z hlediska samotného hraní FIFA 20 se vývojáři zaměřili na jednu z nejdiskutovanějších věcí z minulého ročníku. A tím je bezesporu bránění počítačem ovládaných hráčů. V novém ročníku to bude mnohem více fungovat tak, že se budou hráči často dostávat do situací jeden na jednoho s obráncem. Právě v posledním roce byli automaticky ovládaní hráči až příliš  šikovní z hlediska koordinovaného bránění a v podstatě za vás oddřeli většinu těžké práce. Čeká nás také další revoluce v kopání standardních situací, které opět zcela změní svoji podobu. Budete mít například plně pod kontrolou rotaci, kterou míči dáte s novým designem ukazatelů a signalizací.

Z hlediska obrany to také vypadá, že se můžeme těšit na důležitou změnu, která umožní hráčům při zákrocích svých hráčů lépe kontrolovat míč a tím častěji ho po obranném zákroku získat do své moci. Očekávejte tak méně nepříjemných odrazů a průchodů soupeře vaší obranou i po tom, co jste na něj udělali už tři zákroky. Dočkáme se i přepracované fyziky míče, takže opět uvidíme realističtější odrazy míče a to, jak jeho trajektorii ovlivňuje rotace. 

EA vyslyšelo hráče, časované střely ve FIFA 19 budou zmírněny

EA vyslyšelo hráče, časované střely ve FIFA 19 budou zmírněny

Loňský ročník FIFA 19 přinesl hromadu nedoladěných a nedokonalých mechanik, technik a fint, které často působily až příliš silně. V letošním ročníku tak můžeme jenom doufat, že se podaří konečně napravit chyby, které jsme zaznamenali v posledním dílu. Chystáte se zamířit i tentokrát na virtuální zelený pažit? FIFA 20 dorazí v novém ročníku už 27. září na PC, Xbox One a PS4. I tentokrát také dostane svoji Switch verzi.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

dnes | | 6 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A
Razer DeathAdder V2: kultovní myš o krůček blíže dokonalosti | Recenze

Razer DeathAdder V2: kultovní myš o krůček blíže d…

Proč spravovat to, co funguje? Pár novinek ale Razer v nové generaci své populární myši přece jen představil.

14.  1.  2020 | | 7 N/A