E3 konference Nintenda – to nejzajímavější

Nové Grand Theft Auto, Animal Crossing, Wii Sports Resort. Ohlášení nového příslušenství. To a mnoho dalšího nabídla E3 konference Nintenda.

Na rozdíl od Microsoftu si Nintendo drželo všechny informace pěkně pod pokličkou, takže jejich E3 konference slibovala víc překvapení. Oznámí novou Zeldu? Hru s Mariem? Výsledek nakonec nebyl až tak bombastický, ale pár zajímavostí kluci (a holky, Nintendo mělo na pódiu v podobě prezidentky americké sekce Cammie Dunaway jako jediné ženu) předvedli.

Shaun White Snowboarding načal celou konferenci herní ukázkou a dal jasně najevo, kterým směrem Nintendo míří. Wii verze snowboardové hry se totiž kompletně ovládá pomocí balance boardu, podložky schopné detekovat rozložení váhy na jednotlivé nohy. Prkno po virtuální sjezdovce proháněl sám Shaun White, prezentovaný i vlastní postavičkou Mii. Hra dorazí na konci tohoto roku.


Jak to k podobným konferencím patří, Satoru Iwata nevyhnutelně zažongloval s pár čísly. V Evropě se za týden prodá více než 200 000 kusů NDS, v Americe se zase za poslední tři měsíce prodalo 700 000 konzolí Wii. Guitar Hero III pak patřilo mezi jeden z největších herních taháků, kdy Wii verze šla na odbyt daleko lépe než verze pro ostatní platformy. Něco čísel přidal později i Reggie Fils-Aime. Ve Spojených státech se zatím prodalo 10 milionů Wii a 20 milionů DS, což prý představuje příjmy zhruba ve výši 5 miliard dolarů. Do konce fiskálního roku 2008 (tedy duben 2009) chtějí v Nintendu dosáhnout mety 100 milionů prodaných DS. Nintendu se prostě sázka na příležitostné a začínající hráče vyplatila na plné čáře a prognózy slibují růst i do budoucnosti.


Animal Crossing: City Folk je Wii verze oblíbeného, hmm, simulátoru života připravovaná ještě pro tento rok. Opět nesmí chybět reálný čas a obrovská míra svobody, kdy bude záležet jen na vás, jak strávíte čas ve virtuálním světě. Hlavním mottem nového dílu je ale komunikace.

nintendo07.jpg

Můžete psát dopisy, přidávat k nim obrázky a následně je posílat na Wii Message Board, mobilní telefony, PC nebo i kamarádům do jejich herních městeček. V City Folk bezpochyby využijete i nově ohlášené příslušenství jménem Wii Speak. Jedná se o mikrofon s reproduktorem, který umístíte nad senzor bar a díky kterému budete moci v reálném čase komunikovat s ostatními.

nintendo05.jpg nintendo06.jpg

Grand Theft Auto: Chinatown Wars představuje další plnohodnotný díl jedné z nejoblíbenějších sérií, tentokrát pro Nintendo DS.  Má se odehrávat v moderním Liberty City, nabídne vlastní engine, nové postavy, ale i spoustu prvků ze svých předchůdců.  Dočkáme se dalšího dílu Guitar Hero s podtitulem On Tour: Decades. Dorazí i nový Pokemon Ranger Shadows of Alma, ten už dokonce 10. listopadu.Nesmí chybět ani DS verze jedné z nejočekávanějších her podzimu: Spore Creatures. Hlavní předností se má stát možnost sdílení svých příšerek s ostatními hráči.


Wii Sports Resort se jmenuje pokračování mega úspěšných Wii Sports, které se u nás sice přibalovali zároveň s konzolí, ale v Japonsku představovaly opravdovou prodejní bombu. Resorts nabídnou pestrou paletu hříček, přičemž prezentovány byly tři: hod frisbee, jízda na vodním skůtru a šerm s dřevěnými meči. Zábava sama o sobě, ovšem díky novému příslušenství k Wii-mote zcela nový zážitek. Wii MotionPlus je malá krabička nacpaná senzory, díky které ovladač zachycovat pohyby takřka 1:1.

nintendo08.jpg

Každé sebemenší pohnutí zápěstím je věrno převedeno na obrazovku, díky čemuž se například šermovací hry nemusí uchylovat ke zjednodušením stylu Red Steel. Mimochodem, na Wii se chystá i hra Star Wars: Clone Wars… Zpátky k Wii Sports Resorts. Ty se objeví na pultech na jaře příštího roku a u každé hry najdete Wii MotionPlus společně s ochranným obalem Wii Jacket.

nintendo01.jpg nintendo02.jpg


Wii Music byla poslední představená hra a zároveň vrchol konference Nintenda. Pokud si automaticky představujete něco ve styl Guitar Hero či Rock Band s plastovými napodobeninami nástrojů, klidně tu myšlenku vymažte z hlavy. K hraní hudby vám stačí Wii-mote a nunchuk. A balance board. V nabídce má být kolem 50 nástrojů jako bubny, kytara, saxofon, klavír a tak dále. Samotné hraní pak nevyžaduje trefování symbolů do rytmu, ale napodobování skutečných nástrojů, kdy třeba při hraní na bubny mácháte ovladači a jako kopák funguje balance board.  U kytary držíte nunchuck v jedné ruce a Wii-motem brnkáte, podobně fungují i housle, kdy Wii-mote představuje smyčec. Wii Music nabídne spoustu možností jako například možnost si svoji hudbu nahrát a poslat přátelům po internetu.

nintendo03.jpg nintendo04.jpg

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A