E3 preview: World of Warcraft: Burning Crusade - vzhůru za bránu

Rok se s rokem sešel a hráči MMORPG World of Warcraft s očekáváním upřeli zrak na letošní veletrh E3. Bylo mnoho dohadů a spekulací co nového odkryjí tvůrci z Blizardu o připravovaném datadisku Burning Crusade.
E3 preview: World of Warcraft: Burning Crusade - vzhůru za bránu

Platforma: PC
Žánr: MMORPG
Výrobce hry: Blizzard (
http://www.blizzard.com/)
Homepage hry:
http://worldofwarcraft.com/burningcrusade/
Předpokládané datum vydání: Rok 2006

Největší záhadou, která visela ve vzduchu, byla nová alianční rasa. Mnozí o ni diskutovali a pátrali vážně, ale našli se i tací, kteří se do hovoru vložili v humorném duchu. Od prozrazení Blood Elfů tak vznikali dohady, zda to nebude rasa Murloků, samotný Chuck Norris, McGyver nebo dokonce Power Rangers. Mnozí hráči hordy přáli škodolibě aliančním spojencům ošklivou rasu, aby byly, podle jejich názoru, vyváženy misky vah co se vzhledu týče. To se samozřejmě nelíbilo tvůrcům a tak jasně dali najevo, že se nic takového nechystá, protože každá rasa ve World of Warcraft je zcela výjimečná jak vlastnostmi, kulturou, dějinami, tak i vzhledem. V den D každý žhavil mobily, klávesnice, prostě vše co měl po ruce, aby tak mohl co nejrychleji rozšířit zprávu, že v datadisku se k alianci připojí rasa Draenei.

Potomci rasy Eredar, stejné rasy, k níž náležel Archimonde, dokázali odolat démonickému vlivu a uprchnout ze svého domovského světa s cílem jednou zničit moc Legie. Draenei procestovali hodně světů, spřátelili se s Naaru - rasou bytostí blízkých Svatému světlu, které dává sílu paladinům Azerothu. Naaru posvětili Dreanei touto mocí, čímž z nich učinili přirozené spojence Aliance. Draenei navíc nenávidí orky, kteří je v Outland takřka vyhladili. Ke všemu nedávno Blood elfové uloupili vznešené rase jejich technologie a sabotáží jejich dimenzionální lodě zapříčinili její zřícení právě na Azeroth.“

  

Vzhledově jsou Draenei zvláštním mixem. Postavy mužského pohlaví připomínají Taureny (mohutná postava, kopyta a ocas) a ženy naproti tomu Elfy. Společná je barva kůže, symbolizována modrým odstínem. Hráči dostanou na výběr z povolání warriora, priesta, paladina, mága a huntera. Není to ale konečný verdikt, protože některé z nich může být nakonec ještě vyřazeno či jiné přidáno. Do vínku při narození byla této rase vložena zvýšená odolnost proti shadow kouzlům a efektům, lépe ovládají umění Jewelcrafting a v neposlední řadě vlastní unikátní léčící kouzlo, které se bude hodit nejen do bojů s potvorami, ale také s nepřátelsky naladěnou hordou.

  

Obě dvě nové rasy (Blood Elves a Draenei) budou startovat v nových lokacích, kde hráči naleznou úkoly, po jejichž splnění se s postavou vyšplhají až na dvacátý level. Tyto lokace se vyznačují svým osobitým vzhledem, které zdůrazní kulturu dané rasy. Kromě těchto zón byly na E3 představeny další, do kterých zavítají hráči s levelem 60 a více (např. Caverns of Time, Ghostlands, Zangarmarsch a další). Po nich se budeme prohánět klasicky postaru (pěšky nebo na hřbetě koně, pantera, koda, raptora…) nebo nově na létajících mountech a vychutnávat tak krajinu z pohledu ptačí perspektivy s neomezenou volností pohybu. Nejen ve volné krajině bují život ve světě World of Warcraft a tak zavítáme do nových dungeonů (např Deatholme, Karazhan, Tempest Keep, Coilfang Reservoir, Magtheridon’s Lair), které budou určeny jak pro malé skupiny, tak i pro masivní raidování čtyřicítky lidí. Zde čekají mnohá nebezpečí, na něž se musí hráči důkladně připravit.

  

V datadisku bude možnost dosáhnout až sedmdesáté úrovně, která bude maximální hranicí pro každou postavu. Než-li se k tomuto levelu dopracujete, zažijete nová dobrodružství při plnění questů, do cesty se vám postaví zástupy nových monster a v neposlední řadě bude uspokojena chuť každého sběratele po nových předmětech. Pokud vám ani tohle nestačí, je právě pro vás připravena nová profese - Jewelcrafting. Nebaví vás již shánět po čertech nové prstýnky a náhrdelníky? Naučte se tomuto novému řemeslu a vyrobte si vlastní. Líbilo se vám v Diablu 2 socketování předmětů? I na to tvůrci mysleli a umožní tak hráči do některých předmětů vkládat gemy, které přidají nové vlastnosti. Možnostem se meze nekladou. V Blizardu dobře ví, co bavilo a přitahovalo hráče Diabla 2 a tak proč to nezakomponovat do světa World of Warcraft, když to tak dobře funguje.

Těšíme se
  • Na nové lokace
  • Na nové výzvy při prolézání dungeonů a poznávání bossů
  • Jewelcraft a socketování
Bojíme se
  • Kdy datadisk vyjde
  • Nevyváženost ras

Mnohé však zůstalo nezodpovězeno. Jak to bude se stromem talentů při dosažení 60+ levelu u postavy či jak ovlivní nových 10 levelů stávající postavy? Dočkáme se při příchodu datadisku Burning Crusade na serverech nějakého eventu předcházejícímu této události? A hlavně kdy se dočkáme datadisku? Na tyto nezodpovězené otázky si hráči budou muset ještě nějakou chvíli počkat a opět netrpělivě vyhlížet každičký kousek utroušené informace.

Jak se těšíme: 93 %


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A