E3 konference Nintenda – to nejzajímavější

Nové Grand Theft Auto, Animal Crossing, Wii Sports Resort. Ohlášení nového příslušenství. To a mnoho dalšího nabídla E3 konference Nintenda.

Na rozdíl od Microsoftu si Nintendo drželo všechny informace pěkně pod pokličkou, takže jejich E3 konference slibovala víc překvapení. Oznámí novou Zeldu? Hru s Mariem? Výsledek nakonec nebyl až tak bombastický, ale pár zajímavostí kluci (a holky, Nintendo mělo na pódiu v podobě prezidentky americké sekce Cammie Dunaway jako jediné ženu) předvedli.

Shaun White Snowboarding načal celou konferenci herní ukázkou a dal jasně najevo, kterým směrem Nintendo míří. Wii verze snowboardové hry se totiž kompletně ovládá pomocí balance boardu, podložky schopné detekovat rozložení váhy na jednotlivé nohy. Prkno po virtuální sjezdovce proháněl sám Shaun White, prezentovaný i vlastní postavičkou Mii. Hra dorazí na konci tohoto roku.


Jak to k podobným konferencím patří, Satoru Iwata nevyhnutelně zažongloval s pár čísly. V Evropě se za týden prodá více než 200 000 kusů NDS, v Americe se zase za poslední tři měsíce prodalo 700 000 konzolí Wii. Guitar Hero III pak patřilo mezi jeden z největších herních taháků, kdy Wii verze šla na odbyt daleko lépe než verze pro ostatní platformy. Něco čísel přidal později i Reggie Fils-Aime. Ve Spojených státech se zatím prodalo 10 milionů Wii a 20 milionů DS, což prý představuje příjmy zhruba ve výši 5 miliard dolarů. Do konce fiskálního roku 2008 (tedy duben 2009) chtějí v Nintendu dosáhnout mety 100 milionů prodaných DS. Nintendu se prostě sázka na příležitostné a začínající hráče vyplatila na plné čáře a prognózy slibují růst i do budoucnosti.


Animal Crossing: City Folk je Wii verze oblíbeného, hmm, simulátoru života připravovaná ještě pro tento rok. Opět nesmí chybět reálný čas a obrovská míra svobody, kdy bude záležet jen na vás, jak strávíte čas ve virtuálním světě. Hlavním mottem nového dílu je ale komunikace.

nintendo07.jpg

Můžete psát dopisy, přidávat k nim obrázky a následně je posílat na Wii Message Board, mobilní telefony, PC nebo i kamarádům do jejich herních městeček. V City Folk bezpochyby využijete i nově ohlášené příslušenství jménem Wii Speak. Jedná se o mikrofon s reproduktorem, který umístíte nad senzor bar a díky kterému budete moci v reálném čase komunikovat s ostatními.

nintendo05.jpg nintendo06.jpg

Grand Theft Auto: Chinatown Wars představuje další plnohodnotný díl jedné z nejoblíbenějších sérií, tentokrát pro Nintendo DS.  Má se odehrávat v moderním Liberty City, nabídne vlastní engine, nové postavy, ale i spoustu prvků ze svých předchůdců.  Dočkáme se dalšího dílu Guitar Hero s podtitulem On Tour: Decades. Dorazí i nový Pokemon Ranger Shadows of Alma, ten už dokonce 10. listopadu.Nesmí chybět ani DS verze jedné z nejočekávanějších her podzimu: Spore Creatures. Hlavní předností se má stát možnost sdílení svých příšerek s ostatními hráči.


Wii Sports Resort se jmenuje pokračování mega úspěšných Wii Sports, které se u nás sice přibalovali zároveň s konzolí, ale v Japonsku představovaly opravdovou prodejní bombu. Resorts nabídnou pestrou paletu hříček, přičemž prezentovány byly tři: hod frisbee, jízda na vodním skůtru a šerm s dřevěnými meči. Zábava sama o sobě, ovšem díky novému příslušenství k Wii-mote zcela nový zážitek. Wii MotionPlus je malá krabička nacpaná senzory, díky které ovladač zachycovat pohyby takřka 1:1.

nintendo08.jpg

Každé sebemenší pohnutí zápěstím je věrno převedeno na obrazovku, díky čemuž se například šermovací hry nemusí uchylovat ke zjednodušením stylu Red Steel. Mimochodem, na Wii se chystá i hra Star Wars: Clone Wars… Zpátky k Wii Sports Resorts. Ty se objeví na pultech na jaře příštího roku a u každé hry najdete Wii MotionPlus společně s ochranným obalem Wii Jacket.

nintendo01.jpg nintendo02.jpg


Wii Music byla poslední představená hra a zároveň vrchol konference Nintenda. Pokud si automaticky představujete něco ve styl Guitar Hero či Rock Band s plastovými napodobeninami nástrojů, klidně tu myšlenku vymažte z hlavy. K hraní hudby vám stačí Wii-mote a nunchuk. A balance board. V nabídce má být kolem 50 nástrojů jako bubny, kytara, saxofon, klavír a tak dále. Samotné hraní pak nevyžaduje trefování symbolů do rytmu, ale napodobování skutečných nástrojů, kdy třeba při hraní na bubny mácháte ovladači a jako kopák funguje balance board.  U kytary držíte nunchuck v jedné ruce a Wii-motem brnkáte, podobně fungují i housle, kdy Wii-mote představuje smyčec. Wii Music nabídne spoustu možností jako například možnost si svoji hudbu nahrát a poslat přátelům po internetu.

nintendo03.jpg nintendo04.jpg

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A