E3: Online přenos konference Microsoftu

Během několika málo minut začne první z konferencí velkých herních společností, od níž si řada hráčů hodně slibuje. Microsoft by totiž podle zákulisní šeptandy měl představit nejen nové pokračování Halo série, ale rovněž třetí Forzu, či dlouho odkládaný thriller Alan Wake. My to budeme samozřejmě bedlivě sledovat, a průběžně vás budeme informovat v tomto článku. Zahřejte klávesu F5.

21.20 - Konference končí. I my v redakci tleskáme. Microsoft nastavil laťku setsakra vysoko.

21.19 - Opět se objevuje Mattrick: "X360 se nyní domovem každé velké značky a disponuje nejlepším ovladačem jaký byl kdy vytvořen."

21.18 - Video je u konce a Peter Molyneux odchází.

21.17 - Claire nakreslí na papír rybu a ukáže ji Milovi. Natal obrázek naskenuje, načež se objeví u Mila. "ohle je skutečné sci-fi, o němž se nikdy ani nepsalo, ale je tady, teď a funguje," hlásá Molyneux.

21.16 - Dokonce může rukou zčeřit hladinu a dotknout se tak ryb.

21.14 - Prostřednictvím videa nám Peter virtuálního chlapce Mila, který vás pozná a je schopný interakce. Nějaká Claire si s ním povídá. Povídají si o rybaření. Milo ji zve, aby se maklonila a podívala se do virtuální vody, kde se objeví její odraz. Pěkný.

21.13 - "Natal od základu změní styl hraní, který jsme doposud praktikovali," tvrdí Molyneux. Lionhead si s ním prý taky chvíli hrál.

21.12 - Demo je u konce, přichází Peter Molyneux.

21.10 - Zelená pro trávu a na konec zase trochu hnědé na kmen stromu.

21.08 - Demo je u konce a Kudo nám ukáže něco jménem Painty Party (taky v Unreal Enginu 3). Na velkém plátně je slon. Avatar hází na plátno bílou barvu, aby tak vytvořil mráčky na nebi. Teď přešel k temnější barvě a vytváří hory. Hnědou pak dodělává zemi.

21.07 - "Tohle skutečně není hra u níž stačí sedět na gauči," říká Kudo.

21.07 - Avatr je v tělocvičně, kde kope do míčů a snaží se trefit pohybující se bloky. To vše děláte za pomoci nohou a rukou.

21.06 - Čas na tech demo něčejo jménem Ricochet, což je prý poháněno Unreal Enginem 3, tvrdí Rein.

21.05 - Představuje nám upravený dashboard. Xbox podle všeho pozná vaši tvář a automaticky vás zaloguje. Mezi kategoriemi v dahsboardu můžete měnit pouhým máváním ruky.

21.04 - Zdá se, že celý projekt je prací Kuda Tsunoda.

21.03 - "Není to o 'znovuobjevení kola', je to živtě bez kola," hlásá Spielberg. Zdá se, že je velký fanda té kamerky a vůbec celého projektu Natal.

21.02 - Když byl představen Natal, Steven se prý cítil jako by prožíval historický okamžik. Jako když se ze scénáře stane film.

21.01 - Objevuje se Steven Spielberg.

21.00 - Zdá se, že si můžete vybrat a spustit film pouhým slovem. Celá služba se skrývá pod krycím názvem 'Projekt Natal'.

20.59 - Matka s dcerou kopou do imaginárních fotbalových míčů. Chvíli na to si syn naskenuje skateboard, které se o něco později objevuje na obrazovce. Zpět k rodině. Program disponuje i rozlišovačem hlasů.

20.58 - Teď tatínek stříli z neviditelného kulometu. Poté syn začíná mlátit obří monstrum, které ničí mrakodrapy. Nebo je on to monstrum?

20.57 - Vidíme velkou televize s malou kamerkou pod ní. Teenager vchází do pokoje. Avatar ho vyzívá na souboj. Nyní rodina řídí auto jen nakláněním se doleva a doprava.

20.55 - Hideo odešel. Zůstal jen Mattrick: "Lidé se mě ptají, zda-li můžeme udělat pohybové ovladače, samozřejmě, že můžeme. Ale ovladače mají své hranice, takže co takhle udělat ovladač z vás?"

20.54 - "Konečně můžeme s klidem říct, že je naše platforma kompletní," prohlásil Mattrick.

20.53 - "Ale Done, já neříkal nic o Solid Snakovi!" Záběr na mraky, objevuje se divné kovové monstrum. "Raiden je zpět!" Kojima: "Jde o úplně nový směr série Metal Gear, a vy se můžete těšit na spoustu skvělých věcí."

20.52 - Hra se bude jmenovat Metal Gear Solid Rising, tvrdí Kojima, a Mattrick se prý nemůže dočkat až zjistí co si pro Solid Snaka osud připravil.

20.50 - Přichází Don Mattrick. Za ním se krčí Hideo Kojima a zlehka mu poklepává na rameno. Hideo: "Je mi ctí, že můžu oznámit příchod série Metal Gear na Xbox 360."

20.49 - Kromě Facebooku vám Xbox Live nabídne i možnost Twitterovat. Jak Facebook tak Twitter bude na Xbox Live od konce aktuálního kalendářního roku. Prý.

20.48 - Samozřejmě budete moci skrze Xbox 360 kontrolovat i status a prohlížet fotky.

20.47 - Objevuje se Felicia Day, jež představuje toto spojení. Tzv. jak budete moci na Facebooku sledovat vaše X360 přátele, a na Xboxu vaše Fabook přátele

20.45 - Rovněž láká na Live Party, díky níž budete moci se svými kamarády (avatary) sledovat filmy, či poslouchat hudbu. Mimo to oznamuje partnerství se serverem Facebook.

20.44 - Chtějí tento videoservis znovu spustit jako Zune Video na konci roku. Vše v rozlišení 1080p, nejdřív jen videa. Poté filmy a seriály. Počet zemí v nichž to bude k dispozici více jak z dvojnásobí (z 8 na 18).

20.43 - Nyní mluví o Netflix [možnost půjčování DVD a sledování TV seriálů], jenž byl, dle jeho slov, obrovský hit v Americe. My víme, ale co mi ostatní?

20.41 - Znovu se objevuje Schappert, jenž by rád promluvil o službě Xbox Live. Exkluzivní partnerství s Last.fm by mělo zpřístupnit uživatelům na celém světě miliony písniček.

20.39 - Objíždí horu, ale auto se najednou zastavuje a objevují se divné temné obrysy. Alan drží světlici a zapaluje vše kolem sebe. Rozmazaní nepřátelé ve stínech se, zdá se, bojí a mizí. Alan se schovává  budově, ale najednou odnikud vyjíždí buldozer a jde po něm. "TO BE CONTINUED" Prý se hry dočkáme na jaře příštího roku.

20.38 - Jak se stmívá, ozívá se divné šeptání. Divné humanoidní obrysy vystupují  z temnoty. Jako by přišli odnikud, ale Alan jim vpálí pár kulek přímo do obličeje. Teď Alan aktivuje generátor, aby si na celou situaci trochu posvítil.

20.37 - Alan vysvětluje, že se jeho žena pohřešuje. Kamera sleduje východ slunce, les a nakonec se optáčí kolem hory. A už jsme ve hře. Alan se plíží kolem opuštěné budovy v lesích. Má baterku připojenou k zbrani. Teď Alan utíká napříč lesem. Stromy v dálce padají bez zjevné příčiny.

20.35 - Nyní se můžeme pozdravit se Samem Lakem, který nám představuje jednoho z nejprodávanějších spisovatelů. Ano, Alan Wake je tady!

20.34 - Halo Reach vyjde na konci roku 2010, ale když si koupíte ODST, dostanet pozvánku do multiplayerové bety Reach.

20.32 - Záběr na planety ve vesmíru. "Není pochyb o tom, že jsou to oni," slyšíme z rádia. Povrch planety sužují výbuchy, načež ji kamera obkrouží a my vidíme spálenou zemi. "Halo Reach" se objeví na obrazovce. Konec.

20.31 - Ale Bungie pracovali ještě na nějakém jiném projektu: "A my vám ukážeme na čem..."

20.30 - Náš hrdina spěchá po žebříku na vyšší platformu, z níž vidíme nepřátele snažící se dostat přes most. Další velká exploze a konec. ODST vychází 22. září se zbrusu novým co-op online módem - Firefight.

20.28 - Máme low-light pohled, jenž umožňuje snáze zaměřit a zničit nepřátele. Teď směřujeme do Oni Alpha, dvě hodiny po seskoku.

20.27 - Čas na Halo 3: ODST. Kreativní ředitel Joe Staten se objevuje na pódiu, doprovázen záběry přímo ze hry. Naše postava, zdá se, řídí nějaké letadlo (asi), zatímco kolem létají projektily. Obrovská exploze a letadlo zasahuje jedna raketa.

20.24 - Budeme moci vytvářet a následně uploadovat high-def videa. Pár ukázek toho, co vytvořili jiní: zběsilé závody napříč městem, havárie atd.

20.22 - Krátké video o možných úpravách vozidla, jež obsahuje reálné lidi, které baví lakování in-game aut.

20.21 - Nová Forza by měla běhat na 60 FPS a prý se bude jednat o nejlépe vypadající závodní hru napříč konzolemi.

20.20 - Plátno na pódiu mizí a objevuje se červené auto a v něm Dan Greenwald.

20.19 - Forza Motorsport 3 dorazí na trh v říjnu. Vidíme lehce nicneříkající trailer.

20.18 - Prochází jednotlivé pokoji a likviduje tamější osazenstvo. S někým se pere: "Proč jsi musel zabít Sáru?" Načež helikoptéry obkličují celé místo. "Přiveďme ho domů," slyšíme ženský hlas. Splinter Cell: Conviction vychází již na konci roku exkluzivně na X360.

20.16 - Střílí do hlavy lidi, kteří nemají nejmenší ponětí, kde vlastně je. Plíží se po tmě kolem rozléhlého sídla. Úkoly se objevují na pozadí - "Dostaň Sářina vraha!" Sam vzdává plížení a vchází hlavními dveřmi. Perspektiva se mění na first-person pohled.

20.15 - Sam je na pánských toaletách. S něčí hlavou mlátí o zrcadla a umyvadla, zatímco ho drží pod krkem. "Řízen jen svými emocemi, Sam je nyní predátor."

20.13 - Na pódium přichází Mazime Beland a Alexandre Parizea, kteří představují demoveri nového Splintera.

20.13 - Na řadu přichází Splinter Cell: Conviction. "Kdo říkal něco o schovávání," pronáší Sam. "Co se stane dál, je zcela na tobě."

20.11 - Hádáte správně. Left for Dead 2 (vychází 17. listopadu). Objevil se i Crackdown 2, bude exkluzivní pro Xbox 360.

20.10 - Běží další trailer, jenž nás přenáší do města podobného New Orleans (nebo to je přímo New Orleans?). Letadla přelétají nad opuštěnými budovami, z nichž vylézají zombie. Hromada zombie a proti nim skupinka lidí se sekerami, motorovými pilami a pánvičkami.

20.09 - Schappert je zpět a představuje Joy Ride od Big Park Games. Jde o závodní hrus avatary, která má vyjít již v zimě. Prý bude zdarma ke stažení, přičemž budete moci sdílet tratě se svými přáteli.

20.07 - Objevují se záběry přímo ze hry. Na XBLA titul to vypadá překvapivě dobře. Vidíme našeho hrdinu, kterak střílí z velkých zbraní na mechanické nepřátele. Padá do nějaké jeskyně, kde vyhazuje do vzduchu nějakého obřího mchanického pavouka.

20.05 - Představovaná hra se jmenuje Shadow Complex (jak řada lidí dedukovala ještě před oznámením) a jde o XBLA titul, v němž budete hrát za Jasona Fleminga.

20.04 - Schappert je zpět. Tvrdí, že vše co tu uvidíme bude k dipozici pouze na X360, načež vítá Cliffyho B a další lidi ze studia Epic Games.

20.02 - První záběry X360 verze FFXIII. Muž s velkým afrem seskakuje z vesmírné lodi. Objevuje se malý žlutý ptáček. Žena se zvláštními vlasy a velkými meči říká: "Pozor!". Když na platformu, na níž stojí, dosedá další vesmírná loď. Bojují s postavou jménem Odin (vysoký chlápek s velkou helmou).

20.01 - Yoshinori Kitase a Motomu Toriyama, abychom byli přesní.

19.59 - Objevují se producent a ředitel vývoje Final Fantasy XIII. Zdá se, že strach z prasečí chřipky se jim vyhnul.

19.58 - A je konec. "Infinity Ward se zase projednou překonali," dí John Schappert. "To bylo vážně skvělé," přitakává Rein.

19.57 - Opět sledujeme toho muže ze začátku, tentokrát však dolů z kopce. Čas od času se otáčíme a střílíme na vojáky, kteří nás pronásledují. Nasedáme na sněžný skůtr a míříme dolů z hory za neustálého střílení.

19.55 - Dostáváme se pryč ze základny. Naše postava vyhazuje do vzduchu letadlo a zabíjí několik vojáků, pak ničí náklaďák.

19.54 - Sledujeme ho až na horu. Skok kupředu. Opět sněží, ale tentokrát jsme na vojenské základně. Džípy a vojáci jsou všude kolem. Je třeba spoléhat se na stealth schopnosti a likvidovat nepřátele hezky ze zálohy.

19.52 - Aktuálně je k vidění hra přímo v pohybu. Nějaký muž se krčí v zasněžené krajině. Nad jeho hlavou přelétá letadlo, načež nám říká, abychom ho následovali. Zasekává  se do ledu a začíná šplhat.

19.51 - Obrovská exploze na nějaké vojenské základně (asi) a ... konec. 10. listopadu je to správné datum.

19.50 - Běží trailer na hru od Infinity Ward. Obydlené prostranství. Letadlo přistává na runwayi. Helikoptéra míří k horám. Muž střílí na vojáka. Vypadá to, že tu budou jak obydlené, tak tropické a zasněžené lokace. Jedná se o Modern Warfare 2.

19.48 - Tony odchází. Že by chtěl pokecat s Paulem a Ringem v zákulisí?

19.47 - Na plátně se představují profi jezdci v interakci s novou Hawkovou hrou (např. Paul Rodriguez). "Je to skutečně skvělé, pokud si chcete vyzkoušet skateboarding, ale nechcete se zranit," tvrdí Paul.

19.46 - Tony Hawk je z toho 'skutečně nadšený' a hlásá, že je 'vzezření prkna intuitivní'.

19.45 - Přichází Tony Hawk a nese si plastový skateboard (finální podoba): "Jak vidíte, je to hodně podobné skateboardu."

19.44 - Objevuje s Schappert, jenž slibuje: "Neuvidíte žádné žebříčky ani grafy." Místo toho se prý dočkáme 10 zbrusu nových her.

19.42 - Ringo prozradil: "Hra je skvělá, grafika je skvělá, my jsme byli skvělí."

19.41 - Před přítomné publikum nyní nastoupil i Paul McCartney a Ringo Starr.

19.39 - Na pódium zavítala Yoko Ono a Olivia Harrison.

19.38 - Po vydání hry bude možné stahovat celá alba. Jako první bude k dispozici Abbey Road. All You Need is Love bude ke stažení exkluzivně z Xbox Live, přičemž veškerý výtěžek půjde organizaci Doktoři bez hranic.

19.36 - Na obrazovkách běží první oficiální trailer.

19.35 - Objevuje se Giles Martin: "Tahle hra oživí hudební historii zveřejněním nikdy neslyšených nahrávek ze studia."

19.33 - Nově příchozí jsou 'hudebníci' ze studia Harmonix, kteří předvádí beatlesácký přídavek se vším všudy (rozuměj i zpěvem).

19.31 - Tak, video z The Beatles: Rock Band prý byla úvodní in-game animace. Nutno podotknout, že to nevypadalo nejhůř (i když trochu cel-shadově).

19.30 - Trailer skončil. Na scéně se objevuje Alex Rigopolous a pár dalších lidí.

19.29 - Tak to začíná. Na přítomných obrazovkách běží trailer na The Beatles: Rock Band.

19.28 - "Ale skutečně se chystáme představit novou hru," tvrdí Rein. "To je pravda."

19.27 - Na otázku, zda-li dnes oznámí jen GoW 3, neo i čtvrtý díl odpovídá: "Haha, vtipné"

19.26 - Na scéně se objevil Mark Rein a vítá se s přítomnými.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce