E3: První dny – Fallout 3, demo GTA IV, strategické Halo a další

Výstava E3 2007 zahltila informační kanály přívalovou vlnou informací. Jelikož není v silách běžného čtenáře se v takovém množství novinek vyznat, nabízíme vám souhrn nejdůležitějších událostí, které se v americké Santa Monice udály.
E3: První dny – Fallout 3, demo GTA IV, strategické Halo a další

Microsoft - konzolový král nezapomněl na PC

Zahájení E3 stylovou prezentací

Herní divize Microsoftu spokojeně sbírá úspěchy se svou konzolí Xbox 360, a tak se místo dravé propagace uchýlila ke klidnější akci. V úterních večerních hodinách tamějšího času proběhla v amfiteátru pod širým nebem profesionální prezentace, na které bylo patrné, jak příliš firma spoléhá na své černé koně Halo 3 a Grand Theft Auto 4.

E3 ŽIVĚ: Postřehy z prezentace Microsoftu

Halo třetí a Halo strategické

Vesmírné vyprávění o dobrodružstvích Master Chiefa se díky konverzím stalo známé i mezi PC hráči, v budoucnu však zlstane věrné platformě Xbox 360. Tvůrci kromě kusu atmosférické singleplayerové úrovně z Halo 3 vůbec poprvé ukázali, jak vypadá a jak se bude ovládat strategie Halo Wars, coby nová naděje pro konzolové strategie.

Halo Wars – jak vypadá a jak se ovládá?

Master Chief válcuje mimozemšťany v Halo 3

Grand Theft Auto IV jako hratelná demoverze

Bohužel hratelná pouze v rukou prezentujících pracovníků, nicméně i tak si obecenstvo udělalo solidní představu, jak bude nový díl simulace kriminality vypadat. Díky detailnímu prostředí, jež zajišťuje angine RAGE, půjde o takřka stejný skok v sérii jako mezi GTA 2 a GTA 3!

Předvedeno demo Grand Theft Auto IV

 

S PC se počítá!

Trend moderní doby Microsoftu velí prosazovat konzole, ovšem nezanevřel ani na jejich větší sourozence. Jako důkaz konečně oficiálně potvrdil vývoj konverze Gears of War a nádavkem i roztomilé strategie Viva Piñata na PC. Navíc by se hráči měli obou titulů dočkat v nejbližší době, ne s několikaletým odstupem od Xboxových originálů jako v případě obou dílů Halo. Potěšitelná je i stálá podpora firmy formátu Games for Windows, stejně jako služby Windows Live, díky které si majitelé PC budou moci zahrát multiplayerové tituly s kolegy na konzolích.

Gears of War a Viva Piñata i s expanzí na PC

 

Nintendo - z dílny šíleného vědce

Nintendo nyní žije především z úspěchu svých platforem Wii a NDS. Jelikož úspěch první jmenované konzole staví především na pohybovém ovládání, firma logicky představila řadu doplňkových periferií a hříček, které si budou majitelé Wii ke své skříňce moci dokoupit. Ať již jde o skládací samopal, mimozemsky působící volant nebo prkno na cvičení před obrazovkou, všechna zařízení jsou zcela v duchu ztřeštěnosti Nintenda a rozhodně stojí alespoň za prohlédnutí.

Udržte si kondici s Wii Fit

Nintendo ohlásilo nové ovladače pro Wii

Super Smash Bros. Brawl udeří o Vánocích

Super Mario Galaxy se dočkáme v listopadu

 

Ubisoft - od křečků k brilantním zabijákům

Francouzský vydavatel nejprve ukolébal obecenstvo tituly typu Petz a Hamsterz, které si rozhodně nemůžou dělat nárok na zvyšování tepové frekvence přihlížejících, ale poté se vytasil s působivou prezentací budoucích hitů Brothers in Arms: Hell`s Highway a především Assassin`s Creed. Středověkou stealth akci přišla předvést producentka firmy Jade Raymond, takže návštěvníci často zmateně kmitali mezi obrazovkou a prostorem vedle ní. Závěr prezentace je jasný - Assassin`s Creed rozhodně nezapadne!

E3 ŽIVĚ: Prezentace Ubisoftu - nejen Assassin`s Creed

 

 

Další žhavé události

Fallout 3 - překvapivě radioaktivní prezentace!

Po hektickém prvním dnu E3 by vsadil svou USB klíčenku jen málokdo, že uhoněného E3 zpravodaje Honzu Morkese dokáže něco během krátké chvíle probrat z rozmrzelosti a letargie. Právě to se povedlo na předváděčce společnosti Bethesda, odkud Honza spěchal k nejbližšímu internetovému terminálu, aby narychlo sepsal ještě žhavé dojmy z pětačtyřicetiminutové (!) ukázky přímo ze hry. Čím jej třetí Fallout dostal? Čtěte v prvních dojmech!

E3 ŽIVĚ: První dojmy z brilantního Falloutu 3!

Crysis - jak se hraje?

Německý CryTek poprvé odhalil závoj, respektive zelené křoví neprostupných tropů, a ukázal, že Crysis není pouze ničitel moderního hardwaru, ale v jedné z hratelných misí ukrývá i šťavnatý odkaz svého předchůdce Far Cry. Jaká je umělá inteligence protivníků, co bude cílem úrovní a budou zde vůbec nějaké ostře oddělené fragmenty hry?

Crysis – dojmy z hraní první úrovně

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Temná atmosféra nevysloužila ukrajinské akci s RPG prvky pouze obecnou popularitu, ale rovněž nově ohlášený prequel, jenž hráče znovu zavede do radioaktivní Zóny, která bude nyní díky rozpoutanému kataklizmatu ještě nebezpečnější.

Temnější Zóna v prequelu S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

 

Vybrané trailery

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Call of Duty 4: Modern Warfare

Silent Hill 5

Assassin`s Creed

Naruto: Rise of a Ninja

Killzone 2

Turok

The Simpsons Game

Spiderman: Friend or Foe

The Bourne Conspiracy

Infamous

Enemy Territory: Quake Wars

Enemy Territory: Quake Wars #2

Kane & Lynch: Dead Men

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (recenze)

Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (r…

Pokud celý svět upadne do šílené zimy, bude přežití lidstva viset na vlásku. Jste schopni zajistit lidem v ledovém městě šanci na život?

24.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A